ISBN

ISBN

9788324214563: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/efekt-lalki-lalka-jako-obraz-i-rzecz-radoslaw-filip-muniak-207467u

Cena:


Spitfire stanął na ogonie

Autor: Reising Paweł

Wspomnienia Johna Benetta-Książczyka – pilota Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. a po zakończeniu wojny czynnego oficera Królewskich Sił Powietrznych RAF.

Poznajemy dzieciństwo bohatera. szkołę lotniczą. epopeję wojny 1939 roku. ucieczkę przez granicę i „ścieżkę szczurów” prowadzącą do jednostek tworzonych przez Sikorskiego na Zachodzie.

Nowa szkoła lotnicza i nowe przyjaźnie .Walki i wypadki lotnicze. fascynacje i miłości. Dzięki małżeństwu z Angielką polski pilot mógł pozostać na Wyspach Brytyjskich. w przeciwieństwie do tysięcy polskich żołnierzy. których lewicowy rząd Bevina nie chciał widzieć nawet w koloniach Korony. Zaproponowano mu kontynuowanie kariery wojskowej w służbie brytyjskiego króla.

Ponieważ Polacy przestali być mile widziani w Albionie. nazwisko „Książczyk” było niemożliwe do wymówienia dla tubylców . swojski Jan Książczyk musiał zmienić się w Johna Benetta. mile brzmiącego w angielskich uszach.

Oddajemy do rąk Czytelnika wspomnienia 101-letniego weterana. oddając hołd jego odwadze. uporowi i konsekwencji.

‚Próbuję odpalić silnik raz. drugi. trzeci. lecz śmigło ani drgnie. Spitfire traci prędkość i zaczyna spadać. Spoglądam na wysokościomierz – wskazuje 12 tysięcy stóp. czyli prawie 4 tysiące metrów. Zagłębiam się znów w czarnej chmurze. Jeszcze raz próbuję odpalić silnik i nic. zupełnie nic. więc już wiem. że muszę przymusowo lądować! Zgodnie z instrukcją wyłączam iskrownik. Aby utrzymać prędkość i nie wpaść w korkociąg. szybuję w dół. lecz mimo to samolot szybko traci wysokość. Gdy wreszcie znalazłem się pod chmurami patrzę. poniżej rozpościera się pagórkowaty. miejscami zalesiony teren. W przeważającej części pokryty polami. lecz one zasłane są licznymi szarymi. granitowymi głazami. Wiem. że jest już za nisko na skok ze spadochronem… ‚

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 24.99


https://woblink.com/product-publication/download/193129/epub

1:

:

Cena:


Seks w wielkich miastach

Autor: Aleksandra Gumowska

Jedenaście metropolii pulsujących pożądaniem

Sensualny. intymny i poruszający reportaż o naszej seksualności

Aleksandra Gumowska rusza w fascynującą podróż tropem Julesa Verne’a i jego bohatera Phileasa Fogga z książki W 80 dni dookoła świata. Przemierza cały glob i odwiedza 11 wielkich miast – m. in. Paryż. Kair. Kalkutę. Tokio. San Francisco – aby sprawdzić. jak na sprawy seksu. orgazmu. partnerstwa i aranżowanych małżeństw patrzy się w różnych kulturach.

Czy internet zastąpił romantyzm?

Czy poligamia jest lepsza niż monogamia?

Dlaczego niektórzy potrzebują orgii. aby doznać erotycznego spełnienia?

Czy rodzić dzieci. biorąc udział w wyścigu szczurów?

Autorka spotyka ludzi w różnym wieku i z odmiennymi doświadczeniami. których łączy jedno: życie w wielkim mieście dającym anonimowość i pozorną swobodę. Z jej opowieści wyłania się intrygujący. a niekiedy zasmucający obraz intymnego życia ludzi z różnych zakątków świata. pełen ścierających się kultur. zróżnicowanych preferencji. skrajnych doświadczeń i przebiegających w różnych miejscach granic obyczajowych i mentalnych.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9marta postuła, król twardoch audiobook, historia wewnętrzna jelita pdf, rzeczywistość nie jest tym, czym się wydaje, autostopem przez galaktyke, co to jest efekt motyla, wypracowanie balladyna, piotr mart, halina korpacka, świat do przeczytania, materiałoznawstwo książka, spiechowicz protetyka, władca północy, pozycja słońca, tim marshall, chłopcy z placu broni audiobook tadeusz olszański za darmo, przysięga asasynów, tatarkiewicz historia filozofii tom 2 pdf, moja ananke…