Bydgostia

Bydgostia

Autor: Tadeusz Oszubski

Powieść fantasy na motywach polskich legend. Rok 999. region Kujawy na północno-wschodniej granicy księstwa Bolesława Chrobrego. późniejszego pierwszego króla Polski. W zagadkowych okolicznościach ginie ojciec siedemnastoletniego Sława Bydgosty. a życie narzeczonej młodzieńca jest zagrożone. Sław. by ocalić bliskich i odzyskać władzę nad dworami w Bydgostii i Wyszogrodzie. musi walczyć lub paktować z poganami oraz stworami z polskich legend. Fabuła prowadzi nas przez ziemie pomiędzy rzekami Wisłą i Brdą. od dworów i warowni poprzez puszcze. pradawny kurhan. świątynię Peruna. słowiańskiego bóstwa. „Bydgostia” jest pierwszą powieścią opisującą legendarne początki miasta Bydgoszcz. W „Bydgostii” Tadeusz Oszubski. wykorzystując sztafaż literatury historyczno-przygodowej. opisuje obyczaje i menta

37.99: https://woblink.com/ebook/niewyjasnione-richard-maclean-smith-156571u

Cena:


ISBN

9788366195745: Wydawnictwo

Format

19: https://woblink.com/ebook/dzien-kobiet-gabriela-gargas-181922u

Cena:


Pogranicze wszystkiego

Autor: Bryżko-Zapór Natalia

Wyjazdy zarobkowe na Zachód – legalne i nielegalne – to codzienność mieszkańców Wołynia. Z ich punktu widzenia wymarzonym Zachodem jest Polska. tymczasem Polacy mają z Wołyniem przede wszystkim ponure skojarzenia. A przecież od tragicznych wydarzeń minęło już ponad siedemdziesiąt lat. narodziły się kolejne pokolenia i – mówiąc najzupełniej banalnie – życie toczy się dalej. Życie. o którym wiemy zdecydowanie za mało.

Natalia Bryżko-Zapór prowadzi nas więc przez Wołyń dzisiejszy i przeszły. Wołyń arian i współczesnych protestantów. Wołyń przemytników papierosów i emigrantów. Wołyń żyjący w cieniu Donbasu i krwawej historii. Wołyń urzekających krajobrazów i lasów zdewastowanych przez rabusiów bursztynu. Wołyń Ukraińców. Żydów i Polaków. Wreszcie Wołyń przedwiecznych bogów. boginek i upiorów.

„Pogranicze wszystkiego” to przewodnik po krainie położonej tuż za miedzą. na ukraińskim brzegu Bugu. żyjącej własnym życiem i poszukującej. trochę po omacku. nowej tożsamości.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9


Harda

Autor: Elżbieta Cherezińska

 Mężczyzna. którego kocha. Ogień. który rozpala. Królestwa. którymi włada.

Świętosława od dziecka była harda. Od najmłodszych lat. wraz z bratem Bolesławem Chrobrym. uczyła się niuansów politycznej gry. Miała stać się pionkiem w układzie sojuszy swego ojca. księcia Mieszka. Jej ambicje sięgały znacznie dalej. Chciała zostać królową.

Los okazał się nieprzewidywalny. W drodze na dwór męża spotkała kogoś. kto zawładnął jej sercem. Czy jest w stanie spełnić swe ambicje i kochać? Stawka jest wysoka – przyjaciele zmieniają się we wrogów. miłość w nienawiść. Sakrament w klątwę.

Harda to opowieść o kobiecie niezwykłej. której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski. Szwecji. Danii. Norwegii i Anglii. Namiętności. walka o tron. krwawe bitwy

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.65radzik zuzanna, kastor bezlitosna siła, test z lektury krzyżacy tom 1 i 2, opowiadania bizarne tokarczuk, zuzanna kowalczyk, el james książki, wyprawa po śmierć, jarosław kaczyński książka, wojtaszczyk, marketing 4.0 kotler pdf, psychologia miłości pdf, może pora z tym skończyć, owca lama, joseph sheridan le fanu, oskar i pani roża, percy jackson i bogowie olimpijscy 3…