Orso

Orso

Autor: Henryk Sienkiewicz

“Orso’ to nowela autorstwa Henryka Sienkiewicza. laureata literackiej Nagrody Nobla. jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX w.

Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie XIX wieku. Głównymi bohaterami są Orso – obdarzony ogromną siłą pół-Indianin oraz piękna Jenny. Oboje pracują w cyrku pana Hirscha. Hirsch jest sadystą. jednak oboje tolerują jego okrucieństwo. gdyż nie znają innego życia. Wspólne spędzanie czasu i czytanie Biblii sprawia. że przyjaźń zmienia się w miłość. Kiedy pewnego dnia Hirsch w przypływie wściekłości usiłuje wychłostać Jenny. Orso po raz pierwszy buntuje się i staje w obronie przyjaciółki. dotkliwie bijąc Hirscha oraz śpieszących mu na pomoc Murzynów. pracujących w cyrku. 

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 34.9


Dusze w niewoli

Autor: Bolesław Prus

„Dusze w niewoli” to pierwsza powieść autorstwa Bolesława Prusa. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury pozytywizmu i współtwórcy realizmu.Jest to debiut powieściowy Bolesława Prusa. Opowiada historię młodego malarza Ludwika Lachowicza. utrzymującego młodszą siostrę Zosię i ojca alkoholika. Potrzebne pieniądze pożycza od swego przyjaciela Sielskiego. z którym popada w konflikt. Sytuację komplikuje fakt. że Zosia i Sielski wyraźnie mają się ku sobie…

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Wigilia szatana

Autor: Emma Popik

W rodzinie Saytana trwają przygotowania do uroczystej kolacji. Uczta odbywa się tylko raz w okresie. który nie wiedzieć czemu. nazywano tradycyjnie rokiem. Do świętujących bez zapowiedzi dołącza Strażnik. Koryto pełne pachnących pierogów wkrótce zaczyna znikać w paszczy gościa. Mały chłopiec swą przebiegłością oszukuje Strażnika. by uratować rodzinną kolację. Sprawa szybko wychodzi na jaw i uruchamia ciąg niespodziewanych zdarzeń. Czy Saytan dorośnie do przeznaczonej mu roli szatana?

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99id16 test, lukier ksiazka, przyjaciel z szafy, do justyny, romain su, wołanie do yeti, kristin hannah wielka samotność, dostojewski idiota, kroński, dobrzański pdf, dylemat ba paris, cassandra clare królowa powietrza i ciemności pdf, lunchbox na każdy dzień. nowe przepisy, kordian audiobook za darmo, przesilenie książka, zapowiedzi książkowe 2020, aleksander deyev, serce europy, prawo konstytucyjne banaszak, sprawdziany z polskiego klasa 2…