Anima Vilis

Anima Vilis

Autor: Maria Rodziewiczówna

Młody Polak. Antoni Mrozowicki. po trudnej przeprawie przez Syberię dociera do domu swojego przyjaciela. Tam czekają na niego trudy związane z surowym klimatem. ciężką fizyczną pracą i początkowa nieprzychylność wśród społeczności. Nieoczekiwanie między nim a Marią. córką doktora i siostrą zmarłego przyjaciela rodzi się uczucie. W walce o ukochaną będzie musiał pokonać wiele przeszkód.

Opisy syberyjskiej przyrody. a także doskonale oddane warunki życia Sybiraków są zapisem wspomnień Rodziewiczówny z dzieciństwa. Jej rodzina została zesłana po powstaniu styczniowym. To historia rodaków. którzy mimo ciężaru przymusowej emigracji podtrzymywali tradycje patriotyczne i przywiązanie do polskości.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


Samochodowa banda Kłaka

Autor: Ludwik Marian Kurnatowski

Seria napadów burzy spokój Warszawy. Wieści o przestępstwach popełnionych w jednako przemyślany sposób dochodzą też z bardzo odległych zakątków kraju. Za wszystkimi musi stać jedna grupa złoczyńców. Wieloletni nadkomisarz Policji Śledczej. Ludwik Kurnatowski trafia na ślad tytułowej bandy Kłaka.

Opowiadanie kryminalne oparte na faktach. Wieloletni nadkomisarz Policji Śledczej Ludwik Kurnatowski dzieli się z czytelnikami wspomnieniami z pracy. Zdradza. jakimi prawami rządził się ówczesny świat kryminalny i kim byli jego przedstawiciele

Język. postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej. ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów. z których pochodzi.

4.99: https://woblink.com/ebook/branka-cyganow-ludwik-marian-kurnatowski-198919u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/198892/epub

1:

:

Cena:


1

:

:

Cena:


Popioły

Autor: Stefan Żeromski

Stefan Żeromski przedstawia panoramiczny obraz epoki walk napoleońskich. W szerokiej perspektywie ukazuje życie ówczesnego społeczeństwa i kształtowanie się świadomości narodowej. Pomagają w tym fikcyjne losy bohaterów. wywodzących się z różnych warstw społecznych. Ludzie uwikłani w historię niejednokrotnie staną przed trudnymi wyborami moralnymi.

Popioły są efektem pracy Żeromskiego nad archiwaliami z biblioteki rapperswilskiej. Początkowo autor planował wydanie trylogii. której pierwszym tomem miały być Popioły. jednak w późniejszym czasie zaprzestał swojego przedsięwzięcia.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


Saga Egmont

Format: EPUB.MOBI

4.99

1:

Cena:


Branki w jasyrze

Autor: – Deotyma

Ludmiła pochodzi z zamożnego rodu. Po śmierci rodziców. opiekę nad nią sprawują stryjowie. którzy niezwłocznie chcą ją wydać za mąż. Dziewczyna chroni się przed niechcianym małżeństwem w klasztorze. który szturmem zajmują Tatarzy. Ludmiła zostaje branką w jasyrze. lecz wraz z innymi jeńcami zostaje odbita przez wojska wojewody krakowskiego. Natychmiast rusza do posiadłości swojej przyjaciółki Elżbiety. by ostrzec ją przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Niestety kobieta trafia do tatarskiej niewoli. a Ludmiła za wszelką cenę stara się ją odbić. W walce o dobro przyjaciółki nie cofa się przed niczym. a jej emocjonujące przygody niespodziewanie przyniosą uczucie ponad podziałami.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 12.99


Łańcuchy

Autor: Wacław Sieroszewski

Środkiem Warszawy. skuci łańcuchami. kroczą eskortowani więźniowie. Wśród nich wyróżnia się młody patriota. Józef Gawar.

Skazani docierają do więzienia w Moskwie. Tu integrują się ze sobą. nawiązując pierwsze nici porozumienia.

Utwór opisuje koleje losów zesłańców syberyjskich. Autor starannie odtwarza realia ich codzienności. atutami powieści są wartka akcja i pełnokrwiści bohaterowie. Książka powstała w oparciu o materiały. które autor gromadził w czasach rewolucyjnych (1905-1908) oraz z wykorzystaniem wspomnień wędrówek po Syberii.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99medial piątkowski, aparaty i urządzenia elektryczne, do zakochania jeden rok, chemia analityczna pdf, antonio synowie zemsty, michał cholewa gambit, chłopcy z placu broni ebook, ossendowski lenin, magiczne drzewo tajemnica mostu, stefan chwin hanemann, ucieczka do miłości pdf, kindle mobi czy epub, adam biernat, ciekawe czasy, marian moszoro, wydawnictwo naukowe umk…