Jaremianka

Jaremianka

Autor: Agnieszka Dauksza

Maria Jarema. Ona o sobie zawsze: Jarema. O niej najczęściej mówią: Jaremianka. Kobieta awangarda. Emancypantka. zaangażowana aktywistka i zapalona pracoholiczka – niekwestionowany autorytet. Znajdowała się w centrum życia kulturalno-towarzyskiego międzywojnia i lat powojennych. zawierała znajomości. które przetrwały lata. wiązała się z interesującymi mężczyznami i to ona decydowała. kiedy przekuć te związki w trwałe przyjaźnie.

Jedna z najzdolniejszych i najbardziej charyzmatycznych artystek XX wieku. Malarka. rzeźbiarka. graficzka. projektantka kostiumów teatralnych. lalek i pomników. Dziewczyna ze Starego Sambora na Kresach. która przyjechała do Krakowa. by „wymyślić sztukę na nowo”. Studiowała pod kierunkiem Xawerego Dunikowskiego. współtworzyła Grupę Krakowską i

:

Cena:


Świat dla ciebie zrobiłem

Autor: Zośka Papużanka

Na pewno nie zasnę. pomyślał. łóżko jest oczywiście za duże. jak można zasnąć mając tyle wolnego miejsca z każdej strony. Powinnaś była ze mną przyjechać. raz zrezygnować ze swoich projektów i funduszy i przyjechać. Albo ja powinienem zostać z tobą w domu. Nie powinniśmy w każdym razie się rozdzielać. bo to nam nie służy. stanowczo nie służy takie rozdzielanie. kiedy już ludzie nauczyli się ze sobą być.

To książka o tym. że nie ma nas bez innych. Że nie umiemy być ze sobą. chociaż tego właśnie potrzebujemy najbardziej. I że bycie razem nie jest ani trudne. ani łatwe. I że z tej łatwości i trudności robią się historie. które trzeba opowiedzieć.

Zośka Papużanka – jedna z najciekawszych i najbardziej oryginalnych współczesnych pisare

31.9: https://woblink.com/ebook/juz-nikogo-nie-slychac-ryszard-cwirlej-33574u

Cena:rój larson, gambit książka, danielle steel książki pdf, moja luba, w świecie logopedii tom 1 pdf, riposta pl, martel frederic, psychiatria podręcznik, andrzej milecki, słownik hiszpańsko polski pdf, sprawdzian semestralny klasa 3 matematyka, bartosz liżewski, książki za darmo, greedfall solucja, szatan z siódmej klasy tekst do czytania, toca race driver 3, literatura współczesna…