1

1

:

:

Cena:


ISBN

9788380879645: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/wrazliwosc-dar-czy-przeklenstwo-ilse-sand-195527u

Cena:


Życie Maryi

Autor: Juan L. Bastero de Eleizalde

Najświętsza Maryja Panna wiodła w Palestynie całkiem zwyczajny żywot. a jest najbardziej niezwykłą osobą w historii. Nikt nigdy nie był tak kochany i czczony przez mężczyzn. potężnych i pokornych. młodych i starych. Miliony kobiet nadal noszą Jej imię i tysiące świątyń wzniesiono na cześć Tej. która chciała być „służebnicą Pańską”. Życie Maryi (Vida de María) to biografia Matki Bożej. umieszczona w politycznych i religijnych ramach Jej czasów. oparta na relacjach zawartych w Ewangelii i innych źródłach historycznych.

Jeśli ktoś szuka inspiracji do bycia autentycznym. pokornym. szczerym i skupionym na woli Bożej. to nie znajdzie lepszego przewodnika niż Miriam. Maria z Nazaretu. Jej życie. jak życie każdej żydowskiej kobiety w tamtych cza­sach. było zwyczajne. ale zarazem niezwykłe. bo w całości skupione na Bogu. To właśnie uczyniło Ją najbardziej niezwykłą i czczoną kobietą świata. J.L. Bastero. zafascynowany Maryją. przybliża nam Jej postać. Zaprasza do spojrzenia na Nią jako uosobienie prawdziwie oryginalnej i autentycznej idei tego. czym jest człowiek w Bożym zamyśle – obrazem Boga.

W Maryi podziwiamy zachwycający kontrast. połączenie małości z wielkością. Z jednej strony urodziła się ponad dwa tysiące lat temu w małej wsi okupowanego przez Rzymian kraju i prowadziła skromne życie. Ale z drugiej strony ta niepozorna dziewczyna stała się – jak mówi papież Franciszek – „kobietą. która miała największy wpływ na historię”. Dlatego. po Jej Bożym Synu. jest najbardziej chwaloną osobą w dziejach ludzkości. Niniejsza książka pozwoli nam lepiej poznać tajemnicę Maryi. która jest ulubioną Córką Boga Ojca. Matką Boga Syna i Oblubienicą Boga Ducha Świętego – ks. Jan O’Dogherty. zastępca wikariusza regionalnego Opus Dei na Polskę.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 38.99


:

:

Cena:


Liminalność i bycie ‚pomiędzy’ w twórczości Petera (Piotra) Lachmanna. Studium literacko-kulturowe

Autor: Przemysław Chojnowski

W monografii uderzają dwie sprawności: bardzo dokładna analiza tekstów oparta na regule close reading. a z drugiej strony znakomite rozpoznanie teoretycznych tekstów z dziedziny współczesnej lingwistyki. komparatystyki. także filozofii. edytorstwa i teatrologii. które wspomagają i pogłębiają intuicyjne rozpoznania Chojnowskiego-czytelnika […].

[Autor rozprawy] jako odbiorca i komentator twórczości Lachmanna. chętnie wykorzystuje prywatne dokumenty biograficzne: materiały archiwalne. niepublikowane materiały zalegające szuflady Lachmanna. wymieniane listy i maile (wszystkie precyzyjnie opisane). Jest to znak nowych czasów. które kształtują na naszych oczach nowy rodzaj metodologii. gdzie tego rodzaju

31.9: https://woblink.com/ebook/zla-krew-maria-jaszczurowska-carreyrou-john-194873u

Cena:


Ach. ten cukier!

Autor: Anna Reguła

Gdy po raz kolejny słyszymy. że ktoś ogranicza w diecie cukier myślimy: „Mnie to nie dotyczy”. Często jesteśmy przekonani. że nasz jadłospis wcale dużo go nie zawiera. Cukier kojarzymy zwykle ze słodkimi przekąskami. deserami. zawartością cukierniczki czy owocami. Tymczasem jest go pełno w produktach. które wcale nie kojarzymy jako słodkie. Co więcej. kryje się on również w pozornie zdrowych jego „zamiennikach”. które stają się coraz bardziej popularne. Autorka w swojej książce obala mity dietetyczne. wymienia najczęściej popełniane błędy żywieniowe i ujawnia prawdziwych sprawców zbędnych kalorii.

Z książki dowiemy się między innymi. jakie są rodzaje cukrzycy i czym się ona różni od insulinooporności. Co to jest indeks glikemiczny i jak najkorz

:

Cena:wykrzyknik kolorowanka, nieodnaleziona audiobook, ken robinson odkryj swój żywioł, czarnobylska modlitwa audiobook, dirty belle aurora pdf, dwa psy przeżyły, hitler narodziny zła, spójniki niemiecki ćwiczenia pdf, spętani przeznaczeniem chomikuj, wydawnictwo akademickie, wyrównywanie szans edukacyjnych definicja, sztuka afirmacji. uwolniona potęga podświadomości pdf, myśl i bogać się, 31 korytarzy pdf…