Pozłacane wilki

Pozłacane wilki

Autor: Roshani Chokshi

Akcja ‚Pozłacanych wilków’. pełna mrocznych tajemnic i niebezpiecznych. ale ekscytujących przygód. rozgrywa się w dekadenckim świecie wyższych sfer.

Paryż. rok 1889 – świat stoi u progu nowej ery. ery przemysłu i elektryczności. a zorganizowana w stolicy Francji Wystawa Światowa tchnęła nowe życie w ulice miasta i wydobyła na światło dzienne stare sekrety. W tej metropolii nikt nie śledzi tajemnic tak bacznie jak poszukiwacz skarbów i zamożny hotelarz Séverin Montagnet-Alarie. Kiedy zwraca się do niego o pomoc potężna organizacja. Zakon Babel. Séverin otrzymuje propozycję dostępu do skarbu. który uważał za stracony – do należnego mu dziedzictwa. Aby jednak odnaleźć poszukiwany przez Zakon starożytny artefakt. Séverin będzie potrzebował pomocy specjalistów: matematyczki z długiem do spł

37.99: https://woblink.com/ebook/skogluft-viumdal-jorn-143926u

Cena:


Pierwsza osoba

Autor: Richard Flanagan

„Dobry pisarz musi mieć brudne ręce…” W swojej najnowszej powieści. zainspirowanej karierą autentycznego oszusta i własnym doświadczeniem z rolą pisarza widma. Richard Flanagan pyta o istotę literatury. prawdy i kłamstwa. To pierwsza po Ścieżkach Północy powieść laureata Nagrody Bookera.

W środku nocy Kif Kehlmann. młody. początkujący pisarz. odbiera telefon. Głos z niemieckim akcentem. To Siegfried Heidl. najsłynniejszy oszust w dziejach Australii. Ukradł bankom 700 milionów dolarów i czeka na proces. Wplątany w niejasne powiązania z CIA. NASA i zabójstwo wspólnika. szuka kogoś. kto napisze jego autobiografię. W sześć tygodni.

Dla Kifa to propozycja życia – honorarium. wynoszące 10 000 dolarów. mogłoby postawić jego rodzinę na nogi i pomóc mu skończyć własną powieść. Zgadza się. Jednak wraz z postępami w pracy ma coraz więcej wątpliwości. Dlaczego człowiek. który z łatwością okpił wielkich tego świata. miałby nagle zrzucić wszystkie maski i otworzyć się przed niedoświadczonym pisarzem? Dlaczego do spisania historii swojego życia Heidl wybrał akurat jego – autora książki o tasmańskim modernizmie i kilku opowiadań? Czy to wszystko nie jest czasem kolejną grą. ostatnim wielkim przekrętem króla oszustów? A jeśli tak – jaka w całej tej bladze ma być rola Kifa?

W miarę jak czas mija. a świat Kehlmanna zmierza ku wielkiemu katharsis. jedno pytanie nie daje mu spokoju: czym jest prawda? Ta frapująca. na przemian komiczna i przyprawiająca o dreszcz książka stanowi zapadającą głęboko w pamięć podróż w samo serce naszej epoki.

„Richard Flanagan to jeden z najbardziej wszechstronnych autorów. Każda z jego siedmiu powieści jest inna. zupełnie jakby nie pochodziły od jednego pisarza. Nazywano je arcydziełami. (…) Pierwsza osoba to współczesna wersja Portretu Doriana Greya”. Joyce Carol Oates. „New York Review of Books”

„Przejmująca. zabawna. niepokojąca. wzruszająca… Flanagan szczerze i uczciwie konfrontuje trudne prawdy o życiu pisarza i życiu rodzinnym. materialnym i duchowym ubóstwie. miłości. rozpaczy i pożądaniu”. „The Australian”

„Zjadliwie dowcipna… A przy tym też głęboka i dająca wiele do myślenia”. „The Bookseller”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


ISBN

9788324058327: Wydawnictwo

Format

34.99: https://woblink.com/ebook/jezus-z-nazaretu-benedykt-xvi-143925u

Cena:


ISBN

9788380323292: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/skazane-katarzyna-borowska-144833u

Cena:plastusiowy, artur kijak, a. mickiewicz – „dziady” cz. ii, ontologie, ferdydurke książka pdf, jak rzucić palenie allen carr, jenn mckinlay, helisa książka, alicja w krainie czarów ebook, melissa apteka kod promocyjny, nagroda literacka gdynia 2019, ksiazki do czytania, drive kate stewart, joanna kuciel-frydryszak, sukces nie zna granic, audiobook potęga podświadomości, pape satan aleppe, sycylia przewodnik pdf, sapiens od zwierząt do bogów mobi, bibliotekarz 4, małgorzata szewczyk nowak, asiunia lektura pdf…