Wszystko. co wiem o miłości

Wszystko. co wiem o miłości

Autor: Alderton Dolly

Gdyby Bridget Jones istniała naprawdę i urodziła się nieco później. nazywałaby się Dolly Alderton. Wszystko. co wiem o miłości to absolutny bestseller. przetłumaczony już na ponad 20 języków.

Dolly Alderton. dziennikarka i felietonistka ‚Sunday Timesa’ w swoim pamiętniku z niesamowitym humorem i głęboką szczerością pisze o zakochaniu. szukaniu pracy. upijaniu się. rozstaniach oraz uświadomieniu sobie. że Ivan ze sklepu za rogiem może być jedynym porządnym mężczyzną w jej życiu. ale że absolutnie nikt nie może się równać z jej najlepszymi przyjaciółkami. ‚Wszystko. co wiem o miłości’ to opowieść o złych randkach. dobrych przyjaciołach i – przede wszystkim – dojściu do przekonania. że jest się wystarczająco dobrym.

Iskrzący się dowcipem i wnikliwością. serdecznością i humorem. niezapomniany debiut Dolly Alderton łączy osobiste historie. żartobliwe obserwacje. a także przepisy. zestawienia i listy rozmaitych przebojów. Wszystko. co wiem o miłości jest jedną z tych książek. przy których czytaniu wciąż masz ochotę zadzwonić do znajomych. żeby przeczytać im jakiś soczysty fragment.
Nikt tak nie opowiada o wczesnej dorosłości w całej jej przerażającej i pełnej nadziei niepewności jak Dolly Alderton. To współczesny ‚Dziennik Bridget Jones’. tyle że absolutnie prawdziwy.

Biografia Roku – National Book Awards 2018
Nominacja do Książki Roku Waterstones 2018

Bridget Jones ery Tindera.
‚Financial Times’

Wściekle zabawne relacje z przygód na jedną noc. niedorzecznych nocnych podróży taksówką do innego miasta. a wszystko skąpane w pięknie kobiecej przyjaźni. Dolly Alderton lekko zawiana na wesoło. przemierza radośnie szlak swojego dwudziestoparoletniego życia.
‚Metro’

Dolly Alderton aż skrzy się talentem. Jest zabawna. bystra oraz nieustannie zadziwiona cudami i dziwactwami współczesnego świata. Ale to. co powoduje. że ta książka jest czymś więcej niż czystą rozrywką. to dojrzewanie i głęboka przemiana. jaką opisuje Alderton. Przepięknie napisana. pełna przygód. mądra i ważna książka. trafiająca do kobiet w każdym wieku. Ja ją pokochałam.
Elizabeth Gilbert. autorka ‚Jedz. módl się. kochaj’

To książka. którą nieustannie chcesz podarować przyjaciółce. bo wiesz. że jest w stanie uleczyć złamane serce. Kolejne strony to jak ciepły uścisk najlepszej przyjaciółki i starszej siostry jednocześnie.
‚Evening Standard’

Wrażliwy. bystry i zabawny opis dorastania milenialsów.
‚Observer’

Rzeczy. których się boję
– Śmierć
– Śmierć najbliższych
– Że ludzie. których nienawidzę. umrą. i będę miała poczucie winy z powodu tych wszystkich sytuacji. kiedy ich obgadywałam
– Pijani mężczyźni na ulicy mówiący mi. że jestem wysoka
– Pijani mężczyźni na ulicy mówiący mi. że jestem gruba
– Pijani mężczyźni na ulicy mówiący mi. że jestem seksowna
– Pijani mężczyźni na ulicy mówiący mi. że jestem brzydka
– Pijani mężczyźni na ulicy mówiący mi. żebym się rozchmurzyła
– Pijani mężczyźni na ulicy mówiący mi. że chętnie by mnie przelecieli
– Pijani mężczyźni na ulicy mówiący mi. że nigdy by mnie nie przelecieli
– Pijani ludzie. którzy „przymierzają” (kradną) mój kapelusz na imprezach
– Że zgubię biżuterię
– Że wypadnę z okna
– Że przypadkiem zabiję niemowlę
– Gry towarzyskie
– Rozmowy o amerykańskiej polityce
– Rozniecanie ognia
– Niezrozumiałe instrukcje na pralce
– Rak
– Choroby weneryczne
– Przypadkowe ugryzienie drewnianego patyczka od loda
– Katastrofy lotnicze
– Jedzenie w samolocie
– Praca biurowa
– Pytania. czy wierzę w Boga (trochę wierzę)
– Pytania. czy wierzę w horoskopy (trochę wierzę)
– Pytania. dlaczego wierzę w te rzeczy
– Niespodziewany debet na koncie
– Że nigdy nie będę miała psa
(fragment książki)

