Kronika ptaka nakręcacza

Kronika ptaka nakręcacza

Autor: Haruki Murakami

Akcja Kroniki ptaka nakręcacza. podobnie jak w większości książek  Haruki Murakami jest bardzo skomplikowana. ale nie ona jest najważniejsza. Jeden z recenzentów streścił ją tak: Toru Okada traci najpierw pracę. potem kota. potem żonę a w końcu – rozum. O ile w pierwszych trzech punktach można recenzentowi przyznać rację. o tyle z tym rozumem sprawa jest nieco bardziej złożona. Życie Toru Okady po stracie pracy jest monotonne i pozbawione ambicji. Żona zarabia wystarczająco dużo na utrzymanie ich obojga. a Toru prowadzi dom. Ten harmonijny układ zostaje jednak pewnego dnia zburzony. kiedy to znika im kot. Toru wyrusza na poszukiwanie zwierzątka i tak zaczyna się wielka historia jego spotkań z różnymi najdziwniejszymi osobami. prowadząca do całkowitej przemiany duchowej. nieomal buddyjskiej iluminacji. Gdy odejście żony pozbawia go środków do życia i nie może sobie pozwolić na bezczynność. jest już innym człowiekiem. gotowym zacząć nowe życie.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 39.99


Słońce umiera i tańczy

Autor: Ewa Cielesz

Młoda artystka z Krakowa spotyka na swojej drodze niezwykłego człowieka o egzotycznej urodzie. ulicznego muzyka. który wniesie w jej poplątane życie uczucie i tajemnicę. Jak zwykle w powieściach Ewy Cielesz splata się tu wiele wątków. pojawiają się barwne postaci o los stawia przed bohaterami trudne dylematy. „Los. cyniczny szuler. Tasuje dni. patrząc nam w oczy tak. że przestajemy być sobą. Uzurpuje sobie prawo do naszych myśli. decyzji. uczuć. Stajemy się nieracjonalni. odarci ze zdrowego rozsądku. Wystarczy. że kogoś pokochamy.”

Wydawnictwo: Axis Mundi

Cena: 34.9


Papierowa dziewczyna

Autor: Guillaume Musso

Po burzliwym zakończeniu romansu z wybitną pianistką pisarz Tom Boyd pogrąża się w depresji. nadużywa narkotyków i alkoholu.

Przechodzi również kryzys twórczy. Nie jest w stanie napisać ani słowa z trzeciego tomu sagi. której dwa pierwsze przyniosły mu sławę i fortunę. Wydawnictwo niecierpliwie czeka na trzeci tom.

Tom nie może się z tym wszystkim uporać. Zamyka się w swojej luksusowej willi w Malibu. nie odpowiada na telefony przyjaciół. zaczyna myśleć o samobójstwie.

Jego przyjaciele. Milo i Carole. starają się mu pomóc. Milowi. jako agentowi literackiemu Toma. szczególnie zależy aby Tom dokończył swoją książkę. zwłaszcza że zaliczki od wydawców już zostały wydane. a saga właśnie jest ekranizowana. Któregoś dnia. kiedy o trzeciej nad ranem szaleje nad oceanem burza.

:

Cena:wywieranie wpływu na ludzi teoria i praktyka, obuchowicz pediatria, sztuka uwodzenia, damy złotego wieku, emilia szelest, metal gear solid v the phantom pain poradnik, biologia sprawdzian, biblioteczka internetowa, słownik medyczny polsko niemiecki, top secret gra planszowa, wyspa skarbów audiobook, fiorella turolli, opiekun medyczny książka pdf, the kissing booth na odległość pdf, zaginione plemię sithów, moritz andreas, oskarżenie audiobook, nagroda literacka nobla, emmanuel todd, świątobliwość…