Tajemnica jeziora Bangweolo

Tajemnica jeziora Bangweolo

Autor: Stefan Barszczewski

„Tajemnica jeziora Bangweolo” opowiada o niezwykłych przygodach polskiej wyprawy naukowej do Afryki. Profesor Poraj i jego towarzysze podróżujący nowym polskim samolotem „Biały Orzeł” badają okolice tajemniczego jeziora zamieszkanego przez dinozaury. Wrogami polskiej wyprawy okazują się wysłannicy bolszewików. Autor Stefan Barszczewski był polskim pisarzem. tłumaczem. podróżnikiem i działaczem polonijnym. Pisał utwory przygodowe i science fiction. Opublikował także tłumaczenia dzieł H.G. Wellsa. m.in. „Wojna dwóch światów” i „Wojna w przestworzu”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


AVENTURAS

Autor: Anaheli Vázquez

“Venezuela” to coś więcej niż tylko ćwiczenia. Oprócz nauki języka poznajemy ciekawe miejsca i zwyczaje panujące w tym kraju. Wenezuela to samo naj! Najwyższy wodospad na świecie. największa łąka. najlepsza kawa. największy wąż. najsmaczniejsze lody? Tego wszystkiego dowiecie się z tekstów zamieszczonych w ebooku. a najważniejsze. że będziecie przy tym uczyć się języka hiszpańskiego. Przyjemne z pożytecznym.

Teksty opracowane są na podstawie prawdziwych przygód autorów “Toros bravos sueltos. czyli podróże pewnego małżeństwa”. Polecamy również ten dwujęzyczny. polsko-hiszpański album.

Seria ebook -ów AVENTURAS wydawnictwa TODO La Mancha to cykl opowiadań skierowanych do osób uczących się języka hiszpańskiego. Dla tych. którzy pragną posz

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 29.6


Kiedy wiara wydaje się krucha. Pomoc dla nieufnych. słabych i poszukujących

Autor: R. Scott Hurd

Większość ludzi przynajmniej raz w życiu doświadcza kryzysu wiary. Stan taki może pojawić się samoistnie lub być skutkiem rozmaitych zdarzeń czy przeżyć. Jeśli Twoja wiara (właśnie teraz) wydaje Ci się krucha. chwiejna. lecz wciąż z jakiegoś powodu jest dla Ciebie ważna. sięgnij po tę książkę! Scott Hurd dobrze zna pytania i wątpliwości wierzącego człowieka. W kompetentny i mądry sposób inspiruje. zachęca i mobilizuje do podjęcia wysiłku ponownego zaakceptowania Bożego daru. jakim jest wiara.

Książka podzielona została na cztery części. w których znajduje się 39 krótkich rozdziałów. Stanowią one konkretne porady. które pokazują jak nasze życie splecione jest nierozerwalnie z Bogiem. Od tej najważniejszej bliskości i otwartości na przyjęcie daru wiary zależy jakość i smak naszego życia. Jak pisze autor: Bóg z pewnością umie pisać prosto po krzywych liniach życia. jak głosi stare powiedzenie. I na szczęście Bóg umie poradzić sobie z krzywymi liniami. które czasem Mu ofiarowujemy. ponieważ zna nas lepiej niż my sami.

Czy doświadczasz kryzysu wiary? Jeśli tak. to co wówczas myślisz i robisz? Co osłabia. a co wzmacnia naszą wiarę? Czy święci też wątpili? Co zatem robić. aby Bóg nie znikał nam z centralnego pola widzenia? To tylko część pytań. na które odpowiada autor. Hurd uczy nowego spojrzenia na wiarę.

– Poczucie. że nasza wiara jest krucha. nie musi być czymś złym. Przeciwnie. zaakceptowanie słabości wiary jest dobrym krokiem w kierunku jej umocnienia. (…) Ta książka mówi o przyjmowaniu Bożej propozycji wiary. Będziemy wspólnie zgłębiać kwestię. czym jest wiara. a także zastanawiać się. w jaki sposób możemy otworzyć się na ten dar i zachowywać go w sercu. Będzie to wymagało wysiłku. to oczywiste. Ale przecież tak jest ze wszystkim. co wartościowe. Podejmując ten wysiłek. możemy wypowiedzieć szczerą modlitwę: »Wierzę. uzdrów mnie z mojej niewiary! – pisze R. Scott Hurd.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 31.99


Narzeczony lady Anny

Autor: Laura Martin

Szacowne londyńskie matrony od dawna unikają lady Anny Fortescue. Czy to nie dziwne. że ta młoda kobieta w ciągu sześciu lat pochowała trzech mężów? Czy to wypada. by wdowa zajmowała się prowadzeniem interesów? Anna jest świadoma. że złośliwi nazywają ją Czarną Wdową. dlatego nie bywa w towarzystwie. Jednak gdy na prośbę ciotki pojawia się na balu. od razu wpada w kłopoty. Na skutek splotu niefortunnych wydarzeń zostaje posądzona o romans z lordem Edgertonem. Oboje pragną uniknąć skandalu. dlatego zgodnie oświadczają. że są po słowie. Udając narzeczonych. szybko przekonują się. że mogą sobie pomóc w wielu sprawach. I to znacznie ważniejszych niż zamknięcie ust rozplotkowanej londyńskiej socjecie.

 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 12.99


:

:

Cena:hello neighbor pre alpha, szymon hołownia program wyborczy pdf, historia o pauline reage, test z kłamczuchy, program pdf do pobrania za darmo, książki do czytania na komputerze, ród atrydów, pięć królestw tkacze śmierci, nowela żeromskiego krzyzowka, baldur’s gate 2 tron bhaala, małomiasteczkowy mp3 chomikuj, uprawa kukurydzy krok po kroku, wilk i zając bajka dla dzieci po polsku, wiedzmikolaj, mróz pdf, ślepe szczęście, akademia pana kleksa torrent, dni naszego życia, kocha lubi zdradza esther perel, kryteria behawioralne, funny hill…