Legion kontra falanga

Legion kontra falanga

Autor: Myke Cole

Epicka walka piechoty starożytnego świata.

Jak walczyły falanga i legion? Jaką stosowały taktykę. jak były uzbrojone i wyposażone? Jak przebiegało sześć bitew. w których stanęły naprzeciw siebie? Jaki wpływ na losy bitew miały polityka. wodzowie. pogoda. teren. emocje i… przypadek? I dlaczego falanga ostatecznie uległa?

To nie nudny wykład. to barwna opowieść. w której Myke Cole łączy pisarską swadę i bogate doświadczenie żołnierza z precyzją historyka. Poczujesz emocje pola bitwy. ale także przekonasz się. że starożytna historia może być fascynującą przygodą. Ta książka może być jej początkiem!

Tekst uzupełnia kilkadziesiąt kolorowych ilustracji uzbrojenia i wyposażenia. mapy oraz plany bitew.

Od czasów starożytnego Sumeru na polu bitwy niepodzielnie rządziła ciężka piechota — falanga. Uzbrojeni w włócznie. stojący ramię przy ramieniu. tarcza przy tarczy. żołnierze prezentowali wrogowi nieprzeniknioną ścianę drewna i metalu. W każdym razie było tak. dopóki na scenie dziejowej nie pojawił się rzymski legion. kwestionując ich pozycję mistrzów walk piechoty.

Skupiając się na okresie. w którym legiony ścierały się z falangą (280-168 r. p.n.e.). Myke Cole zgłębia taktykę. uzbrojenie i wyposażenie. organizację oraz szyk bojowy obu formacji. Analizując na podstawie starożytnych źródeł sześć bitew. w których stanęły naprzeciw siebie legion i falanga — pod Herakleą (280 p.n.e.). Askulum (279 p.n.e.). Benewentem (275 p.n.e.). Kynoskefalaj (197 p.n.e.). Magnezją (190 p.n.e.) i Pydną (168 p.n.e.) — wyjaśnia. jak i dlaczego rzymski legion. ze swą elastyczną organizacją. uniwersalną taktyką i żelazną dyscypliną. przyćmił niedoścignioną dotychczas hellenistyczną falangę i zdominował pola bitew starożytnego świata.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 44.9


9788366407701

Wydawnictwo: Esprit

EPUB.MOBI

https://woblink.com/ebook/trzeci-autor-zbiorowy-203517u: https://woblink.com/product-publication/download/203517/epub

Cena:


Wydawnictwo NieZwykłe

Format: EPUB.MOBI

31.9

1: Autor

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/204584/epub

1:

:

Cena:jak ukraść psa, zima w lizbonie, kat falls, błogosławieni którzy szukają boga, metro 2033 pdf, wyznania św. augustyna, dark net, chyłka tom 3, orinoko cejrowski, edyta hołdyńska wiek, za zamknietymi drzwiami pdf, jacek kudła, sennik pierdzenie, księgi jakubowe ebook, postać człowieka, wielcy polscy podróżnicy, ludzie tom phillips, ten obcy pdf, kasia dziurska książka, straszny dom horror, musk tesla, marketing nieruchomości, siła perswazji…