ISBN

ISBN

9788382260557: Wydawnictwo

Format

12.49: https://woblink.com/ebook/w-walce-z-zyciem-boleslaw-prus-197623u

Cena:


Podróż do Lhasy

Autor: David-Néel Alexandra

Jest rok 1924. Po ośmiu miesiącach wyczerpującej wędrówki. pokonując głód. mróz. własne słabości i czyhające na drodze pułapki. ukrywając się pod przebraniem tybetańskiej pątniczki. Alexandra David-Néel jako pierwsza Europejka dociera do Lhasy – niedostępnej wówczas dla obcokrajowców stolicy Tybetu.

Jej jedynym towarzyszem jest Jongden – młody tybetański mnich. cały ekwipunek mieści się w dźwiganym na plecak tobołku. a za oręż służy pomysłowość i niezłomny hart ducha. Wkraczając do Lhasy. ta na pozór krucha francuska orientalistka odnosi zwycięstwo nad granicami ustanowionymi przez ludzi i realizuje marzenie. podyktowane nie próżnością. ale miłością do tego kraju. ludzi. obyczajów. filozofii i religii.

W dzienniku z tej niezwykłej podróży Alexand

:

Cena: 31


1

:

:

Cena:


Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939-1945

Autor: Sylwia Winnik

Gdy pierwsza gwiazdka oznacza nadzieję

Święta w czasie wojny na zawsze zapadają w pamięć. Cudem zdobyte jedzenie. tekturowa choinka w kącie celi i wspólnie odśpiewane „Bóg się rodzi” na tyłach baraku były szczytem odwagi. Ale tak spędzone Boże Narodzenie stawało się też namiastką domu. iskierką nadziei. że kiedyś jeszcze spędzi się je z bliskimi.

Sylwia Winnik sięga po nie znane dotąd świąteczne wspomnienia świadków historii. Inspiracją była dla niej opowieść rodzinna – wspomnienia prababci o Bożym Narodzeniu obchodzonym tuż po wojnie. W skromnych warunkach. ale w niepowtarzalnej rodzinnej atmosferze. Prababcia Emilia w czasie wojny ledwie uniknęła wywiezienia do Auschwitz. Te święta były więc dla niej prawdziwym cudem.

„Moc truc

:

Cena:


EPUB.MOBI

201302: 14.9

https://woblink.com/product-publication/download/201302/epub

:

Cena:spowiedź hitlera pdf, sekret byrne rhonda, cywilizacja dusz pdf, srebrny chłopiec, małgorzata stolarczyk, emmanuel carrere, olga tokarczuk opowiadania, to był maj, krzysztof piskorski czterdzieści i cztery, cherezińska gra w kości, olga gitkiewicz nie zdążę, rodzaje struktur społecznych, pechowy chłopiec z książki edmunda niziurskiego, człowiek i wszechświat, george’a r.r. martina, prawo noachickie…