POZOROWANA TOŻSAMOŚĆ

POZOROWANA TOŻSAMOŚĆ

Autor: Nachman Podróżnik

Pochodzący z Łomży Nachman Podróżnik w relacji spisanej w latach 40. XX wieku opisuje swoją i swojej żony Heli historię przetrwania w czasie II wojny światowej. W szczegółach opowiada o życiu w getcie łomżyńskim. z którego w ostatniej chwili. tuż przed jego likwidacją w listopadzie 1942 roku. udało mu się wraz z Helą uciec do Warszawy. Tam. niespodziewanym zrządzeniem losu. znaleźli schronienie na Annopolu. osiedlu dla bezrobotnych i bezdomnych. Dzięki nowej tożsamości i „aryjskim papierom” przenieśli się do Śródmieścia. gdzie Nachman rozpoczął współpracę z Armią Ludową. dla której wyrabiał fałszywe dokumenty. Po wojnie małżeństwo podjęło decyzję o emigracji do Stanów Zjednoczonych. gdzie osiedliło się w Nowym Jorku. przybierając nazwisko Drew.

:

Cena:


Dzieci z Pawiaka

Autor: Sylwia Winnik

Piekło Pawiaka widziane oczami dziecka

Pawiak – największe więzienie gestapowskie na terenach Polskich. Trafiały do niego całe rodziny. również kobiety w ciąży. Karę odbywały tam również dzieci i młodzież. która angażowała się w działalność konspiracyjną. „Dzieciństwo’ było dla nich pustym słowem. odległym wspomnieniem. nieznanym stanem beztroski.

Jan spędził 2 pierwsze lata swojego dzieciństwa w celi. Nie znał innego świata. Więzienie było da niego jedynym domem.

Emilię zgarnęli w szóstym miesiącu ciąży. Jako pierwszy na Pawiak trafił jej mąż. Lilii. ich córka urodzona w więzieniu. do dziś nie potrafi spokojnie czytać wspomnień katowanego tam ojca.

Janina. pseudonim Mirka. już w wieku dziesięciu lat postanowiła pomagać mamie w działalności konspiracyj

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 19.24


Nieznane losy autorów lektur szkolnych

Autor: Sławomir Koper

Kolejna porcja smakowitych historii dotyczących klasyków literatury. Pierwszy zbiór opowieści p.t. „Sekretne życie autorów lektur szkolnych” stał się bestsellerem.

 • Król-duch na giełdzie. Juliusz Słowacki wielkim inwestorem był.
 • Nie-ślubna komedia. Nicejski trójkąt Zygmunta Krasińskiego
 • Medium wśród chłopów. Talenty i tajemnice Władysława Reymonta.
 • I Święty Boże nie pomoże. Małżeńska klęska Jana Kasprowicza
 • Miłość w malinowym chruśniaku. Wszystkie kobiety Bolesława Leśmiana
 • Pocałunki i pugilares. Finanse Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej
 • Seks na ulicy Krokodyli. Fetyszyzm i inne obsesje Brunona Schulza.
 • W łóżku z Iwaszkiewiczem. Kulisy kariery Czesława Miłosza.
 • Babiszon. który się kulom nie kłaniał. Przypadek Janiny Broniewskiej.
 • W życiu ważne są także modne buty. Nieznane oblicze Haliny Poświatowskiej.
 • Menuet z alkoholem i kobietami. Potrójne życie Stanisława Grochowiaka.
 • Miłość cenniejsza niż Nobel. Najważniejszy związek Wisławy Szymborskiej.
 • Nie tylko tango. Sławomir Mrożek i kobiety.
 • Malowany ptak w seks klubie. Perwersje i skandale Jerzego Kosińskiego.
 • Pan cogito nie zawsze mówił prawdę. Konfabulacje Zbigniewa Herberta.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Blizna. Seria z Robertem Kreftem

Autor: Przemysław Żarski

„Komisarz Robert Kreft w wirze zbrodni. 

Żarski napisał intensywny i nieodkładalny kryminał!”

Robert Małecki

Po każdej traumie zostaje blizna…

W noworoczny poranek w sypiącym się pomieszczeniu gospodarczym zespół śledczych odnajduje zwłoki młodej kobiety. Dwadzieścia kilometrów dalej inna dziewczyna budzi się na tylnej kanapie rozbitego samochodu. należącego do Błażeja Urygi. W jaki sposób się tam znalazła i co łączy te sprawy? Dokąd prowadzą zbrodnie. które wkrótce wstrząsną całym miastem? 

Dwadzieścia pięć lat wcześniej komisarz Robert Kreft przekonał się. jak niewiele dzieli dzieciństwo od przedwczesnej dorosłości. Mimo upływu lat Kreft wciąż nie uporał się z samobójczą śmiercią matki. Teraz. gdy koszmar powraca po latach. kom

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Księga Bezimiennej Akuszerki

Autor: Elison Meg

„Opowieść podręcznej” w świecie postapo.

