Ekspedientki z Treviso

Ekspedientki z Treviso

Autor: Fulvio Ervas

Klimatyczny włoski kryminał osadzony w stolicy prosecco!

Zbliża się Boże Narodzenie. Jakiś maniak napastuje piękne sprzedawczynie z Treviso. niebezpiecznie burząc spokój radosnego czasu zakupów. Inspektor Stucky musi bezzwłocznie interweniować. ale wciąż się gubi pośród zaułków miasta i rozkoszy podniebienia.

W tym samym czasie niejaki Max Pierini opowiada na kozetce psychoanalityka swoją tragikomiczną epopeję bohatera miejskich odpadów. założyciela rodzinnego przedsiębiorstwa utylizacji śmieci zlokalizowanego poza miastem.

Przedstawiamy Wam I tom z nadzwyczajnej włoskiej serii kryminałów. W Ekspedientkach z Treviso. Pingwinach z grilla. Buffallo Billu w Wenecji. Póki jest prosecco. póty jest nadzieja (ekranizacja tej powieści w Polsce otrzymała tytuł Ostatnie prosecco hrabiego Ancilotto) i Miłość jest rozpuszczalna w wodzie Fulvio Ervas opowiada o śledztwach inspektora Stucky’ego. policjanta dżentelmena. po matce Persa. po ojcu Wenecjanina oraz o Venetto. przepięknej prowincji położonej w północno-wschodnich Włoszech.

Fulvio Ervas urodził się w Musile di Piave 23 lipca 1955 roku. nie wiedząc nic o tym. że kilka miesięcy wcześniej zmarł Albert Einstein. Kiedy już się o tym dowie. zapisze się do liceum z pełnym dumy przekonaniem. że zdobędzie jakąś naukową kompetencję. Fascynacja zwierzętami odmiennymi od człowieka doprowadza go do ukończenia studiów w dziedzinie nauk rolniczych ze specjalizacją w zootechnice na podstawie rozprawy pod niepokojącym tytułem Ochrona i utrzymanie krów rasy burlina. Uczy przedmiotów przyrodniczych w bezkresnym imperium edukacji narodowej. ale oblegają go historie. W pociągu. ogrodzie i na sali gimnastycznej wydarzenia i ludzie tłoczą mu się w głowie i nie dają spokoju. póki nie poczują. że spoczywają bezpiecznie w rękach czytelników. Zadebiutował wspólnie z siostrą Luisą powieścią Loteria (nagrodzoną Premio Calvino w 2001 roku). Mieszka w prowincji Treviso z żoną. córką i nie do końca określoną liczbą zwierząt domowych.

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 29.9


Das Eulenhaus

Autor: Eugenie Marlitt

Eugenie Marlitt (1825-1887) war eine deutsche Schriftstellerin. Sie wird als erste Bestsellerautorin der Welt angesehen. Eugenie Marlitt arbeitete bis zu ihrem Tod im Jahr 1887 an ihrem Roman „Das Eulenhaus” den sie jedoch nicht mehr vollenden konnte. Diese Aufgabe übernahm dann Wilhelmine von Heimburg. In ihrem letzten Roman thematisiert Marlitt die gesellschaftlichen Problematiken die ihr am Herzen lagen wie gleiche Bildungschancen für Frauen. soziale Gerechtigkeit und gesellschaftliche Toleranz.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Był sobie pies 2

Autor: W. Bruce Cameron

Wszystkie psy doskonale wiedzą. że życie ma sens tylko u boku ukochanego człowieka

Bailey – bohater bestsellera ‚Był sobie pies’ – powraca z nową misją!

Mała Clarity June opuszcza ukochaną babcię oraz jej psa i wyjeżdża z matką do wielkiego miasta. Psiak przeżył już wiele wcieleń i sporo się o ludziach nauczył. Miał różne imiona: Bailey. Toby. Ellie. Koleżka…

Tym razem powraca. aby wypełnić nowe zadanie. Spotyka dorastającą Clarity. wnuczkę ukochanego przyjaciela Ethana. Dziewczynka ma talent do pakowania się w kłopoty. więc Bailey w swoim nowym wcieleniu musi jej strzec i zrobić wszystko. żeby była szczęśliwa. Razem czeka ich mnóstwo przygód pełnych wzruszeń i radości!

Ten oddany i kochany pies pomoże swojej pani zrealizować

31.9: https://woblink.com/ebook/tak-smakuje-milosc-agata-przybylek-162941u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/164825/epub

1:

:

Cena:jak mniej myśleć. dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych chomikuj, bog liczy lzy kobiet, fundacja dobrosław, unf*ck yourself. napraw się!, egipt haram halal, tajemnice psiego umysłu, książki w pdf, praca bez sensu, z wielką odwagą, wzornictwo i emocje, van gogh życie, halina karaś, nakarm mnie, nowak s. metodologia badań społecznych, polityka apartheidu, pobieranie książek, pułapki myślenia. o myśleniu szybkim i wolnym pdf, anna izabela brzezińska, kołysanka z auschwitz chomikuj, książki księdza kaczkowskiego…