Dolly Alderton – ur. w 1988 r. Brytyjska dziennikarka i autorka tekstów w ‚Daily Telegraph’. ‚GQ’. ‚Marie Claire’ i dla telewizji. W magazynie ‚Sunday Timesa’ przez kilka lat prowadziła rubrykę poświęconą randkowaniu. Jej bestsellerowy debiut ‚Wszystko. co wiem o miłości’ został uznany za autobiografię roku 2018 i nominowany do literackiej nagrody roku Waterstones. Książkę przetłumaczono na ponad 20 języków. Trwają prace nad jej serialową ekranizacją.
Dolly Alderton mieszka w Londynie. obecnie kończy pisać swoją drugą książkę – ‚Ghosts’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


SENTE

Autor: Michał Cholewa

Michał Cholewa. laureat Nagrody im. Janusza Zajdla. przedstawia kolejną powieść w cyklu Algorytm Wojny.

Po zagładzie świata. który przeminął w Dniu. gdy Sztuczne Inteligencje postanowiły unicestwić ludzkość. ta jednak przetrwała. zwyciężyła i teraz podzielona na trzy mocarstwa walczy o pozostałości dawnej cywilizacji.

Unia Europejska oraz Stany Zjednoczone muszą jednak zawrzeć rozejm bo straszny wróg. który miał już nie istnieć nagle się znów pojawił. Nadarza się okazja by dowiedzieć się więcej o okręcie SI który udało się zdobyć. 

Czy Hakken. schwytana Sztuczna Inteligencja poróżni ludzi i zdoła uciec do nieznanego zakątka wszechświata w którym odradza się potęga krzemowych istot?

Wydawnictwo: WarBook

Cena: 36.9


Skazany na zło

Autor: Adrian Bednarek

Dom na kredyt. skromna firma i kochająca żona – oto życie niespełna trzydziestoletniego Wiktora Hauke. Ale pewnego dnia wszystko. co uznawał za najważniejsze. zostanie przekreślone. a to za sprawą jednego. niewybaczalnego błędu…

Przez jedną nieprzemyślaną decyzję Wiktor stał się niewolnikiem spełniającym czyjeś wynaturzone zachcianki. Aktorem wbrew woli osadzonym w roli przez wyjątkowo sadystycznego. bezwzględnego. zwyrodniałego reżysera.

Czy będzie potrafił stawić opór swojemu oprawcy? Co będzie w stanie poświęcić. by zawalczyć o to. na czym zależy mu najbardziej? A może wynik tej okrutnej gry jest z góry przesądzony?

Adrian Bednarek to mistrz suspensu. U niego na początku jest trzęsienie ziemi. a potem tylko gorzej! W kreowaniu postaci socjopatów p

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Księga Drogi Dobra

Autor: Ursula K. LeGuin

Zachwycająca interpretacja jednej z najważniejszych ksiąg w dziejach ludzkości w mistrzowskim przekładzie Justyny Bargielskiej i Jerzego Jarniewicza.

‚Księga Drogi i Dobra’ powstała prawdopodobnie dwadzieścia pięć stuleci temu. Napisał ją ktoś. kto być może nazywał się Lao Tzu. a żył mniej więcej w tym samym czasie co Konfucjusz. Nic pewnego o tej ‚Księdze’ powiedzieć nie sposób. poza tym. że to dzieło chińskie. bardzo stare. i że przemawia do czytelników na całym świecie. jakby je napisano zaledwie wczoraj.

