Oferta edukacyjna i jakość kształcenia w publicznych liceach ogólnokształcących w Łodzi

Oferta edukacyjna i jakość kształcenia w publicznych liceach ogólnokształcących w Łodzi

Autor: Joanna Madalińska-Michalak

Praca omawia badania dotyczące publicznych liceów ogólnokształcących w Łodzi w kontekście doskonalenia warunków sprzyjających podnoszeniu jakości kształcenia i doskonalenia ich oferty edukacyjnej.

Przedstawione w książce badania zostały zainicjowane przez władze edukacyjne Łodzi. Badania miały dostarczyć władzom edukacyjnym miasta informacji na temat publicznych liceów ogólnokształcących w Łodzi w celu zmierzenia się z wyzwaniem. jakim jest dbałość o doskonalenie warunków sprzyjających podnoszeniu jakości kształcenia i doskonalenia oferty edukacyjnej w tego typu szkołach.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 25.83


Bogna Tyrmanda

Autor: Michał Wójcik

Początek lat 50. XX wieku. Tyrmand liże rany – jakiś czas temu wyrzucili go z „Przekroju”. a teraz z „Tygodnika Powszechnego”. Przychodzi co dzień do stołówki Związku Literatów. by zjeść cienką zupę. jedyny ciepły posiłek bezrobotnego. Pewnego dnia dosiada się do nastoletniej Krysi.

Przypadkowe spotkanie zmienia się wkrótce w improwizowany kurs literatury. potem we wspólne odrabianie lekcji. a na koniec w romans. Dziewczyna zostaje kochanką 33-letniego pisarza.

80-letnia dziś Krystyna Okólska – pierwowzór Bogny z Dziennika 1954 – postanowiła po latach opowiedzieć swoją historię. Dzięki temu powstał nie tylko detektywistyczny reportaż o związku pisarza i młodej dziewczyny. ale także znakomity portret Warszawy pierwszego powojennego dziesięciolecia.

9: https://woblink.com/ebook/struktura-funkcjonalna-malych-miast-tadeusz-marszal-147569u

Cena:


Minecraft. Wypadek

Autor: Tracey Baptiste

Druga po ‚Minecraft’. ‚Wyspa’ oficjalna powieść ‚Minecraft’!

Nastoletnia Bianca po ciężkim wypadku samochodowym. w którym uczestniczyła wraz ze swoim przyjacielem Lonniem. ucieka w świat wirtualnej rzeczywistości Minecrafta. Wkrótce jednak zdaje sobie sprawę. że grając na szpitalnym serwerze. znalazła się w grze. w której nie obowiązują zwykłe zasady. a postacie. które ją atakują. przypominają osoby z prawdziwego życia. Pojawia się tam także ktoś wyglądający jak Lonnie. jednak z awatarem chłopca nie ma kontaktu .

Bianka musi rozwikłać tajemnice tego nowego świata: dlaczego się w nim znalazła? Kim są groźne postacie. które ją śledzą? Czy to. co się dzieje. dzieje się naprawdę? Jak dotrzeć do Lonniego i pomóc mu. by znowu stał się sobą?

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena:


ISBN

9788328711488: Wydawnictwo

Format

47.9: https://woblink.com/ebook/paryz-domowym-sposobem-agata-szydlowska-147711u

Cena:


Zwalczyć negatywne myślenie

Autor: Joël Pralong

Książka dla wszystkich udręczonych myślami…i deszczową pogodą.

Nasze myśli – zarówno negatywne. jak i pozytywne – dostarczają nam materiału do oceniania innych i siebie. Wywierają na nas wpływ i. w taki lub inny sposób. popychają do działania. Kształtują naszą osobowość i kierują naszym zachowaniem.

Książka Joëla Pralonga nie oferuje ani żadnej techniki. ani nowej „sztuczki” pokazującej sposób uwolnienia się od niepokoju. Autor chciałby zaprosić czytelnika do tego. aby za przykładem dawnych mnichów. pozwolił Bogu „oddychać” w sobie. Nauczanie ojców pustyni chce zaprowadzić nas do hezychii. oznaczającej z gr. „równowagę. odpoczynek. pokój. łagodność. wewnętrzną ciszę. samotnię”.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99danielle steel mężowie, niepełka, harry potter epub, śmierć pułkownika, anna dembowska, 1414 1418, singles 2 triple trouble, leszek kołakowski książki, bunt i afirmacja, piosenki pop, liedel, griffin podstawy zarządzania organizacjami pdf, krew na śniegu jo nesbo, krótka teoria czasu, dr jekyll i pan hyde pdf, one płoną jaśniej, filozofia fryderyka nietzschego, nowy alfabet mafii pdf, sekret o’brienów, ostrożnie z miłością pdf…