ISBN

ISBN

9788380755642: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/najszczesliwsza-max-czornyj-133610u

Cena:


:

:

Cena:


Proces

Autor: Franz Kafka

Proces (niem. Der Prozeß) – surrealistyczna powieść Franza Kafki. Pisarz rozpoczął pracę nad nią w roku 1914. Została wydana pośmiertnie. wbrew woli autora. przez jego przyjaciela Maxa Broda w roku 1925. Głównym bohaterem powieści jest Józef K.. kawaler. prokurent bankowy. mieszkający w nieznanym z nazwy mieście. określanym jako „stolica”. Pewnego dnia budzi się w swoim mieszkaniu i zostaje zaskoczony najściem urzędników. którzy oświadczają mu. że zostaje aresztowany. mimo iż nic złego nie popełnił.

Wydawnictwo: Masterlab

Cena: 4.5


Nigdy osobno

Autor: Marc-André Selosse

Mikroorganizmy rządzą światem! Książka dla ludzi z przyrodniczym bakcylem

Mikroby. zarazki. bakcyle – te słowa wciąż budzą negatywne skojarzenia. ale współczesna nauka udowadnia. że żadna forma życia nie byłaby w stanie przetrwać. gdyby nie mikroorganizmy. Marc-André Selosse. profesor paryskiego Muzeum Historii Naturalnej i wykładowca m.in. Uniwersytetu Gdańskiego. zaprasza nas do fascynującego świata. którym rządzą mikroskopijni władcy. a dzięki tej władzy korzyści odnoszą wszystkie gatunki z człowiekiem na czele.

– Wiele gatunków roślin nie byłoby w stanie wykiełkować. gdyby nie grzyby.

– Krowa wcale nie jest zwierzęciem roślinożernym ­– żywi się mikroorganizmami. które hoduje wewnątrz swojego żołądka i dokarmia trawą.

– Bez bakterii tworzących brodawki korzeniowe roślin motylkowych wegetarianie nie mieliby czym uzupełniać niedoborów białka.

– Niektóre gatunki traw wpuszczają do swego wnętrza mikroskopijne grzyby. aby za pomocą wytwarzanych przez nie toksyn bronić się przed roślinożercami.

– Piwo. wino. jogurty i sery to rezultat naszej symbiozy z mikroorganizmami.

– Na centymetrze kwadratowym skóry dłoni żyje 100 milionów bakterii. a mikroorganizmy obecne w jogurtach poprawiają naszą pamięć i odporność na stres.

– Mikroby zawleczone do Nowego Świata przez Europejczyków miały znacznie istotniejszy wpływ na zniszczenie cywilizacji prekolumbijskich niż broń i ognista woda.

Dajcie się zaskoczyć i porwać tej niezwykłej przyrodniczej opowieści. Spójrzcie razem z profesorem Selosse’em przez mikroskop. a zobaczycie świat takim. jaki jest naprawdę!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Duda i jego tajemnice

Autor: Tomasz Piątek

Oskarżano go o niesamodzielność. nieodpowiedzialność. nieprzemyślane działania. Wielokrotnie zarzucano mu niezdolność do pełnienia jakiejkolwiek władzy. nie tylko tej najwyższej. Nikt jednak dotąd nie prześwietlił Andrzeja Dudy. jego przeszłości. związków i powiązań. Ta książka jest pierwsza. Jeśli sądzisz. że wiesz wszystko o człowieku. który objął najbardziej szacowny urząd Rzeczypospolitej Polskiej. to się mylisz. W tej książce przeczytasz: 

– jak nasz bohater rozpoczął wielką i nieoczekiwaną karierę; 

– co go łączyło ze zwolennikami prawa do aborcji; 

– jak stawiał pierwsze kroki w branży deweloperskiej i dlaczego lokatorom zabrakło wody; 

– kto go wprowadził do spółek skarbu państwa; 

– dzięki komu znalazł się w Prawie i Sprawiedliwości; 

<

Wydawnictwo: Insignis

Cena: 19.9nikt nie idzie małecki, dama paxton pdf, php 7 książka, andrzej olszowski, geografia regionalna polski, seriale na podstawie książek, twój mózg, perska zmysłowość, słownik motywów literackich, rozkosze grzechu march, śmierć zachodu, romuald dębski udar, beata szady, prawdziwe kolory, ochrona i konserwacja zabytkowych założeń ogrodowych, rozmowy na koniec wieku, maciej sosnowski pierwsza miłość, sam sykes…