ISBN

ISBN

9788378592556: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/polska-wielka-rzecz-esej-o-ustroju-polakow-witold-glowacki-8913u

Cena:


Format

EPUB.MOBI.PDF: 170616

https://woblink.com/ebook/msza-swieta-instrukcja-obslugi-wszystko-co-powinienes-wiedziec-ale-nikt-ci-wczesniej-nie-powiedzial-michael-dubruiel-170616u

:

Cena:


Putin. Źródła imperialnej agresji

Autor: Andrzej Nowak

Składają się na ten zbiór teksty. jakie publikowałem między 2003 a 2014 rokiem. Najobszerniejszą część. skomponowaną z trzech bloków: „Geopolityka”. „Inteligencja” i „Historia”. tworzą artykuły naukowe. w jakich starałem się – długo jeszcze przed Majdanem. przed Smoleńskiem. przed Gruzją – analizować głębokie źródła odnawiającego się imperializmu w Rosji. Wszystko. prawie wszystko. było już wtedy widać jak na dłoni. Sukces Putina nie wziął się znikąd. Jego fenomen można próbować rozumieć. nie tylko na płaszczyźnie osobistych emocji. ambicji i urazów Putina. ale przede wszystkim jako część większej. historycznej całości. element dynamiki regionalnej i globalnej – potężniejszej od samego prezydenta Rosji. W tym przede wszystkim przydatna ma być ta część. poniekąd także będąca dowodem. że znajomość historii pozwala na lepsze zrozumienie teraźniejszości. I że owa „teraźniejszość” imperialnej agresji Putina nie zaczęła się dopiero na Krymie w roku 2014. Teksty zebrane w pozostałych dwóch blokach to publicystyczne komentarze z ostatnich trzech lat. a także wybór rozmów. drukowanych w pismach takich. jak „Tygodnik Powszechny”. „Gazeta Polska” czy „Rzeczpospolita”. Starałem się z rozmaitych perspektyw nie tylko analizować. ale i oceniać zjawisko appeasementu. krótkowzrocznego „zaspokajania” agresora – zjawisko. którego najbardziej przygnębiającą dla mnie ilustracją stała się polityka polska od końca roku 2007.

Andrzej Nowak

Wydawnictwo: Sic!

Cena: 34


Morderca na plebanii czyli klasyczna powieść kryminalna o wdowie. zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem)

Autor: Morawiecka Karolina

W Wielmoży umiera starsza parafianka. Zwyczajna kolej rzeczy? A może… zabójstwo idealne? I co ma z tym wspólnego zbrodnia sprzed lat?

Do akcji wkracza znana ze „Śledztwa od kuchni” wdowa po aptekarzu ze Skały. Karolina Morawiecka. To miejscowa panna Marple. której pomagają zakonnica. pies oraz znajomość literatury i sztuki kulinarnej.

Cztery sprawy. Pięć ciał. Dwie detektywki. Jeden morderca… I oczywiście zaskakujący finał!

Karolina Morawiecka (autorka) zaprasza do rozwikłania zagadki kryminalnej wspólnie z Karoliną Morawiecką (bohaterką)!

Wydawnictwo: Lira Publishing

Cena: 29.99jak być dobrym dla siebie, kulus, automatyzacja procesów produkcyjnych pdf, kolumbowie książka, dominika musiałowska książka pdf, imponderabiliach, słowa mocy, karolina sikorska, ksiązki online, quick julka, kontratyp mobi chomikuj, uczeń z zespołem aspergera. praktyczne wskazówki dla nauczyciela, akwarium pdf, matematyka dyskretna pdf, hanna krall zdążyć przed panem bogiem pdf, powrot posla…