Czasy secondhand

Czasy secondhand

Autor: Swietłana Aleksijewicz

Nie sposób go z nikim pomylić. choć jest podobny i zarazem niepodobny do reszty ludzkości. Ma własny słownik i doskonale wie. co jest dobre. a co złe. Paszport radziecki przechowuje jako najcenniejszy skarb. Homo sovieticus.

Nie umarł wraz z upadkiem imperium. za to musiał stawić czoła nowej rzeczywistości. gdy wbrew przewidywaniom Marksa po socjalizmie nastąpił kapitalizm. ojczyznę zastąpił supermarket. a władzę przejęli handlarze i cinkciarze. Wiecznie żywy. chętnie opowiada o swoich bohaterach i męczennikach. o nadziejach i rozczarowaniach. o złości. frustracji i zderzeniu z rzeczywistością. To z tych opowieści. domowych i osobistych składa się nowa niezwykła książka wybitnej białoruskiej autorki. wymienianej w gronie kandydatów do Nagrody Nobla. Swietłana Aleksijewicz po raz kolejny oddaje hołd zwykłemu człowiekowi. którego losy przeplatają się z Historią.

Książka Aleksijewicz została uznana za najlepszą książkę 2013 roku we Francji. a jej autorka otrzymała francuską nagrodę Médicis w kategorii esej.

Swietłana Aleksijewicz nie osądza – ona w każdej sytuacji szuka sedna zjawisk. najgłębszych przyczyn; równie ważne jest dla niej to. co jednostkowe. szczególne ludzkie losy. jak i najszersze znaczenia zdarzeń. Ta podwójność spojrzenia i empatia są jej wyjątkowym darem.

Agnieszka Holland

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.1


Droga

Autor: Cormac McCarthy

Największe arcydzieło Cormaca McCarthy’ego. Bestseller dziennika „The New York Times” wyróżniony Nagrodą Pulitzera.

Ostatnie chwile naszej planety. Ostatni ludzie – krwiożercze bestie. Ostatnie ślady naszej cywilizacji – puszka coca-coli i strzępy starych gazet. Piekło apokalipsy spełnionej w uhonorowanej Nagrodą Pulitzera powieści Cormaca McCarthy’ego. Tę książkę czyta się ze ściśniętym gardłem i pełnym przerażenia zachwytem…

W przyszłości. która może zdarzyć się jutro lub za tysiąc lat. nastąpił straszliwy kataklizm. który zniszczył naszą cywilizację i większość życia na Ziemi. Wszędzie zgliszcza i ciemność. Kamienie pękają od mrozu. Ani jednego ptaka. ani jednego zwierzęcia. gdzieniegdzie tylko bandy zdziczałych kanibali. Na tle martwego pejzażu dwie ruchome figurki – to ojciec i syn przemierzają zniszczoną planetę. Przed nimi pełna niebezpieczeństw droga w nieznane. wokół nich – świat umarłej nadziei. rozpaczy. strachu. a w nich – wciąż tląca się miłość…

Opowieść o skazanej na tragiczny koniec wędrówce. podana zaskakująco pięknym językiem. w najbardziej ponurych momentach osiągającym lotność poezji – jakby cmentarne ballady Nicka Cave’a czy Toma Waitsa przepisać na oszczędną. chirurgiczną prozę. „Droga” to czarna jak węgiel elegia o tym kolorowym raju. w którym żyjemy. nie zdając sobie sprawy z naszego szczęścia. Niewiele znam książek tak silnie grających na emocjach.

Jacek Dukaj

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 17.15


1

:

:

Cena:


Z jednym wyjątkiem

Autor: Katarzyna Puzyńska

Czwarty tom serii o policjantach z małej wsi Lipowo.

Po zimie w Lipowie nie zostało już śladu. Wiosna przejmuje świat w swoje władanie. Kwitną kasztanowce. a na polach szumi zielone jeszcze zboże. Przy tej sprzyjającej aurze młodszy aspirant Daniel Podgórski zamierza nareszcie zmienić swoje życie i oświadczyć się Weronice Nowakowskiej.
Tymczasem w okolicach Lipowa umiera pewna kwiaciarka. Kobieta jest już wiekowa. jej śmierć początkowo nie wydaje się więc wcale podejrzana. Z jakiegoś powodu jednak ratowniczka medyczna z karetki pogotowia wezwanej przez sąsiadkę zmarłej nalega na natychmiastowe s

14.7: https://woblink.com/ebook/rhys-agnieszka-siepielska-174958u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/173600/epub

1:

:

Cena:chemia fizyczna zadania z rozwiązaniami pdf, andriejew, zwyczajne pakistańskie życie, paweł rochala, dylemat pdf, ignacy krasicki najważniejsze utwory, bartosz rakoczy, alfabet izraelski, piekielny układ sivar, terry goodking, slownik motywow literackich, still life 2 solucja, seweryn kuśmierczyk, kanały dystrybucji pdf, william shakespear, download ebook, barbara mikołajczyk, katarzyna bonda bibliografia, dr jan garavaglia, oblivion poradnik…