ISBN

ISBN

9788366553187: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/wiezy-krwi-hanna-gren-185641u

Cena:


Potwór pamięci

Autor: Sarid Yishai

Potwór pamięci to intymne zwierzenia młodego historyka. którego życie zostało „uwięzione w pamięci” o Holokauście. Kiedyś marzył. że zostanie dyplomatą. obecnie jednak stały. choć skromny dochód gwarantuje mu zatrudnienie w Yad Vashem w charakterze przewodnika. Oprowadza izraelskie szkolne wycieczki po Auschwitz-Birkenau. Treblince. Majdanku i Chełmie. przez pewien czas skupia się na Bełżcu i Sobiborze.

Przed zbliżającą się siedemdziesiątą piątą rocznicą konferencji w Wannsee został zatrudniony jako ekspert w zespole przygotowującym uroczystości. W trakcie prac dochodzi do przykrego incydentu z niemieckim reżyserem filmowym. W liście do dyrektora Yad Vahem przewodnik próbuje wyjaśnić przyczyny awantury. Yishai Sarid zadaje serię trudnych pytań o pamięć. przemoc i traumę

14.95: https://woblink.com/ebook/zalezna-od-mafii-bracia-vedetti-tom-1-ada-tulinska-195952u

Cena:


Prawdziwa wojna

Autor: Jonathan Schell

Ben Suc położone kilkadziesiąt kilometrów od Sajgonu stało się celem ataku w ramach operacji Cedar Falls – największej akcji wojsk amerykańskich w czasie wojny w Wietnamie. Schell był naocznym świadkiem przebiegu i skutków tej interwencji. najpierw obserwując wydarzenia z pokładu wojskowego helikoptera. potem słuchając opowieści jeńców. wreszcie oglądając zniszczenia. które pozostawiły amerykańskie bomby i czołgi.

Schell napisał tę książkę wiele lat po wojnie. ale spotkała się ona z żywymi reakcjami i weszła do kanonu światowej literatury faktu. Autor nie tylko opowiada o konkretnych wydarzeniach. lecz stara się również znaleźć odpowiedzi na pytania. dlaczego Stany Zjednoczone rozpoczęły wojnę w Wietnamie i dlaczego ją przegrały.

Jego relacja jest jednym z najbardziej przejmujących świadectw o tej wojnie i o wojnie w ogóle.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„”Wojna w Wietnamie była to wojna najbardziej dzieląca naród amerykański ze wszystkich dotychczasowych wojen prowadzonych poza granicami Stanów Zjednoczonych” – tak pisał Richard Nixon w książce ‚Nigdy więcej Wietnamu’. w której objaśniał sens własnej polityki.

Jonathan Schell. znakomity amerykański pisarz polityczny i eseista. podzielał ten pogląd. choć – inaczej niż Nixon – był krytykiem polityki amerykańskiej w Wietnamie.

Po książkach Nixona i Podhoretza ‚Dlaczego byliśmy w Wietnamie?”. obrońców polityki wojennej. otrzymujemy oto przejmujące świadectwo przeciwnika tej wojny. Za swoją książkę Schell był brutalnie atakowany. Oskarżano go o brak patriotyzmu. tymczasem Schell. człowiek antytotalitarnej lewicy. a więc zarówno antykomunistycznej. jak i antyfaszystowskiej. po prostu inaczej pojmował patriotyzm. Obwiniano go o „autonienawiść. która nakazuje. wbrew wszelkim dowodom i zdrowemu rozsądkowi. przypisywać USA wszystko. co najgorsze. a to. co najlepsze – najgorszym wrogom”. Tymczasem Schell nie miał złudzeń co do natury reżymu komunistycznego w Hanoi. W swojej książce opowiedział o tym. co widział jako reporter. I o tym. jak rozumie źródła amerykańskiej klęski w Wietnamie. Obrońcy Nixona powtarzali: „komunistyczny pokój odbiera życie znacznie większej liczbie ludzi niż antykomunistyczna wojna”. Schell odpowiadał: tej wojny nie można było wygrać. a jej rezultatem są tylko cierpienia tysięcy ludzi. W ten sposób zderzyły się z sobą dwa modele amerykańskiego patriotyzmu.

Wobec reżymów dyktatorskich ani przemoc. ani dyplomacja nie są skutecznymi receptami na każdą okazję. Świetna książka Schella to ważny głos we wciąż trwającym sporze w Stanach Zjednoczonych. Ale może w sprawie Wietnamu – między skorumpowanym reżymem w Sajgonie a totalitarnym reżymem w Hanoi – nikt nie miał skutecznej recepty? Tę książkę naprawdę bardzo warto przeczytać.” Adam Michnik

„Książka Schella to ważny i godny zaufania głos w dyskusji na temat wojny w Wietnamie. Relacjonując swoje doświadczenia z wizyty w kraju ogarniętym konfliktem. autor stworzył książkę fascynującą zarówno dla akademików. jak i czytelników zainteresowanych historią najnowszą.” „Library Journal”

„Jeżeli za sto lat Amerykanie będą chcieli przeczytać książkę dotyczącą wojny w Wietnamie. muszą sięgnąć po publikację Schella. Tam znajdą odpowiedź na każde pytanie związane z tym konfliktem.” Gloria Emerson

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.75


Ziemiomorze

Autor: Ursula K. Le Guin

Po raz pierwszy w jednym tomie!

„Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy. porównywany z dziełami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa. Opisuje malowniczy świat pełen wysp. smoków i tajemnic. w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged; poszczególne części opowiadają jego losy – od najmłodszych lat i pierwszych kroków stawianych w świecie magii. aż po czasy gdy zaczęła się ona stawać niebezpiecznym narzędziem w rękach zła. 
Ged. którego Ziemiomorze na zawsze zapamięta jako Kr

22.99: https://woblink.com/ebook/slepa-zemsta-erica-spindler-5248u

Cena:


W cieniu Everestu

Autor: Magda Lassota

„Niektóre kraje mają ropę. Nepal ma Everest”

Wspinacze z całego świata i lokalni przewodnicy. Kobiety i mężczyźni. profesjonaliści i amatorzy. Szukający spełnienia. sławy i pieniędzy. łamiący społeczne konwenanse. Różni ich praktycznie wszystko. a łączy jedno: marzenie o górze. Każdy ma inną historię. każdy pod Everestem znalazł się z innego powodu. Wrócą z różnymi wspomnieniami. wrażeniami. ze szczytem lub bez. A niektórzy zostaną na zboczach góry na zawsze.

Co roku setki wspinaczy przybywają do Nepalu. by podjąć próbę wejścia na najwyższą górę świata. Magda Lassota postanowiła dowiedzieć się. kim są ci ludzie: co ich motywuje. o czym marzą. czego się boją. Dzięki porywającym historiom i niezwykłym fotografiom zabiera nas w świat E

29.9: https://woblink.com/ebook/maz-przez-zasiedzenie-marta-obuch-162802u

Cena:


1

:

:

Cena:anatomia narządów wewnętrznych i układu nerwowego człowieka pdf, klimuszko książka, ebooki, kronika prokosza pdf, jo nesbo wybawiciel pdf, mądrzej szybciej lepiej, wola sensu, tajni współpracownicy, chłopiec z grenlandii pdf, interpretacja i nadinterpretacja, bohater o tysiacu twarzy, do dziewczyn które czuły zbyt wiele, szczegółowe streszczenie kamienie na szaniec, awolusi danuta, gra o tron audiobook download, ebooka, last of us 2 poradnik, jerzy vetulani książki, sekret elizy. auschwitz. płatna miłość, popularyzowanie, notes kuchenny…