Bezwarunkowy dochód podstawowy

Bezwarunkowy dochód podstawowy

Autor: Maciej Szlinder

Co zrobisz. jeśli nie będziesz musiał martwić się o czynsz? Kiedy będziesz mogła wybrać najlepszą ofertę pracy. a nie taką. na którą musisz się zgodzić? Gdy będziecie mogli kształcić się i rozwijać. nie poświęcając cennego czasu na dorabianie? Rewolucja jest bliżej. niż wam się wydaje.

Czym jest bezwarunkowy dochód podstawowy? To świadczenie. wypłacane każdej osobie bez względu na wiek. dochody i zatrudnienie. umożliwiałoby zaspokojenie podstawowych życiowych potrzeb. Całość opiera się na prostym pomyśle: pozwólmy ludziom nie troszczyć się o przetrwanie kolejnego tygodnia. miesiąca czy roku. Utopia czy lekarstwo na problemy nowoczesnego świata? Mrzonka dla ludzi. którzy nie rozumieją. na czym polega ekonomia czy odpowiedź na py

34.3: https://woblink.com/ebook/sekrety-zdrowia-louise-hay-sprawdzone-sposoby-wprowadzania-harmonii-w-ciele-i-duszy-louise-hay-ahlea-khadro-heather-dane-136180u

Cena: Ahlea Khadro


Rozmowy z dziećmi. Kazania niecodzienne (2020)

Autor: Józef Tischner

Ksiądz Józef: Słuchaj. Marta. a czy ten twój miś rozumie coś? Uczysz go?

Marta: Tak. On umie nawet chodzić.

Ksiądz Józef: A o Panu Jezusie go uczysz?

Marta: Uczę.

Ksiądz Józef: Więc mu powiedz. że Pan Jezus umarł za wszystkich. Nawet za misie umarł. żeby misie miały życie wieczne. I misie. i Marty. i Tomki. i w ogóle wszyscy. I wiesz. Marta. co? Pan Jezus będzie tu między nami za chwilę…

Marta: …bo pójdzie do pogotowia i Go zawiozą do szpitala. i się wyzdrowie.

Ksiądz Józef: No tak. Ale On będzie między nami ukryty. A wiesz. w czym On będzie ukryty?

Marta: W domku swoim.

Ksiądz Józef: Tydzień temu byłaś ze mną blisko tego domku. widziałaś. Pamiętasz? Pan Jezus przyjdzie ukryty pod postacią…

Marta: …chleba.

Ks

:

Cena:


Artysta

Autor: Sławomir Mrożek

Fałszywe papiery dla Lisa? Tablica pamiątkowa. kiedy nic się nie pamięta? Czy Kogut jest antysemitą? Czy szuler powinien przegrywać w karty ze względów humanitarnych? Czy stojąc w kolejce do monopolowego zbliżamy się czy oddalamy od równika? Te i inne paradoksy egzystencjalne rozważają bohaterowie zbioru opowiadań Sławomira Mrożka.

Krótkie opowieści zawarte w dwóch cyklach: ‚Kogut. Lis i ja’ oraz ‚Nowosądecki. Majer i ja’. po raz pierwszy wydane w jednym tomie.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 18


Życie po życiu

Autor: Raymond Moody.M.D.

 Czym jest świadomość?

Jak oddziałują na siebie umysł i materia?

Czym jest śmierć?

Czy dusza żyje po śmierci ciała?

Doktor Raymond Moody przeanalizował niezwykłe doświadczenia zrelacjonowane mu przez ponad setkę pacjentów. którzy powrócili znad krawędzi śmierci. Pomimo różnic w systemie wierzeń. sytuacji społecznej i zdrowotnej pacjentów ich wspomnienia były zadziwiająco podobne.

Wydanie Życia po życiu nie tylko zwróciło uwagę świata nauki na zagadnienie doświadczeń stanu bliskiego śmierci. lecz także stworzyło kontekst. w którym ludzie mogą swobodnie opowiadać o swoich przeżyciach.

„Książka doktora Moody’ego Życie po życiu stała się istotnym czynnikiem przywracającym równowagę rozumieniu śmierci w naszej kulturze oraz pomagającym poznać. jak należy żyć. W rozumieniu tym zawiera się przekonanie. że nie należy się bać śmierci fizycznej. gdyż nie jest ona końcem duszy ani nie zrywa łączności z duszami bliskich”.

Eben Alexander. neurochirurg. autor książki Dowód

„Według mojej oceny życie po śmierci istnieje. Uważam. że wyjaśnienia neurofizjologiczne nie mają wartości. Wierzę natomiast moim kolegom lekarzom i tysiącom innych ludzi na całym świecie. którzy donosili o swoich doświadczeniach. Według ich oceny bowiem i według analiz przypadków zawartych w Życiu po życiu odwiedzili oni życie pozagrobowe pełne miłości i światła”.

                                                       Raymond Moody

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


Człowiek. który zrozumiał naturę. Nowy świat Alexandra von Humboldta

Autor: Andrea Wulf

Najgłośniejsza biografia ostatnich lat i zwycięzca Costa Biography Award 2015!

 

Na cześć Alexandra von Humboldta nazwano miasta. rzeki. pasma górskie. prąd oceaniczny. pingwina. gigantyczną kałamarnicę – a nawet morze na Księżycu.

 

Jego barwne życie jest jak żywcem wyjęte z powieści przygodowej: Humboldt zapuścił się w lasy deszczowe. wspiął na najwyższe wulkany świata. był podziwiany przez książąt i prezydentów. uczonych i poetów. Inspirował Napoleona. Darwina. Bolívara a nawet kapitana Nemo z powieści Verne’a. Idee i odkrycia tego wielkiego naukowca zrewolucjonizowały i ukształtowały naukę. ochronę przyrody. politykę i sztukę. 

Andrea Wulf zabiera nas w fantastyczną podróż jego śla

29.9: https://woblink.com/ebook/wendeta-lisa-harris-34685u

Cena:the untamed, baśnie tysiąca i jednej nocy pdf, homoseksualizm pdf, fast line milionera, hitler smieszne, książki erotyk pdf, ostatnie życzenie sapkowski, tomasz mann czarodziejska góra pdf, przygody szwejka, historia powszechna starożytność, nie ty, środowisko wychowawcze pdf, ksiązki mobi, zemsta kobiet, ebooki online, kinga bogdańska, stan futbolu książka, psychologia kliniczna cierpiałkowska, problem trzech ciał pdf, plutopia, książki na kindle za darmo, wenecjanka, patofizjologia maśliński pdf, ja nie mam duszy, teaching english to young learners…