Laureatka Nagrody im. Philipa K. Dicka w kategorii science fiction i Książka Roku według „Publishers Weekly”

Kiedy zasypiała. świat był skazany na zagładę. Gdy się obudziła. był już martwy.

Przetrwanie apokalipsy to jednak dopiero początek.

Na skutek tajemniczej gorączki na całym świecie umiera bardzo wielu mężczyzn oraz niemal wszystkie kobiety i dzieci. Ciąża i poród oznaczają wyrok śmierci – zarówno dla matki. jak i dla dziecka. Samotna położna brnie przez cmentarzysko. jakim stał się świat. usiłując znaleźć dla siebie miejsce w nowej. groźnej rzeczywistości. Filary cywilizacji runęły. została tylko brutalna siła i ci. którzy ją mają.

Pozostałe przy życiu kobiety są prześladowane przez bandy mężczyzn. którzy je chwytają. trzymają w łańcuchach. używają ich i nimi handlują. Żeby zachować wolność. położna przebiera się za mężczyznę i unika ludzi. Wkrótce odkrywa jednak. że jej zadanie nie ogranicza się do chronienia smutnej namiastki własnej niezależności.

Jeśli ludzkość ma się odrodzić. będzie potrzebowała akuszerki.

Elison odmalowuje świat tak pozbawiony długoterminowej nadziei i napędzany wyłącznie krótkoterminową desperacją. że ten obraz będzie was nawiedzał. nawet gdy odłożycie książkę. A jednak choć najsłabsze światełko na horyzoncie będzie wam kazało podążać dalej. – Adrian Lang. „Amazon Book Review”

Wykreowana przez Elison przyszłość. w której jest o wiele więcej mężczyzn niż kobiet. jest przerażająca i brutalna głównie dlatego. że uświadamia nam. jak kruche są pozory traktowania kobiet jako jednostek ludzkich. – „Book Riot”

Elison z bezwzględną szczerością pokazuje nam. jak traktowane są kobiety. gdy znikają chroniące je prawa. I uświadamia. jak niewiele trzeba. by społeczeństwo pogrążyło się w regresie. a postęp okazał się tylko iluzją. – „Word After Word”

Trylogia «Droga donikąd» stawia ważne pytania na temat świata. który jest o wiele bardziej możliwy. niż nam się wydaje. To radykalny traktat na temat przyszłości płci. – LitReactor

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Słońce w mroku

Autor: Stephenie Meyer

Opowieść o wiecznej miłości śmiertelniczki i wampira narodziła się. gdy Isabella Swan i Edward Cullen spotkali się w pierwszym tomie sagi „Zmierzch”. Dotychczas znaliśmy tę historię z perspektywy Belli. Jednak autorka uznała. że Edward także zasługuje na to. by móc opowiedzieć swoją wersję. Jego relacja jest zdecydowanie bardziej mroczna.

W miarę poznawania myśli i uczuć wampira oraz odkrywania fascynujących wydarzeń z przeszłości zaczynamy rozumieć z pozoru nieracjonalne zachowania i wybory młodego Cullena. Edward musi w ostateczności zmierzyć się z życiowym dylematem: czy ma prawo podążać za głosem serca. skoro tym samym naraża Bellę na śmiertelne niebezpieczeństwo?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 39.92


Miasto życzliwe

Autor: David Sim

Przez lata wmawiano nam. że musimy wybrać: albo zieleń i spokój albo mieszkanie w mieście. Ta alternatywa jest fałszywa. bo tylko połączenie tych pozornych sprzeczności tworzy jakość. o którą nam chodzi – dobrze funkcjonujące przyjazne miasto. Więc tym. czego powinniśmy żądać są: zieleń. cisza. spokój i bezpieczeństwo. a to wszystko w mieście. blisko usług potrzebnych na co dzień – napisała w przedmowie do polskiego czytelnika Joanna Erbel.

Wysoka jakość życia i gęsta zabudowa w Polsce brzmi jak para przeciwieństw. Większość nowych inwestycji. które wyrastają w ostatnich latach. to nieprzyjazne do życia blokowiska pozbawione sąsiedzkiej bliskości. dostępu do zieleni. pełnowymiarowych przestrzeni rekreacyjnych i niezbędnych usług. Jednocześnie wiemy. że przestrzeń w mieście jest niezwy

34.9: https://woblink.com/ebook/a-heart-so-fierce-and-broken-kemmerer-brigid-204559u

Cena:


ISBN

9788324062393: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/klub-auschwitz-i-inne-kluby-agnieszka-dauksza-204761u

Cena:japoński wachlarz bator, jungstedt, bonda pdf, katarynka pl, ender na wygnaniu, czyny nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy, medycyna rodzinna, zdarzyło się naprawdę, aleksandra spyra, the case of charles dexter ward, the sims wakacje, nawyk samodyscypliny zaprogramuj wewnętrznego stróża, inwestowanie w jednej lekcji, audiobook abonament, małomówna, klasyfikacja budżetowa 2014, 40 dni walki duchowej, jerzy sperka…