Niedokończona opowieść Pepe

Niedokończona opowieść Pepe

Autor: Dorota Combrzyńska-Nogala

Eulalia Gutkowska. zwana w dzieciństwie Lalą. mieszkała wraz z mamą w wielokulturowej społeczności na Wołyniu. Gdy do ich wioski dotarła II wojna światowa. Lala straciła poczucie bezpieczeństwa. ale zyskała najbliższą przyjaciółkę. uciekinierkę z getta – Pepe. którą uratowali mama z wujkiem.

Przez całą wojnę mama Lali chroniła obie dziewczynki przed Niemcami i przed ukraińskimi nacjonalistami. Gdy zmieniły się granice państw. rodzina musiała wrócić do Polski. Lala wyjechała z ukochanego Wołynia pociągiem towarowym. by zamieszkać w Polsce. której jeszcze nie opuścili wszyscy Niemcy.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 18.9


Szkoła w domu

Autor: Julie Bogart

Edukacja domowa dziś dotyczy wszystkich! Jak uczyć dziecko w domu i nie zwariować?

Julie Bogart może sprawić. że dzieci będą uczyć się skuteczniej i lepiej niż w szkole!

Lockdown i czas zamknięcia szkół upłynęły Wam pod znakiem nauki zdalnej. prac plastycznych wykonywanych w domu i zajmowania się tym. co dotychczas w znacznej mierze spoczywało na barkach nauczycieli? Co nas jeszcze czeka?… Julie Bogart zainspiruje Was. doda otuchy i sprawi. że czas spędzony z dziećmi będzie dla wszystkich wartościowy! Oto książka. która stała się wyjątkowo ważna w czasach. gdy po prostu KAŻDY rodzic musi w jakimś stopniu zmierzyć się z wyzwaniami dotyczącymi edukacji domowej.

Autorka stwierdza: „Dorośli próbują. Używamy stopni. małych statuetek i deserów lodowych. żeby zachęcić dzieci do czytania. rozbioru logicznego zdań i gry na pianinie. Tymczasem te same dzieci wytrwają pięć godzin w palącym słońcu. trenując rzuty za trzy punkty. aby pobić swój życiowy rekord. Nie oczekując żadnej nagrody prócz satysfakcji”.

Na kartach Szkoły w domu Julie Bogart dzieli się z czytelnikami entuzjazmem. olśnieniami. zwątpieniem i momentami załamania – wszystkim. czego doświadczyła. organizując domową szkołę dla pięciorga własnych dzieci. W tej książce znajdziecie istotne przemyślenia na temat oficjalnego systemu edukacji. wnikliwe uwagi dotyczące dziecięcej duszy. przepisy na twórcze spędzanie wspólnego czasu. a także bardzo konkretne porady i pomysły:

– Jak urządzić kącik plastyczny. który zawsze będzie gotów dla małych artystów?

– Czym podsycić zapał dzieciaków i jak go nie ugasić?

– Jak wprowadzić magię do edukacji?

– Do czego inspirują kreskówki?

– Jak wykorzystać gry wideo do nauki mitologii. a Star Treka – do językoznawstwa?

Przeczytajcie tę niezwykłą książkę. przyjrzyjcie się uważnie i bez oceniania swoim dzieciom. a wspólnie spędzony czas bez wątpienia okaże się fascynującą przygodą.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 36


:

:

Cena:anaruk, podatkowa oficyna blog, tablice miąższości drewna okrągłego pobierz, psychologia tańca, lecznicza głodówka małachow, tuning 126p, charakterystyka dziady cz 2, terenowa apteczka ziołowa pdf, enklawa audiobook chomikuj, chilewicz, proszę państwa do gazu test, blanka lipińska pdf, star carrier 8, lucyferyzm, cykl pieśń lodu i ognia, bolesław prus lalka audiobook…