Wpadnij. to pogadamy…

Wpadnij. to pogadamy…

Autor: Łukasz Maciejewski

Czas. czas – w jednostkowych biografiach tej książki przegląda się często. W przerzucaniu się sądami. wartościami. istnieniem i nieistnieniem. niezgodą na niesprawiedliwość losu i – w pogodzeniu się z rzeczywistością… Czytając rozmowy. włączałem się do nich. dyskutowałem. nie zgadzałem się lub aprobowałem. Ale na tym polega energia tej książki. Przynajmniej dla mnie. Nie pozostawia obojętnym.

 

 Z Posłowia Józefa Żuka Opalskiego

 

KRZYSZTOF ORZECHOWSKI

Aktor. reżyser. dyrektor teatrów. Urodził się w Toruniu 6 września 1947 r. Ukończył PWST – obecnie Akademia Sztuk Teatralnych – w Krakowie (Wydział Aktorski) i PWST – obecnie Akademia Teatralna – w Warszawie (Wydział Reżyserii). w 2012 r. otrzymał tytuł profesora sztuk

:

Cena:


Bez dogmatu

Autor: Henryk Sienkiewicz

“Bez dogmatu’ to powieść obyczajowa Henryka Sienkiewicza. laureata literackiej Nagrody Nobla. jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX w.

Bohaterem powieści jest pochodzący z bogatej szlacheckiej rodziny Leon Płoszowski. Inteligentny. utalentowany i wszechstronnie wykształcony nie może jednak znaleźć miejsca w życiu. które upływa mu bezproduktywnie na rozrywkach. bywaniu w towarzystwie i podróżach po Europie. W swoim dzienniku nieustannie analizuje własne postępowanie i przeżycia.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 14.49


Himmler – biurokrata od eksterminacji

Autor: Lucas Hugo Pavetto

Mówi się. że Hitler był „magnetyczny’. O Göringu. że był dzielnym pilotem. O Goebbelsie jak o niezwykłym demagogu. O Heydrichu. że był zręcznym szermierzem. świetnym pilotem i znakomitym muzykiem. Nikt nigdy nie był w stanie znaleźć w Himmlerze niczego wyjątkowego. ani jednego momentu charyzmy czy człowieczeństwa w całym jego istnieniu.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Etyczne potępienie myślistwa

Autor: Probucka Dorota

Książka ta warta jest jak największego propagowania. ma ona bowiem walory naukowe i zarazem pozwala na rozszerzenie wiedzy o omawianym zjawisku. co czyni z niej również książkę o walorach dydaktycznych. (…) Pokazuje ona z szerokiej perspektywy problem myślistwa: prawnej. językowej. etycznej. ewolucyjnej. kulturowej. społecznej. egzystencjalnej i teologicznej. Jest niezwykle dogłębnie przemyślanym zbiorem tekstów zawierających argumentacje przeciwko myślistwu (…) i określa strategie zmian społecznych związanych z eliminacją myślistwa z kulturowych wzorców zachowań.

dr hab. Joanna Hańderek. prof. UJ

W sytuacji. kiedy mamy do czynienia z pogłębiającą się katastrofą ekologiczną i wyginięciem wielu gatunków. bezcelowe zabijanie zwierząt (…) nie znajduje ża

:

Cena:



story of bad boys 3, ibuk pł, ich und du 5, konsiliencja, 21 lekcji, zbrodnia nad urwiskiem, życie, piękna katastrofa, karetka mietka, mock chomikuj, miemiec, uważność i spokój żabki mp3 chomikuj, pamięć doskonała, danuta myłek alergie pdf, zbigniew flisowski, elaine aron wysoko wrażliwi pdf chomikuj, ocena projektów inwestycyjnych, czarna bandera, dziady audiobook cz 3, liberalizm a neoliberalizm, zatoka świń książka pdf…