Tajny Agent

Tajny Agent

Autor: Joseph Conrad

Wiktoriański Londyn przełomu XIX i XX wieku. Serce europejskiego przemysłu i rozwoju. Verloc. czyli tytułowy tajny agent. pod namową sekretarza ambasady wrogiego mocarstwa planuje krwawy zamach na Królewskie Obserwatorium w Greenwich. Jego celem jest podburzenie posad Imperium Brytyjskiego i demonstracja anarchistycznych poglądów.

‚Tajny agent’ to świetnie skonstruowany dramat psychologiczny. w którym autor wnikliwie przygląda się temu. co tak naprawdę pobudza człowieka do aktów terroru. Jest to jedyna powieść w dorobku Conrada. której akcja w całości rozgrywa się w mieście. z dala od egzotycznych wysp i wód.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99


ISBN

9788726181883: Wydawnictwo

Format

5.99: https://woblink.com/ebook/edison-o-wielkim-wynalazcy-ewa-nowak-199677u

Cena:


1

:

:

Cena:


Baśnie dla młodszych i starszych: Czerwony Kapturek

Autor: Zofia Stanecka

Ludzie opowiadają sobie baśnie od bardzo. bardzo dawna. I to na całym świecie! Wiele trafiło do kanonu literatury dla dzieci. Czy tylko dla dzieci? W podróż do świata klasycznych baśni zapraszamy dużych i małych!

Czerwony Kapturek i jego przygody przypomną ci. że wszędzie może czyhać zły wilk i czasem warto posłuchać starszych. Znaną baśń na nowo zinterpretowała Zofia Stanecka. Autorka ukochanej przez dzieci ‚Basi’ i wielu innych znakomitych książek. z właściwą sobie swadą. dystansem i wrażliwością. przywołuje znane nam wszystkim postaci i historie. skłaniając do ich ponownego odkrycia i interpretacji.

Każda z baśni została opatrzona krótkim. ciekawym rysem historycznym. który przybliża młodszym i starszym czytelnikom ich genezę i kolejne realizacje. Au

4.99: https://woblink.com/ebook/krol-gromoryk-i-zagadkowy-smok-wojciech-widlak-199674u

Cena:rzniw, najlepsza książka mroza, ibuk libre, osiedle rzniw, okultystyczne źródła nazizmu, skazani na shawshank za darmo, życie po drugiej stronie sylvia browne, marek jarema, czerwony pająk bonda pdf, prognozowanie ekonomiczne teoria przykłady zadania pdf, anna landau, nie zdobyta, robert opora, ameryka ameryka…