ISBN

ISBN

9788366657076: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/smiech-bogow-aleksandra-marinina-aleksandra-stronka-197807u

Cena:


:

:

Cena:


Opowieść o Kullervo

Autor: Tolkien J.R.R

Opowieść o Kullervo” to niepublikowana dotąd opowieść fantastyczna J.R.R. Tolkiena. Jej bohater jest chyba najmroczniejszą i najbardziej tragiczną spośród wszystkich stworzonych przez niego postaci. „Nieszczęsny Kullervo”. jak nazywał go Tolkien. wychowuje się w gospodarstwie swego wuja Untamo. który zabił mu ojca. porwał matkę. a w dzieciństwie trzy razy usiłował pozbawić go życia. Trudno się dziwić. że młody chłopak wyrasta na pełnego gniewu i goryczy samotnika – kocha go tylko siostra Wanōna. a strzegą magiczne moce czarnego psa Mustiego. Untamo. choć sam też włada czarami. boi się bratanka i sprzedaje jako służącego kowalowi Asemo. Kullervo zaznaje tam nowych upokorzeń ze strony żony kowala i w odwecie doprowadza do jej śmierci. Postanawia powrócić do domu i wywrzeć zemstę na zabójcy swego ojca. jednak okrutne przeznaczenie kieruje go na inną. mroczną ścieżkę i prowadzi do tragicznego finału.

Tolkien stwierdził. że „Opowieść o Kullervo” była zalążkiem jego pierwszych prób tworzenia własnych legend. Niewątpliwie Kullervo był pierwowzorem Túrina Turambara. tragicznego bohatera „Opowieści o dzieciach Húrina”. jednej z najbardziej przejmujących historii składających się na legendarium „Silmarillionu”. Odczytana z rękopisu Tolkiena i opublikowana tu wraz z notatkami autora oraz jego szkicami na temat fińskiego eposu „Kalevala”. który stanowił główne źródło inspiracji pisarza – „Opowieść o Kullervo” okazuje się jednym z najważniejszych. choć głęboko ukrytych fundamentów wykreowanego później przez Tolkiena świata. Jej związki z głównymi dziełami autora „Władcy Pierścieni” przedstawia w szkicu. dołączonym do zredagowanych przez siebie materiałów. Verlyn Flieger. znana badaczka twórczości Tolkiena.

J.R.R. Tolkien (1892–1973) jest twórcą Śródziemia oraz autorem wspaniałych klasycznych powieści „Hobbit”. „Władca Pierścieni” i „Silmarillion”. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków i sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Ballada o lutniku

Autor: Wiktor Paskow

Kameralna opowieść o dojrzewaniu osadzona w powojennej Sofii.

Czy przedmioty mają pamięć? Jeśli tak. jakie wspomnienia przechowują skrzypce. którym wybitnie uzdolniony lutnik szeptał intymne wyznania? 

Heniga poznajemy przez pryzmat wspomnień dojrzewającego chłopca. Magiczna osobowość mistrza wypełnia cały świat Wiktora. W warsztacie starego lutnika powstają nie tylko skrzypce – to także schronienie przed mrocznym światem stalinizmu w Bułgarii. Droga Wiktora do dorosłości prowadzi przez niełatwe spotkania z przemijaniem i śmiercią. z niezrozumieniem i sąsiadami z kamienicy. którzy przywodzą na myśl bohaterów prozy Eleny Ferrante. 

„Moralitet. który jest wolny od moralizowania. powieść historyczna bez opisu wielkich wydarzeń. trzyma w napięciu. nie będąc książką sensacyjną.

14.9: https://woblink.com/ebook/azja-we-krwi-konflikty-zbrodnie-ludobojstwo-piotr-bejrowski-natalia-stawarz-191220u

Cena: Natalia Stawarz


Złap i ukręć łeb

Autor: Farrow Ronan

W 2017 roku Ronan Farrow. syn słynnej hollywoodzkiej pary. Mii Farrow i Woody’ego Allena. prowadził dziennikarskie śledztwo w związku z przemocą seksualną w Hollywood. Sprawa dotyczyła producenta filmowego Harveya Weinsteina. jednej z najbardziej wpływowych osób w branży. Farrow poznawał kolejne ofiary Weinstaina. jednak to nie ich liczba zbulwersowała dziennikarza – najbardziej szokujące było to. jak wielu ludzi od lat wiedziało o całym procederze i uczestniczyło w jego tuszowaniu lub tolerowało go w milczeniu.

Wkrótce okazało się. że wpływy Weinstaina sięgają daleko poza granice jego filmowego imperium. Telewizja NBC. dla której pracował Farrow. zaczęła rzucać mu kłody pod nogi. a w końcu nakazała przerwanie prac nad reportażem. Dziennikarz i świadkowie. którzy zdecydowali się z nim rozmawiać. byli zastraszani przez prawników producenta i inwigilowani przez zatrudnionych przez niego detektywów oraz agencje szpiegowskie. A kiedy wreszcie reportaż ujrzał światło dzienne. wyszło na jaw. że sprawa Weinsteina to tylko wierzchołek góry lodowej – podobnych do niego było więcej. a sieć powiązań między światem polityki. biznesu i mediów przez lata zapewniała im bezkarność.

Za ujawnienie sprawy Weinsteina Ronan Farrow wspólnie z redakcjami „New Yorkera” i „New York Timesa” otrzymał w 2018 roku Nagrodę Pulitzera.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.94


Biesy

Autor: Fiodor Dostojewski

‚Wielka powieść rosyjskiego mistrza w nowym przekładzie. W Rosji nastają niepewne czasy. Gdy ruch rewolucyjnych demokratów zyskuje na sile. ożywają rozmaite ideologie – groźne. zachłanne. niedorzeczne. Na frontach walk lewicowych idealistów i konserwatywnego establishmentu rodzi się terroryzm… Biesy to brutalnie szczera opowieść o politykach i myśli społecznej nie tylko dziewiętnastowiecznej Rosji – to uniwersalne ostrzeżenie przed złem zaklętym w marzeniach o powszechnym szczęściu dla wszystkich ludzi. Dostojewski pisze mądrze i ironicznie. Staje w obronie zwykłego człowieka. którego różni owładnięci przez diabła ideolodzy próbują przyciąć na miarę własnych pomysłów. A jednocześnie zapowiada totalitarne koszmary XX wieku. które straciły jednostkę z pola widzenia… Nowy przekład Adama Pomorskiego pozwala ponownie rozsmakować się w prozie wielkiego klasyka. Wielka powieść rosyjskiego mistrza w nowym przekładzie. W Rosji nastają niepewne czasy. Gdy ruch rewolucyjnych demokratów zyskuje na sile. ożywają rozmaite ideologie – groźne. zachłanne. niedorzeczne. Na frontach walk lewicowych idealistów i konserwatywnego establishmentu rodzi się terroryzm… ‚

Wydawnictwo: Znak

Cena: 49.99


ISBN

9788366517455: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/na-wlasnej-skorze-mala-ksiazka-o-wielkim-narzadzie-paulina-lopatniuk-197800u

Cena:bożena gałczyńska-szurek, malgorzata niezabitowska, alice munro, jak wojtek został strażakiem, książe litewski, książki psychologiczne pdf, zakazana archeologia: ukryta historia człowieka, porno mp3, ebooka, księga wszystkich dusz tom 1 pdf, włodek markowicz książka, ukryta łowczyni pdf, woblink com, nelly daszkiewicz, twierdza szyfrów, stanisław koczwara, spieszczenie…