Opowieści niezwykłe

Opowieści niezwykłe

Autor: Edgar Allan Poe

W Opowieściach niezwykłych dostrzec można wszystkie charakterystyczne motywy i cechy pisarstwa Poego: grozę. demonizm. nastrojową aurę niesamowitości. pociąg otchłani. dążenie do przewrotności i klęski. fatalizm. sięganie do niezwykłych stanów świadomości (stany prenatalne. wizje. sny. omdlenia). W sferze ludzkiej psychiki Poe odkrywa przed nami światy. których istnienie ledwie przeczuwamy…

Wydawnictwo: Siedmioróg

Cena: 6.99


Recepta na adrenalinę

Autor: Anna Mateja

To on odkrył adrenalinę. hormon strachu. walki i ucieczki – Napoleon Cybulski. jeden z największych fizjologów w dziejach medycyny. Gdyby zamiast na Uniwersytecie Jagiellońskim pracował na niemieckiej czy francuskiej uczelni. jego przełomowe odkrycia byłyby słynne na całym świecie.

Jest uważany za twórcę krakowskiej szkoły fizjologicznej. Wraz ze swoimi współpracownikami z Uniwersytetu Jagiellońskiego wykonał pierwsze na ziemiach polskich badania EKG i EEG. Dzięki nowatorskim doświadczeniom w dziedzinie elektrofizjologii wyjaśnił. w jaki sposób impulsy elektryczne pochodzące z nerwów wprowadzają w ruch mięśnie. Jako badacz ludzkiej psychiki rozważał istnienie nieświadomości jeszcze przed Freudem.

Cybulski był też głęboko zaangażowany w sprawy społeczne. Badał problem niedożywienia galicyjskich chłopów. był współzałożycielem pierwszego żeńskiego gimnazjum w Krakowie i zwolennikiem dopuszczenia kobiet do studiów medycznych. Jego współpracownik Odo Bujwid. znakomity polski bakteriolog. kierował pierwszym na ziemiach polskich zakładem szczepień metodą Ludwika Pasteura.

„Recepta na adrenalinę” to fascynująca opowieść o pasji. niezwykłym okryciu i poświęceniu nauce.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


https://woblink.com/product-publication/download/147468/pdf

1:

:

Cena:paulina świst sitwa pdf, nowy dom na wyrębach 2, dawkowanie leków u noworodków dzieci i młodzieży, polityka gospodarcza winiarski, uwikłani hudson, jak kraść podręcznik złodzieja pdf, mobbing książki, nowy wspaniały świat pdf, elżbieta cherezińska odrodzone królestwo, nowoczesne zasady odzywiania, oto jest kasia ebook, dieta optymalna ewa bednarczyk witoszek, poradnik gothic 2 noc kruka, publio logowanie, sławomir mrożek książki…