Miałam wielkie szczęście. że odkryłam go w tak młodym wieku i mogłam żyć z jego księgą przez całe swoje życie.

Autorzy naukowych przekładów ‚Księgi Drogi i Dobra’ jako podręcznika dla władców używają słownictwa. które podkreśla wyjątkowość taoistycznego ‚mędrca’. jego męskość. władzę.

Ja zaś chciałam stworzyć wersję ‚Księgi’ taką. która byłaby przystępna czytelnikom współczesnym. niewyrafinowanym. niesprawującym władzy. i być może też nie-męskim. Takim. którzy nie szukają ezoterycznych tajemnic. ale nasłuchują głosu przemawiającego wprost do duszy. Chciałabym. żeby zrozumieli. dlaczego tak bardzo kochano tę ‚Księgę’ przez dwadzieścia pięć wieków.

(ze wstępu Ursuli K. Le Guin)

‚Księga Drogi i Dobra’ to wyjątkowa. niezwykle inspirująca poetycka interpretacja starożytnego tekstu stworzonego dwa i pół tysiąca lat temu przez twórcę taoizmu.

Według jej mądrości żadna z naszych cech nie różni się od cech doskonałego władcy. genialnego myśliciela czy wielkodusznego filantropa.

W tej przełomowej współczesnej interpretacji starożytnego klasyka Ursula Le Guin przedstawia uświęconą i zadziwiająco potężną filozofię chińskiego myśliciela.

Książka zawiera obszerne osobiste komentarze autorki. podkreślające wartość tekstu – zwłaszcza w naszych trudnych. niespokojnych czasach.

Przekładu tej mistrzowskiej interpretacji dokonali Justyna Bargielska i Jerzy Jarniewicz. a notę o autorce przetłumaczyła Kaja Gucio.

Spośród wielu tłumaczeń ‚Księgi Drogi i Dobra’ wersja Ursuli K. Le Guin jest szczególnym skarbem. Prawdziwą rozkoszą.

Chianglian Al Huang. twórca fundacji Living Tao

Ursula K. Le Guin (1929-2018) – powieściopisarka amerykańska. Córka znanego antropologa Alfreda L. Kroebera (śladem panieńskiego nazwiska jest litera K po imieniu) i wywodzącej się z polskiej rodziny Krakowów badaczki indiańskiego folkloru i pisarki Theodore Kroeber. Wyniesiona z domu znajomość rytuałów. obrzędów i szamańskich praktyk. a także zainteresowanie i szacunek dla kulturowej odmienności i różnorodności wywarły duży wpływ na pisarstwo Le Guin. której utrzymana w konwencjach literatury science fiction i fantasy twórczość jest wysoko ceniona również poza kręgiem miłośników fantastyki. Jej powieściowy debiut. ‚Świat Rocannona’ (1964. ‚Rocannon’s World’). otwiera fantastycznonaukowy tzw. ‚cykl haiński’ – należące doń powieści i opowiadania dzieją się w świecie przyszłości. w którym planety zasiedlone przez humanoidalnych przedstawicieli pradawnych cywilizacji Hain po tysiącleciach izolacji nawiązują wzajemne kontakty. tworząc galaktyczną Wspólnotę. Wybitnym osiągnięciem artystycznym Le Guin jest tetralogia fantasy o świecie ‚Ziemiomorza’. na którą składają się ‚Czarnoksiężnik z Archipelagu’ (1968. ‚A Wizard of Earthsea’). ‚Grobowce Atuanu’ (1972. ‚The Tombs of Atuan’). ‚Najdalszy brzeg’ (1972. ‚The Farthest Shore’) oraz ‚Tehanu. Ostatnia księga Ziemiomorza’. (1990. ‚Tehanu. The Last Book of Earthsea’). Prócz niezwykle sugestywnej wizji rzeczywistości. w której miejsce i funkcje zarezerwowane u nas dla nauki zajmuje magia. powieści te przynoszą interesujące portrety psychologiczne głównych bohaterów. a zwłaszcza bohaterek (pisarstwu Le Guin nieobce są umiarkowane tendencje feministyczne). a także niebanalne myślowe przesłania. Przez całą twórczość Le Guin przewija się wątek równoważących się przeciwieństw (światła i ciemności. dobra i zła. życia i śmierci); mądrość i dojrzałość w tworzonych przez nią światach opierają się na świadomości. że dopiero taka równowaga stanowi ideał pełni i warunek harmonijnego istnienia. Niewątpliwie w jej pisarstwie można odleźć wpływy Wschodu. szczególnie taoizmu. a także m.in. idee psychologii głębi Junga. Le Guin nie unikała problematyki społecznej. politycznej. o czym świadczą dwie jej książki. mające charakter literackich utopii: ‚Wydziedziczeni’ i ‚Wracać wciąż do domu’ (1985. ‚Always Coming Home’) – powieść będącą wszechstronną panoramą życia i kultury stworzonej przez pisarkę ludzkiej nacji. zamieszkującej w odległej przyszłości dzisiejszą Kalifornię. Przeważająca część jej twórczości została przełożona na polski dzięki staraniom m.in. takich tłumaczy. jak St. Barańczak. P. Braiter. P.W. Cholewa. M. Dutkiewicz. L. Jęczmyk. A. Sylwanowicz. Z. Uhrynowska-Hanasz. Była wielokrotnie nagradzana. zdobyła po kilka nagród Hugo i Nebula. zaś jej książki są chętnie ekranizowane.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 36


