ISBN

ISBN

9788364846939: Wydawnictwo

Format

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 16


187667

15: https://woblink.com/ebook/antonio-agnieszka-siepielska-187667u

1

:

Cena:


ISBN

9788365973320: Wydawnictwo

Format

13.95: https://woblink.com/ebook/tatuazysta-z-auschwitz-heather-morris-35114u

Cena:


ISBN

9788324072064: Wydawnictwo

Format

20.99: https://woblink.com/ebook/swiatlo-w-srodku-nocy-jojo-moyes-178073u

Cena:


Wszystko. co w Tobie kocham

Autor: Samantha Young

Bailey Hartwell ma wiele powodów do zadowolenia – odnosi sukcesy w interesach. ma grono oddanych przyjaciół i stałego chłopaka… chociaż po dziesięciu latach ich niezobowiązujący związek wydaje się nieco nudny i skostniały. Jedynym niepokojącym elementem w jej życiu jest przystojny biznesmen Vaughn Tremaine. Bailey uważa. że ten przybysz z Nowego Jorku patrzy na wszystkich z góry. a ją uważa za prowincjonalną gęś. Jednak kiedy doświadcza niespodziewanej zdrady ze strony bliskiej osoby. zaskoczona stwierdza. że Vaughn to całkiem przyzwoity facet.

Vaughn podziwia Bailey za fantazję. niezależność i lojalność. Im więcej budzi w nim namiętności. tym częściej wchodzi z nią w konflikty. Każdy jej gest i słowo działa na niego jak afrodyzjak. Jednak dramatyczne przeżycia z przeszłości sprawiają.

20.99: https://woblink.com/ebook/swiatlo-w-srodku-nocy-jojo-moyes-178073u

Cena:


Szepty spoza nicości

Autor: Remigiusz Mróz

Seweryn Zaorski po raz ostatni wraca do Żeromic. by sprzedać dom i na dobre zostawić za sobą tragiczną przeszłość. Formalności trwają dłużej. niż powinny – i wszystko wskazuje na to. że ktoś z premedytacją chce zatrzymać go w okolicy.

Tego samego dnia policja otrzymuje anonimową wiadomość. że w lasach Roztocza nieopodal miasteczka znajdują się poćwiartowane zwłoki brutalnie okaleczonego mężczyzny. Zaorski nie ma zamiaru się mieszać. ale kiedy o pomoc prosi go Kaja Burzyńska. nie potrafi odmówić.

SPOZA NICOŚCI ZACZYNAJĄ DOCHODZIĆ SZEPTY TYCH.

KTÓRZY NIE MIELI PRAWA PRZEMÓWIĆ…

Wydawnictwo: Filia

Cena: 22.37


ISBN

9788379767564: Wydawnictwo

Format

16.45: https://woblink.com/ebook/czern-kruka-ann-cleeves-129723u

Cena:


Czarnobylska modlitwa.

Autor: Swietłana Aleksijewicz

’26 kwietnia 1986 o godzinie pierwszej minut dwadzieścia trzy i pięćdziesiąt osiem sekund seria wybuchów obróciła w ruinę reaktor i czwarty blok energetyczny elektrowni atomowej w położonym niedaleko granicy białoruskiej Czarnobylu. Katastrofa czarnobylska była najpotężniejszą z katastrof technologicznych XX wieku.’

Dwadzieścia lat później Swietłana Aleksijewicz wróciła do Czarnobyla. Rozmawiała z ludźmi. dla których ten dzień był końcem świata. którzy żyć nie powinni. ale przeżyli i żyją. bo żyć trzeba. A oni opowiedzieli jej o tym. co wydarzyło się wtedy. i o tym. co jest tam dziś. O ponad dwóch milionach Białorusinów. których zapomniano przesiedlić poza strefę skażoną. o dzieciach bez włosów. o zwierzętach o smutnych oczach. które zamieszkały w porzuconych domach. o dziwnych stworach. które pojawiły się w rzekach i lasach. I o tym. że mimo wszystko ludzie chcą być szczęśliwi.

Podobnie jak w książce o radzieckich żołnierkach wybitna białoruska dziennikarka stawia nas wobec bezlitosnej prawdy. To książka o apokalipsie. która nastąpiła pewnej kwietniowej nocy tuż za naszą wschodnią granicą.

‚Aleksijewicz jest mistrzynią w opisywaniu historii Związku Radzieckiego. Tym razem pisze nie tylko o Czarnobylu. ale także pasjonująco opowiada o ostatnich dekadach ZSRR. Historię układa z narracji ludzi. którzy w Czarnobylu toczyli śmiertelną walkę i mieli pozostać anonimowi. Aleksijewicz upomina się o nich i daje świadectwo o jednej z ostatnich wojen ZSRR: wojnie z atomem. nad którym radzieccy inżynierowie stracili kontrolę i który mógł zabić setki tysięcy ludzi w Europie’.

Małgorzata Nocuń. redaktorka dwumiesięcznika ‚Nowa Europa Wschodnia’

‚Przez kilkanaście lat znakomita reporterka Swietłana Aleksijewicz dokumentowała losy ludzi i zwierząt żyjących na ziemi skażonej po wybuchu elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Stworzyła do głębi wstrząsający obraz nie tylko samej tragedii (która najbardziej dotknęła Białoruś). lecz także istoty zwanej homo sovieticus: bezgranicznie oddanej państwu i lekceważącej siebie. bardziej przerażonej możliwą reakcją zwierzchnika niż promieniowaniem jądrowym. bezlitośnie wykorzystywanej przez moloch władzy i bezgranicznie wobec niej bezradnej. Jest to też książka o ogromnej miłości: miłości mężów i żon. ale też miłości człowieka do ziemi. na której się urodził. Ta książka to mistrzowsko skonstruowany pomnik ofiarom Czarnobyla. pomnik. przed którym powinien pokłonić się każdy z nas’.

Krystyna Kurczab-Redlich

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.54głębia osobliwości, odrobina blasku, edyta mucha, eckhart tolle potęga teraźniejszości audiobook, adaptowana aktywność fizyczna, maska mp3, roman kent, mitu, dawid michalski, cykl joanna chyłka, chyłka ekstradycja pdf, monika popławska, miłość po prostu żurnalista pdf, książka jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, słońce też jest gwiazdą książka, mobi epub, walden czyli życie w lesie pdf…