https://woblink.com/product-publication/download/29662/epub

https://woblink.com/product-publication/download/29662/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788380537743: Wydawnictwo

Format

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


Snajper na froncie wschodnim

Autor: Albrecht Wacker

Wspomnienia snajpera Wehrmachtu z walk na froncie wschodnim spisane przez Albrechta Wackera to obraz wojny widziany oczami młodziutkiego niemieckiego żołnierza. Josef Allerberger był strzelcem wyborowym 3. Dywizji Górskiej. osłaniał starcia na najbardziej zagrożonych odcinkach frontu i był naocznym świadkiem najokrutniejszych zmagań między radziecką i niemiecką armią. Na swoim koncie miał 257 potwierdzonych zabitych. za skuteczność otrzymał Krzyż Żelazny. 

Allerberger opowiada o swoich relacjach z towarzyszami broni. wspomina stratę najbliższych mu kompanów. przywołuje obrazy okrucieństwa obu walczących armii. Opisuje. jak trafił do wojska. jakie przeszedł szkolenie i jak wyglądały akcje. Przywołuje naturalistyczne obrazy umierania na polu bitwy. W jego relacji wojna jest bezwzględną

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


Mieszkam w domu. w którym wszyscy umarli

Autor: Piotr Bratkowski

„Chciałem dowiedzieć się prawdy o wydarzeniach. o których rodzice i dziadkowie najpierw latami milczeli. a potem – niemiłosiernie kłamali”.

Piotr Bratkowski. poeta. krytyk literacki i publicysta. sięga do własnej biografii. żeby rozprawić się z demonami polskiej historii – przede wszystkim z antysemityzmem.

Losy polskiej rodziny. która szarpana wiatrami historii tułała się od Lwowa do Wrocławia. od wioski w Bieszczadach do Warszawy. od Krakowa do Amsterdamu. z Izraela na Mazury. Znajdziemy w niej ledwo piśmiennych chłopów i inteligentów. tych. którzy w niemieckim wojsku służyli podczas jednej wojny i z niemieckim wojskiem walczyli podczas drugiej.

W książce występuje cała plejada znanych nazwisk – literatów. aktorów. reżys

29.9: https://woblink.com/ebook/dobry-tluszcz-joseph-mercola-135107u

Cena:


Trudno z miłości się podnieść

Autor: Manuela Gretkowska

Bezczelna. wzruszająca. niezwykła – rozmowa z Manuelą Gretkowską. naszą narodową libertynką. O miłosnych komplikacjach. slow life i fast sex. duchowości. narkotykach. a przede wszystkim o współczesnej Polsce. Manifest swobody myślenia i bycia wbrew wszystkiemu: cenzurze. hejtowi. banowaniu. przemilczaniu i wycinaniu. Książka antysarmacka. raczej nie dla katolików.

Dla mnie najważniejsze jest to. by nie powtarzać cudzych myśli i dobrze napisać własne. A że komuś się nie spodoba? Jesteś panną na wydaniu i zalotnicy ci powiedzieli. że nie jesteś w ich targecie?
Manuela Gretkowska

Manuela Gretkowska – pisarka. autorka ponad dwudziestu książek tłumaczonych na wiele języków. W tym m.in powieści ‚Trans’. ‚Agent’. ‚Miłość po polsku’. ‚Kobieta i mężczyźni’. ‚Na linii świata’. esejów: ‚Światowidz’. ‚Silikon’. dzienników: ‚Polka’. ‚Obywatelka’. ‚Europejka’.

Patrycja Pustkowiak – pisarka i dziennikarka. absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutowała głośną powieścią ‚Nocne zwierzęta’ (2013). która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike i była nominowana do Nagrody Gdynia. W 2016 roku otrzymała Nagrodę im. Adama Włodka przyznawaną przez Fundację Wisławy Szymborskiej. W 2018 roku wydała drugą powieść ‚Maszkaron’. a jej opowiadanie znalazło się w tomie ‚O psach’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


Siedem grzechów głównych

Autor: Fulton J. Sheen

Pełne pasji rozważania na temat tytułowych siedmiu grzechów: gniewu. zawiści. nieczystości. pychy. łakomstwa. lenistwa i chciwości. Fulton J. Sheen – charyzmatyczny kaznodzieja odkrywa przed nami moc słów wypowiedzianych przez Jezusa tuż przed śmiercią na krzyżu. Niezwykłe spotkanie z Bogiem. Biblią i prawdziwą religijnością.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 18.99dzwonnik z notre dame książka, metoda case study w pielęgniarstwie, podstawy automatyki, filozofowie xx wieku, mateusz grzesiak książki pdf, inne wszechświaty, kaśka kariatyda, medycyna estetyczna bez tajemnic pdf, liternictwo sztuka pięknego pisania, jan franek ginekolog, święta barbara kolorowanka, rafał kosik biografia, narzędzia marketingu terytorialnego, choroby neurodegeneracyjne pdf, drogowskaz statystyczny, małgorzata szewczyk nowak, nieposluszni, jaka może być książka, cień mordoru poradnik, podstawowe phrasal verbs pdf…