KSZTAŁT NOCY

KSZTAŁT NOCY

Autor: Tess Gerritsen

Ava Collette. próbując uciec od swojej tragicznej przeszłości. przeprowadza się z Bostonu do małego miasteczka na wybrzeżu Maine. Zamierza napisać książkę. której nie może skończyć od miesięcy. Jeśli jednak potrzebowała spokoju. to nie wybrała najlepszego miejsca do życia.

Atmosfera w wynajętym starym domu nie sprzyja pracy – regularnie pojawia się w nim tajemniczy gość… A mieszkańcy miasteczka. w którym doszło do szeregu niewyjaśnionych morderstw. skrywają wiele mrocznych sekretów.

Coraz bardziej zaniepokojona Ava dochodzi do wniosku. że jeśli sama nie podejmie śledztwa w sprawie zabójstw – i to szybko – może się stać kolejną ofiarą.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 31


Niespłacone długi. Trylogia kryzysu

Autor: Petros Markaris

Pierwsza w Polsce książka autorstwa bestsellerowego greckiego pisarza Petrosa Markarisa – gorzko prawdziwa. a zarazem niestroniąca humoru powieść kryminalna. tocząca się w pogrążonej w kryzysie Grecji.

Po krachu cały kraj staje w martwym punkcie. Nikt już nie zawraca sobie głowy chodzeniem do pracy. wszędzie dookoła wybuchają gorące debaty i protesty. a demonstracje blokują centrum Aten skuteczniej niż korki w godzinach szczytu. Nawet rodzina Charitos musi zacisnąć pasa. Kostas i Adriani właśnie zapłacili za wesele swojej jedynej córki i po trzydziestu latach kupili nowy samochód – teraz nie wiedzą. czy będą w stanie spłacić zaciągnięte zobowiązania… Wkrótce potem światem finansowym wstrząsa makabryczne zabójstwo dwóch bankierów. a media i policja ostrzegają przed zagrożeniem aktami terroru. Nienawiść wobec finansistów rośnie z dnia na dzień. a miasto zalewają ulotki nawołujące do buntu przeciwko bankom i niepłacenia rat i odsetek.

To pierwsza książka z cyklu śledztw komisarza Kostasa Charitosa. ale również nietypowy przewodnik po zaułkach i uliczkach Aten. o których nie przeczytacie w żadnych przewodnikach. i w których możecie poczuć prawdziwą Grecję. ze wszystkimi jej blaskami i cieniami.

Poleca Gaja Grzegorzewska:

‚Ateny w „Niespłaconych długach” to nie mauzoleum. tylko zakorkowany. duszny. wielorasowy tygiel. miasto gniewu i rozpaczy. Tłem powieści autor uczynił apogeum kryzysu gospodarczego sprzed trzech lat. i to właśnie przyciągnęło mnie do lektury! Spędziłam w tamtym czasie kilka tygodni w Patras. mieszkając wśród Greków. żyjąc ich dramatami. obserwując rosnący strach. Każda myśl. każdy lęk zaczyna się i kończy na kryzysie. który toczy cały kraj. niczym jakiś nowotwór z przerzutami. Wkracza też w kryminalną intrygę… W czasach. gdy jedni ludzie z rozpaczy popełniają samobójstwa. inni na oślep wskazują winnych. a ulicami maszerują sfrustrowane tłumy protestujących. wydaje się wręcz naturalną konsekwencją. pojawienie się osoby. która idzie krok dalej i zaczyna dekapitować bankierów.”

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 23


ISBN

9788381257138: Wydawnictwo

Format

38: https://woblink.com/ebook/fox-frederick-forsyth-robert-walis-154021u

Cena:


Wypracowania – Bolesław Prus ‚Katarynka’

Autor: Praca Zbiorowa

Wypracowania – Bolesław Prus ‚Katarynka’

Opisy wypracowań:

Bolesław Prus życiorys i twórczość. Bolesław Prus (Aleksander Głowacki) – życiorys. twórczość publicystyczna. początki pracy literackiej. działalność felietonistyczna i społeczna. Wypracowanie zawiera 412 słów.

Streszczenie utworu. Poniższe wypracowanie z języka polskiego stanowi streszczenie noweli B. Prusa pod tytułem „Katarynka”. Może ono być gotową pracę domową. bądź krótką notatką z treści noweli pozytywistycznej. Głównym bohaterem utworu jest dystyngowany i szanowany mecenas. pan Tomasz. człowiek dobrze wykształcony i obyty w świecie. miłośnik muzyki i sztuki. Jednak nienawidził on dźwięku katarynek i dlatego też wydał srogi z

https://woblink.com/product-publication/download/154174/epub: 1

Cena:


ISBN

9788307034478: Wydawnictwo

Format

37.2: https://woblink.com/ebook/neron-aleksander-krawczuk-katarzyna-konior-143196u

Cena:


Miłość w czasie rewolucji

Autor: Elvira Baryakina

Pochodzący z Rosji argentyński dziennikarz

Klim Rogow wraca do ojczyzny.

aby po śmierci ojca załatwić sprawy

spadkowe. Wybrał jednak złą porę

– w kraju narasta zamęt przed zbliżającą

się rewolucją październikową.

Zapewne gdyby Rogow wiedział. jakie

będą skutki bolszewickiego przewrotu.

na nic by się nie oglądał i czym

prędzej czmychnął do ukochanego

Buenos Aires. Ale czy ktokolwiek mógł

przewidzieć bieg historii?… Sprawy zaś

się przeciągnęły i dodatkowo skomplikowały.

bo w życiu bohatera pojawiła

się kobieta.

Elvira Baryakina brawurowo i z wielkim

wyczuciem snuje wątki. akcję

prowadzi wartko. aczkolwiek nie pozbawia

jej nostalgicznych nut i pięknych

scen. za które kochamy literaturę

rosyjską. Miłość i rozpacz. nadzieja

i strach przenikają się w doskonałych

proporcjach. wyraziste postacie pulsują

prawdziwym życiem. a śmierć

może zabrać również tych. którym jej

nie życzymy. których wręcz pragniemy

ochronić przed złem świata. Do tego

dochodzi doskonale skonstruowane

tło historyczne. ciekawe przemyślenia

i wnioski dotyczące narodzin jednego

z najbardziej wynaturzonych reżimów

świata.

„Miłość w czasie rewolucji” to przede

wszystkim jednak fascynująca powieść

o ludziach i wielkiej miłości. Autorka

sięga wprost do duszy odbiorcy i z wirtuozerią

trąca najczulsze struny…

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6belle aurora friend zoned, tomek na czarnym lądzie audiobook, republika konstytucyjna, nekrosytuacje, złupienie konstantynopola, nie mow nikomu coben, maxime chattam książki, park avenue vi keeland, taniec ze smokami pdf, modyfikowany węgiel, michał zawadka, dlaczego mężczyźni wolą zołzy, pieśń o żubrze, katarzyna michalak zemsta pdf, historyzm maski, bez litości pdf willow winters, anna kapusta…