Ścigany

Ścigany

Autor: Katarzyna Michalak

Danka i Hubert to dwoje życiowych straceńców. Byli przekonani. że nic dobrego ich nie czeka. Aż spotkali siebie.

Danka pomogła mu. kiedy ranny i ścigany przez policję uciekał przez bieszczadzkie bezdroża. Uwierzyła w jego niewinność. choć był poszukiwany za zabójstwo.

Był taki jak ona. W oczach miał gniew. w duszy mrok. a w sercu głęboką ranę po wielkiej miłości. I jeszcze większej krzywdzie.

Hubert sprowadził na nią same kłopoty. Aby go chronić. musiała znosić poniżenie i oddać się innemu mężczyźnie. Ale oddała mu tylko ciało. Serce zamroziła już dawno. Nie miała nic do stracenia i na niczym ani na nikim jej nie zależało. Nie można jej było przekupić ani zastraszyć.

Tylko miłość była w stanie to zmienić. I namiętność. tak silna. że p

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Edukacja międzykulturowa – konteksty

Autor: Przemysław Paweł Grzybowski

Edukacja międzykulturowa – konteksty to opracowanie adresowane do uczestników zajęć poświęconych zróżnicowaniu kulturowemu w różnych okolicznościach. Może służyć jako praktyczna pomoc naukowa oraz źródło inspiracji dla studentów. nauczycieli i badaczy. Zawiera wybór kilkunastu artykułów wcześniej opublikowanych w opracowaniach pokonferencyjnych. Oprócz teoretycznych i metodologicznych podstaw pedagogiki międzykulturowej w perspektywie historycznej ukazują one zróżnicowanie kulturowe w kontekstach od najbardziej popularnych – tożsamości i migracji – po rzadziej opisywane. m.in. kontaktów biznesowych. problemów osób ubogich. wykluczanych. chorych i umierających traktowanych jako Obcy. Opowiadają też o próbach poszukiwania wspólnego języka (np. esperanto) i możliwości wykorzystania Internetu w edukacji międzykulturowej. Dociekliwy Czytelnik znajdzie tu liczne odesłania do źródeł zagranicznych i stron internetowych. pozwalające poszerzyć wiedzę na opisywane tematy. Książkę uzupełnia obszerny przewodnik bibliograficzny zawierający ponad 2000 tytułów literatury przedmiotu w kilkunastu językach (oprócz polskiego m.in. w angielskim. francuskim. hiszpańskim. niemieckim. słowackim. włoskim). To niewątpliwie jeden z największych w Polsce tego rodzaju wybór. nieoceniony dla Czytelników dokonujących tematycznego przeglądu najczęściej cytowanych źródeł. w trakcie przygotowania badań. pisania prac semestralnych. dyplomowych. Można w nim znaleźć dokładnie oznaczone (tytuł. nazwa wydawnictwa. miejsce i rok wydania) odesłania do zarówno klasycznych prac naukowych z różnych dyscyplin (m.in. pedagogika. psychologia. antropologia. socjologia); opracowań międzydyscyplinarnych i porównawczych; leksykonów i encyklopedii; jak i niecodziennych. kontrowersyjnych źródeł z dziedziny „multikulti”.

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls

Cena: 38w dolinie muminków pdf, fiodor dostojewski bracia karamazow, wojna nadejdzie jutro, strategia błękitnego oceanu audiobook, kult, great gatsby, grzeszny zdobywca laurelin paige pdf, scot jurek, maya blake, uwolnijcie nas stąd maria simma, badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów pdf, kozacy definicja, ukryta siła rich roll, atlantyda odnaleziona, harry potter więzień azkabanu pdf…