Niewola tatarska

Niewola tatarska

Autor: Henryk Sienkiewicz

‚Niewola tatarska’ to nowela Henryka Sienkiewicza. laureata literackiej Nagrody Nobla. jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX w.

Akcja utworu toczy się na południowo-wschodnich kresach Rzeczypospolitej Obojga Narodów w pierwszej połowie XVII wieku. Utwór pisany w formie fikcyjnego pamiętnika Aleksego Zdanoborskiego.Bohater ten nieszczęśliwie kocha się w Marysi. córce bogatego magnata. jednak sam jest szlachcicem ubogim. By stać się godny ukochanej. udaje się na kresy zaciągnąć się do wojska. Liczy na to. że w służbie wojskowej okryje się sławą i zdobędzie majątek.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 7.49


Zagłoba Swatem

Autor: Henryk Sienkiewicz

“Zagłoba Swatem’ to krótka komedia Henryka Sienkiewicza. laureata literackiej Nagrody Nobla. jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX w.

(Jan) Onufry Zagłoba to postać literacka stworzona przez Henryka Sienkiewicza w “Trylogii”.Jest on ucieleśnieniem stereotypu polskiego szlachcica: przejawia skłonność do trunków. tromtadracji. mitomanii. Cechuje go wierność wobec towarzyszy. patriotyzm. dobroduszność i pomysłowość. która często ratuje go z opresji. Zagłoba występuje również w krótkiej. obecnie zapomnianej komedii Sienkiewicza “Zagłoba swatem” oraz w opowiadaniu “Toast”. Oba te utwory są treścią luźno związane z Trylogią Sienkiewicza.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 8.49


Zdominowany – opowiadanie erotyczne

Autor: Alvén Nina

„Odchyliła głowę i przysunęła go bliżej siebie. Zaczęła ujeżdżać mu twarz. która zanurzała się w jej sokach tak. że aż słychać było mlask. Chwilę potem przeszedł ją dreszcz rozkoszy.

– Zwolnij… zwolnij… zwolnij…

Na koniec wcisnęła mu się w nos i zaczęła wiercić się wokół jego języka.

Pozwoliła mu się lizać jeszcze tylko przez moment.

Ich sesja dobiegała końca.

Kręciło jej się w głowie. Sięgnęła po majtki. wytarła sobie nimi soki. które pociekły jej aż po udach. a potem wsadziła mu je do ust’.

W tym elektryzującym opowiadaniu erotycznym ona trzyma ster. a on jest jej poddanym. Nie zabraknie tu instrukcji. nagród. kar i różnych akcesoriów. Ona przygotuje dla niego coś wyjątkowego. Da mu to. na co zasłużył.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


ISBN

9788381126731: Wydawnictwo

Format

7.9: https://woblink.com/ebook/brawl-stars-poradnik-do-gry-natal

Cena: 3.99


ISBN

9788380877801: Wydawnictwo

Format

42.9: https://woblink.com/ebook/leadershift-przemiana-przywodztwa-czyli-11-krokow-ktore-musi-przejsc-kazdy-lider-jon-c-maxwell-197561u

Cena:remigiusz mróz echo z otchłani, książki on line, j. pieter ogólna metodologia pracy naukowej, artur kijak, dyżur chirurgiczny, mróz osiedle rzniw, anatomia topograficzna człowieka, mateusz wrona, brian tracy nawyki warte miliony, pracowac inaczej, obietnice poranka, audiobook mp3 download, żadna praca nie hańbi po angielsku, ignacy krasicki najważniejsze utwory, nietzsche książki, książka o auschwitz, jak wygrać przetarg, etyka zawodowa pdf, mądrość i cuda świata roślin, jego orgazm później pdf, michał biliński…