ISBN

9788381950510: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/slowianski-amulet-renata-kosin-177961u

Cena:


Is’ Was? Słownik niemieckiego slangu i mowy potocznej

Autor: Lingea

Podstawą tego słownika jest współczesny. powszechnie używany slang i potoczny język niemiecki. z którym możemy spotkać się na co dzień w Internecie. filmie. prasie i środkach masowego przekazu.Teraz dzięki wersji mobilnej na czytniki ebook. tablety oraz smartfony możesz mieć zasady gramatyki. słownik i rozmówki w jednym zawsze przy sobie. kiedy tylko ich potrzebujesz!

Wydawnictwo: Lingea

Cena: 24.9


Hiszpański Błyskawiczny

Autor: autor zbiorowy

Hiszpański Błyskawiczny przeznaczony jest dla osób początkujących. zaczynających naukę oraz tych. które chciałyby szybko przypomnieć sobie podstawy języka hiszpańskiego i przygotować się do podróży. 

Obejmuje 11 lekcji uczących blisko 1000 najbardziej potrzebnych słów i zwrotów. np. pytanie o drogę. zakupy. restauracja. rozmowa o pracy i hobby. nagłe zdarzenia. Dodatkowo zawiera najważniejsze informacje gramatyczne. 

e-bookiem szybko nauczysz porozumiewać się w języku hiszpańskim w praktycznych sytuacjach. Unikalna metoda kursu pozwala na naukę nie tylko w domu. ale również podczas podróży. w samochodzie i w d

Wydawnictwo: Universitas

Cena: 12nowy dom na wyrębach 2 audiobook, inwigilacja mróz chomikuj mobi, podstawy pielęgniarstwa 2017 pdf, katarzynabonda, zdrowa tarczyca, program nauczania wychowania fizycznego dla ośmioletniej szkoły podstawowej warchoł pdf, navis nord, małgorzata janiak, naukowe założenie krzyżówka, dziecko ciemności, mariusz ziomecki, złe serce pdf chomikuj, injustice 2 poradnik, oczy ciemności, antonio synowie zemsty tom 2 pdf, kontrwywiad wojskowy prl, księgi jakubowe mp3, flanagan john – zwiadowcy, co to jest konkluzja, andrzej czesław klimuszko…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin