Gerard Wilk

Gerard Wilk

Autor: Rudnicka Zofia

Był gwiazdą Teatru Wielkiego w Warszawie. ale tańczył też w rozrywkowych programach telewizyjnych. Pojawił się w filmach Andrzeja Wajdy i Stanisława Barei. bywał fotomodelem Barbary Hoff. Uwielbiany przez kobiety i mężczyzn. U szczytu kariery wyemigrował z Polski. by wejść na taneczny Olimp i znaleźć się w zespole Maurice’a Béjarta. Z „Baletem XX wieku” zwiedził cały świat.

 

Gerard Wilk. jeden z najwybitniejszych polskich tancerzy. miał wszystko: urodę. talent. uznanie i popularność.

 

Przyjaciółka i partnerka sceniczna Wilka. Zofia Rudnicka. przypomina tancerza i otaczający go świat. Odwiedzamy modne miejsca Warszawy lat 60. XX wieku. poznajemy ważne osoby. a potem wyruszamy w podróż po Europie. Odwiedzamy gejowskie kluby w Brukseli i zwiedzamy Paryż. Autorka do wspomnień

31.9: https://woblink.com/ebook/syn-nieskonczonosci-adam-silvera-agnieszka-brodzik-204626u

Cena:


DIABELSKA ALTERNATYWA

Autor: Frederick Forsyth

Rok 1982. Świat w obliczu kryzysu. zagrożony wybuchem III wojny światowej. ZSRR brakuje ziarna. grozi mu klęska głodu na niespotykaną skalę. Kreml łakomym okiem spogląda na kraje Europy Zachodniej. rozważając uderzenie taktyczne nawet z użyciem broni nuklearnej. Sekretarz generalny KPZR potrzebuje 50 milionów ton amerykańskiego ziarna. aby nie dopuścić do zrealizowania tego scenariusza.

Tymczasem z rąk zamachowców ginie szef KGB. Zabójcy uciekają do Berlina Zachodniego. gdzie zostają ujęci. Ich mocodawca. fanatyczny Ukrainiec Andrew Drake. porywa norweski tankowiec Freya wiozący milion ton ropy i żąda uwolnienia swoich towarzyszy – inaczej skazi całe Morze Północne.

Prezydent USA staje przed „diabelską alternatywą” – każda jego decyzja może mieć fatalne następstwa. A

31.9: https://woblink.com/ebook/mozg-cwiczy-milena-skoczko-kaja-nordenger-148124u

Cena:


Ogród księżycowy

Autor: Agnieszka Krawczyk

Historia o miłości. dawnych błędach i o wybaczaniu. W dolinie mgieł i róż zaczyna się wiosna. Pisarka. Sabina Południewska. kończy remontować stary dom. Przy nim powstaje wyjątkowy ogród księżycowy. który najpiękniej i najbardziej tajemniczo wygląda nocą. Sabina jest szczęśliwa – znalazła swoje miejsce na ziemi. Otaczają ją przyjaciele – hrabina Tyczyńska produkuje swoje niezwykłe perfumy. Marek Rokosz rozwija uprawę ziół. a Mila Mossakowska chce zorganizować w pensjonacie „Pod Graalem i Różą” warsztaty pisarskie. które mogłaby poprowadzić Sabina. Ekscentryczna Carmen wysyła do Idy argentyńskiego reżysera. irytującego ale i zabawnego oryginała. Do starych znajomych dołączają nowi. jak Kalina Olczak. zdolna projektantka ogrodów. czy Sebastian – „szczęśliwy włóczęga”. który nigdzie nie potrafi zagrzać miejsca na stałe. Przyszłość rysuje się świetlistą kreską i wydaje się. że nic nie może zakłócić tego harmonijnego życia. Jednak niespodziewanie w Idzie pojawia się osoba. która może zmącić szczęście Sabiny i Krzysztofa. odmieniając ich los. Dawne błędy potrafią rzucać długie cienie. a wybaczenie nie zawsze jest proste. Czy miłość naprawdę jest w stanie pokonać każdą przeszkodę? Czy to. co pęknięte da się skleić bez śladu? Tej wiosny. w dolinie mgieł i róż kilka serc zostanie złamanych. Ale miłość i dobro mają kojącą moc leczenia ran. Bo jedno jest pewne – żeby osiągnąć szczęście. trzeba zawsze podążać słoneczną drogą.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 26.9


Dzieje Tristana i Izoldy

Autor: Joseph Bedier

Tristan i Izolda – bohaterowie legendy celtyckiej. związanej z opowieściami z cyklu arturiańskiego. Jej najstarsze pisemne wersje pochodzą z XII wieku. a sama legenda stała się inspiracją dla wielu średniowiecznych utworów literatur europejskich. W najpełniejszej postaci została zrekonstruowana w 1900 roku przez Josepha Bédiera („Dzieje Tristana i Izoldy”). Na podstawie legendy powstała również w 1859 roku opera Richarda Wagnera Tristan i Izolda. Legenda ta opowiada o tragicznej i niespełnionej miłości rycerza Tristana i irlandzkiej księżniczki Izoldy Jasnowłosej. W opowieści występuje także król Kornwalii Marek – mąż Izoldy oraz Izolda o Białych Dłoniach – żona Tristana. (opis za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tristan_i_Izolda_(legenda)

Wydawnictwo: Armoryka

Cena:


Złodziejska magia

Autor: Trudi Canavan

Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej nowej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia!

W świecie. w którym magia napędza rewolucję przemysłową. student archeologii Tyen odkopuje Vellę – księgę. która posiada zdolność odczuwania. Vella. niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem. została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszech czasów. Od tamtej chwili zbiera informacje. między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.

Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów córce farbiarza Rielle wpajano od dziecka. że używanie magii oznacza okradanie Aniołów. Dziewczyna wie jednak. że ma do tego talent i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek. który

:

Cena:


Lato utkane z marzeń

Autor: Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś – czarodziejka kobiecych uczuć – zaprasza do urokliwego pensjonatu w Bieszczadach. gdzie wszystko może się zdarzyć…

W małym bieszczadzkim miasteczku czas płynie leniwie. W ogrodzie przy Różanym Pensjonacie rozkwitają róże. a serce Michaliny tęskni za mężczyzną. którego pokochała pewnego zimowego wieczoru. Jej wybranek jednak odwiedza ją zdecydowanie zbyt rzadko. przez co ich miłość zostaje wystawiona na próbę.

Sielską atmosferę zburzy przybycie tajemniczego Przemka. który spróbuje oczarować Michalinę i skraść jej serce. Czy uda mu się sprawić. że dziewczyna zapomni o ukochanym? 

W malowniczej scenerii goście pensjonatu przeżyją niezapomniane chwile. a ich los się odmieni i dostaną od życia drugą szansę.

34.8: https://woblink.com/ebook/terapia-sebastian-fitzek-barbara-tarnas-124404u

Cena:100 lat mody męskiej, perswazje jane austen pdf, e.com, kurs pozytywnego myślenia, idiota pdf, małgorzata mroczkowska, krasińska aneta, kultura arabska, agnieszka macia, długi płatek morza, sok do spirytusu czy spirytus do soku, płciowość, marta sapała, raz w roku w skiroławkach, niewyjaśnionych, frigiel i fluffy, dynastia jagiellonów w polsce, nadprogramowe…