ISBN

ISBN

9788328708839: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/niedzwiedz-i-slowik-katherine-arden-katarzyna-bienkowska-34968u

Cena:


Dubaj. Prawdziwe oblicze

Autor: Jacek Pałkiewicz

Tak o emiracie nie pisał jeszcze nikt!

Jacek Pałkiewicz obala powszechne mity. obnażając prawdziwe oblicze świątyni luksusu: brak swobód obywatelskich. represje i niewolnicze warunki pracy najemnych robotników. Jak mówi. petrodolary zapewniły Dubajowi pobłażliwość świata. który nie ma odwagi. by złożyć interesy ekonomiczne na ołtarzu walki o prawa człowieka.

Dubaj Jacka Pałkiewicza to w istocie koniec pewnego świata. Oto bywalec amazońskiej selwy. eksplorator Syberii i odkrywca trafia między wieżowce i tłumy turystów. Trochę jakby zabrakło już na ziemi terenów dziewiczych. jakby dotkliwie zaczął go przytłaczać brak przestrzeni. Desperacja? A może – odwrotnie – podyktowane dojrzałością odkrycie. że dżungla jest między ludźmi. że to najbardziej niezbadany wymiar rzeczywistości? A dobro i zło. to. co w świecie najważniejsze. właśnie tu jest ukryte najgłębiej? Fascynująca jest ta praca odkrywcy w świecie szejków. klanów plemiennych. rosyjskich prostytutek i pakistańskich niewolników. Dowiadujemy się czegoś nowego o świecie. Tym najbardziej współczesnym ze światów.

Bogusław Chrabota „Rzeczpospolita”

Z Jackiem od lat łączy nas pistolet w kieszeni. miłość do przygody i dorosłe męskie koleżeństwo. Książki pisze szybkim. żołnierskim językiem. który lubię. A teraz ta opowieść o Dubaju: ostentacyjny przepych. w jakim żyją wnukowie Beduinów. a z drugiej strony to. czego turyści nigdy nie zobaczą. bo monarchia absolutna nie chce. by świat widział zaplecze emiratu. I wreszcie wątek liryczny: tą podróżą do Dubaju Jacek spłaca dług wobec Lindy – po czterdziestu latach małżeństwa po raz pierwszy jadą na wspólne (pięciogwiazdkowe) wakacje.

Wojciech Cejrowski

„Pałka” zabiera nas do współczesnego Babilonu. To pasjonująca i niebezpieczna eskapada. Jacek pokazuje cenę wybudowania raju na piaskach pustyni. Dubaj kapie złotem i krwią. Ale dla mnie najważniejsza w tej książce jest nieplanowana podróż w głąb jego serca. Surwiwalowy twardziel odsłania się jako romantyczny kochanek. którego życiem może wstrząsnąć płatek róży.

Jan Grzegorczyk

Dubaj to skrzący blaskiem diament. Tyle że z licznymi skazami.

Beata Tyszkiewicz

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 27


ISBN

9788380322974: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/wielki-retusz-tomasz-zukowski-139049u

Cena:


143928

59.9: https://woblink.com/ebook/stulecie-winnych-trylogia-albena-grabowska-143928u

1

:

Cena:


143928

59.9: https://woblink.com/ebook/stulecie-winnych-trylogia-albena-grabowska-143928u

1

:

Cena:anatomia człowieka książka pdf, julia i jej córki, panny z wilka iwaszkiewicz, twardziel laurelin paige chomikuj, opinia logopedyczna dziecka z dyslalią wieloraką, czas krwawego księżyca, andrzej duda uga buga, diana palmer nieodparta pokusa pdf, angielski repetytorium pdf, dobranoc do widzenia cześć giniemy, wojciech witkowski, zbior milosci niechcianych, magiczne zwierzęta 3, ebook 365 dni…