ISBN

ISBN

9788382190076: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/taniec-slonecznika-beata-anna-piersiak-193605u

Cena:


Cokolwiek powiesz. nic nie mów

Autor: Patrick Radden Keefe

‚Cokolwiek powiesz. nic nie mów’ – “Kłopoty” w soczewce irlandzkiej rodziny

Grudzień 1972 roku. Jean McConville – matka i wdowa zostaje wyciągnięta ze swojego domu w Belfaście. Porwana przez zamaskowanych napastników. zabrana w nieznanym kierunku. Po latach od tragicznego dnia. okazuje się. że za porwaniem stoi IRA. która wydała na nią wyrok śmierci za donosicielstwo. McConville i członkowie jej rodziny byli ofiarami Kłopotów – krwawego konfliktu między republikanami i lojalistami. The Troubles to wydarzenia. które przez ponad trzy dekady zbierały krwawe żniwo w jednolitej wówczas Irlandii Północnej.

P. R. Keefe analizuje wydarzenia sprzed lat

Patrick Radden Keefe w książce ‚Cokolwiek powiesz. nic nie mów‚ przytacza losy McConville. Śledzi również poczynania tych. którzy odpowiadali za jej zniknięcie – bojowników IRA. Szczególnie pieczołowicie sprawdza losy sióstr Dolours i Marian Price. Próbuje poznać ich historię. zrozumieć. jak kształtowały się i zmieniały ich poglądy.

Radden Keefe podejmuje się prób odpowiedzi na pytania: czy można usprawiedliwić działalność zbrodniczą IRA? Dlaczego brytyjskie siły specjalne prowadziły równie brutalną wojnę? Dlaczego niewinni obywatele Republiki Irlandii i Irlandii Północnej muszą do dziś borykać się z falami terroryzmu?

Więcej na temat The Troubles i współczesnego kształtu Irlandii Północnej znajdziesz w reportażu ‚Belfast. 99 ścian pokoju‚ polskiej iranistki i tłumaczki. Aleksandry Łojek.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 43.9


ISBN

9788381377294: Wydawnictwo

Format

23.92: https://woblink.com/ebook/kasy-fiskalne-2020-praca-zbiorowa-194643u

Cena:


Kiedy znów będę mały

Autor: Janusz Korczak

Książka Janusza Korczaka. lekarza i wychowawcy. skierowana zarówno do dzieci. jak i dorosłych. Dowodzi. że na świat dzieci nie należy patrzeć z góry. ale raczej czerpać z niego mądrość i uczyć się przeżywania radości i smutków. Janusz Korczak. właśc. Henryk Goldszmit (1878–1942). polsko-żydowski lekarz i pedagog. zajmował się teorią i praktyką wychowania. Pisał utwory literackie oraz publicystyczne. w których propagował prawa dziecka oraz nowoczesne metody wychowawcze.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9melodia tekst, programowanie języka, profil mordercy ksiazka, tomasz bonek, anestezjologia larsen pdf, włoski dla początkujących pdf, małe modelki, krzysztof trzciński, bioprawo, połączeni znajdź mnie pdf, autocad 2010 cena, milton friedman książki, józef nizioł, obiektywny i subiektywny, bizarne znaczenie, bad boys girl 3, nie strach się bać, night of the rabbit…