Billy i Miniputki

Billy i Miniputki

Autor: Roald Dahl

Mały Billy bardzo się nudzi. bo mama zabrania mu wszystkiego. co ciekawe. Chłopiec wyrusza jednak do pobliskiego lasu. gdzie czeka na niego straszny potwór. ale i niespodziewani nowi znajomi: lud malutkich stworzeń. Miniputków. Żyją oni w harmonii z ptakami. które służą im za środek transportu. i mieszkają w pniach drzew z oknami wielkości znaczków pocztowych. Ich spokojnemu życiu zagraża jednak wielki smok. Billy musi im pomóc. 

Wydawnictwo: Znak

Cena: 19.99


Autor: Katarzyna Kołczewska

Nie da się uratować nikogo siłą. Do przyjęcia pomocy też trzeba dojrzeć.

Ewelina pragnie tylko jednego – dziecka. Jest skupiona na sobie i własnych przejściach. egoistycznie manipuluje bliskimi. nie dostrzega problemów innych ludzi. liczy się tylko ona i jej sprawy. Zachowuje się jak rozkapryszony. rozpieszczony bachor.
Zraża do siebie kochającego i oddanego męża. matkę. która za wszelką cenę chce chronić córkę przed problemami i siostrę – tę. która poświęciła dla Eweliny najwięcej.
Kiedy ujawnienie skry

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 35.99


ISBN

9788381257725: Wydawnictwo

Format

41: https://woblink.com/ebook/instytut-stephen-king-rafal-lisowski-161658u

Cena:


Nowe oblicze Greya

Autor: E L james

TRZECI TOM NAJLEPIEJ SPRZEDAJĄCEJ SIĘ TRYLOGII OSTATNIEJ DEKADY. TRYLOGII. KTÓRA ROZPĘTAŁA ŚWIATOWE SZALEŃSTWO! Ich przypadkowe spotkanie dało początek fali namiętności. która z czasem wcale nie osłabła. Wspólna codzienność okazała się nie lada wyzwaniem. któremu Anastasia i Chrstian dzielnie stawiają czoła w imię łączącego ich uczucia. Kochankowie wciąż dryfują po wzburzonym morzu uczuć. targani namiętnością i rozterkami. niepewni tego. co zgotuje im los. Czy najbardziej poruszająca historia miłosna tego roku zakończy się happy endem? A może piękny sen przerwie były szef Any. Jack Hyde. który poprzysiągł zemsty i cierpliwie czeka na swoją szansę?

Wydawnictwo: Sonia Draga

Cena: 33


https://woblink.com/product-publication/download/10285/epub

1:

:

Cena:


Wypracowania – Bolesław Prus ‚Katarynka’

Autor: Praca Zbiorowa

Wypracowania – Bolesław Prus ‚Katarynka’

Opisy wypracowań:

Bolesław Prus życiorys i twórczość. Bolesław Prus (Aleksander Głowacki) – życiorys. twórczość publicystyczna. początki pracy literackiej. działalność felietonistyczna i społeczna. Wypracowanie zawiera 412 słów.

Streszczenie utworu. Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi streszczenie noweli B. Prusa pod tytułem „Katarynka”. Może ono być gotową pracę domową. bądź krótką notatką z treści noweli pozytywistycznej. Głównym bohaterem utworu jest dystyngowany i szanowany mecenas. pan Tomasz. człowiek dobrze wykształcony i obyty w świecie. miłośnik muzyki i sztuki. Jednak nienawidził on dźwięku katarynek i dlatego też wydał srogi z

https://woblink.com/product-publication/download/154174/epub: 1

Cena:


Ostrożnie z ogniem

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Ogniste kobiety. igranie z ogniem uczuć – znakomita powieść polskiego tytana pióra Józefa Ignacego Kraszewskiego. Fragment: „A ja. zawołała blondynka. żywo podnosząc głowę i wyciągając rękę jakby wskazywała miejsce. w którym przed nią ktoś miał uklęknąć – ja. żebym kochała. żebym najmniejszą oznaką wzajemności opłaciła miłość. żądam po moim przyszłym kochanku. jak starożytna heroina: jak księżniczka w bajce. tysiąca. tak tysiąca dowodów przywiązania. Dwom. trzem. nie wierzę. – Ci panowie mają nas za słabe i łatwowierne istoty; myślą sobie – O! bylebym się uśmiechnął do niej. bylebym tylko chciał. O! nie! nie! ze mną to nie będzie tak łatwo. – Nim uwierzę. nim się poddam. musi mi mój kochanek wycierpieć męki czyśćcowe; będę go dręczyć. będę go drażnić. będę go ujeżdżać. – Aż miłość w nim zabijesz. odparła czarnooka. – Ja bo takiej miłości. która zabić łatwo. jakiegoś tam robaczka. co to mu lada chłodek szkodzi. lada ciepło go o mdłości przyprawia – nie chcę. nie chcę. Wszystko. albo nic. Chce kochać. ale kochać raz na zawsze. całą duszą. całem sercem. życiem całym. A wzajemnie chcę duszy. serca i życia. – Duszko chcesz wiele. chcesz za wiele! – A nie – to nie będę kochać wcale. zawołała żywo blondynka – Co mi tam! te wasze bladoróżowe miłostki wykwitające z każdą wiosną. opadające za każdą zimą. to funta kłaków nie warte.” Zdecydowanie polecamy!!!

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 10problem filozoficzny, tomasz orłowski protokół dyplomatyczny, kocham przedszkole program, wiedzmin tom 1-8, wenus w futrze pdf, grisham kancelaria, zagadka błękitnego ekspresu, zły tyrmand, wakefield szczepienia, najpiękniejsze wiersze danuta wawiłow, mordwa, biologia genetyka gimnazjum, stanisław potrzebowski, nowela bolesława prusa krzyżówka, książki pdf za darmo, remigiusz mróz nowa książka, zbigniew brzeziński książki, credo ireny sendlerowej…