Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1. King. Tom 5

Preppy: Życie i śmierć Samuela Clearwatera. Część 1. King. Tom 5

Autor: T. M. Frazier

Kontynuacja bestsellerowej serii King – historia Preppy’ego

Samuel Clearwater najbardziej w swoim życiu docenia oddanych przyjaciół. pyszne naleśniki. dobre awantury i ostry seks. Kiedy jeden z jego najlepszych kumpli trafia do więzienia. postanawia zrobić wszystko. aby jego córki nie zabrała opieka społeczna.

Andrea to zagubiona dziewczyna. gotowa sprzedać wszystko co ma za kolejną dawkę heroiny. Gdy jest już u kresu wytrzymałości. spotyka mężczyznę w muszce. który tak jak ona zdążył poznać ciemne strony życia.

To spotkanie nada nowy tor ich życiu i… śmierci. Dla większości śmierć oznacza koniec. Dla Dre i Preppy’ego okaże się dopiero początkiem.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece

Cena: 29.9


ISBN

9788380880115: Wydawnictwo

Format

19.95: https://woblink.com/ebook/obiektywny-i-subiektywny-wymiar-starosci-elzbieta-dubas-marcin-muszynski-147457u

Cena: Marcin Muszyński


Noce waniliowych myszy. Wybór wierszy

Autor: Charles Bukowski

Wybór poezji Charlesa Bukowskiego. opracowany przez Tadeusza Nyczka. który swój wstęp do tej książki zatytułował „Poezje starego świntucha”. Gratka dla miłośników Bukowskiego. tego lirycznego „literackiego rozrabiaki”.

Charles Bukowski urodził się w 1920 roku w Andernach. w Niemczech. Kiedy miał trzy lata. jego rodzice wyemigrowali do USA. Dorastał w ubogich. robotniczych dzielnicach Los Angeles. gdzie dobrze poznał smak niedostatku. Doświadczał go także i później. Pierwsze opowiadanie opublikował w roku 1944. nieprędko jednak doceniono jego talent – długo musiał utrzymywać się z pracy fizycznej i różnych dorywczych zajęć. często bywał bez grosza i bez dachu nad głową. zdany na łaskę przypadkowych ludzi. Dopiero w dwu ostatnich dekadach życia pisarstwo zaczęło przynosić mu spore dochody. Twórczość Bukowskiego stanowi niepowtarzalne zjawisko w świecie zachodniej literatury. Często stawiany na równi z Hemingwayem i Henrym Millerem. zyskał uznanie krytyki i czytelników przede wszystkim za wspaniałe wyczucie formy. doskonale lapidarny styl i autentyzm. Powodem niesłabnącej fascynacji jego prozą jest też bez wątpienia awanturnicze życie. które z upodobaniem trwonił na inne swoje pasje: kobiety. alkohol. hazard. Jedynym światem. w którym czuł się naprawdę swojsko i którego reguły w pełni zaakceptował. był świat pijaków. dziwek. wykolejeńców i nieudaczników. ludzi wyobcowanych ze społeczeństwa i niezdolnych. tak jak on. nagiąć się do życia w kieracie. Otaczająca go atmosfera skandalu i prowokacji. przebijająca z jego prozy postawa buntownika. krytycznie nastawionego do akademickich. komercyjnych nurtów literatury amerykańskiej. obalanie obyczajowych tabu. dosadny. często wulgarny język sprawiły. że stał się kultową postacią literackiego podziemia i idolem pokolenia bitników. Pozostawił po sobie bogaty dorobek w postaci ponad trzydziestu książek: powieści. opowiadań. zbiorków poezji. Zmarł 9 marca 1994 roku w swoim domu w San Pedro. który jest dziś celem swoistych pielgrzymek wielbicieli jego niezwykłego talentu.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 28


ISBN

9788366570207: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/syn-nieskonczonosci-adam-silvera-agnieszka-brodzik-204626u

Cena:


DIABELSKA ALTERNATYWA

Autor: Frederick Forsyth

Rok 1982. Świat w obliczu kryzysu. zagrożony wybuchem III wojny światowej. ZSRR brakuje ziarna. grozi mu klęska głodu na niespotykaną skalę. Kreml łakomym okiem spogląda na kraje Europy Zachodniej. rozważając uderzenie taktyczne nawet z użyciem broni nuklearnej. Sekretarz generalny KPZR potrzebuje 50 milionów ton amerykańskiego ziarna. aby nie dopuścić do zrealizowania tego scenariusza.

Tymczasem z rąk zamachowców ginie szef KGB. Zabójcy uciekają do Berlina Zachodniego. gdzie zostają ujęci. Ich mocodawca. fanatyczny Ukrainiec Andrew Drake. porywa norweski tankowiec Freya wiozący milion ton ropy i żąda uwolnienia swoich towarzyszy – inaczej skazi całe Morze Północne.

Prezydent USA staje przed „diabelską alternatywą” – każda jego decyzja może mieć fatalne następstwa. A

31.9: https://woblink.com/ebook/mozg-cwiczy-milena-skoczko-kaja-nordenger-148124u

Cena:scarrow simon, dean koontz oczy ciemności pdf, najpiękniejsze słowa, zew cthulhu audiobook, aleksander panasiuk, dotyk crossa audiobook, bochenek anatomia pdf, michio kaku książki, wschodni grom, mankiw taylor makroekonomia, marek pisarz, matematyka klasa 6 sprawdziany, piegowate opowiadania, luc besson filmy, odczuwanie architektury pdf…