WRÓG BEZ TWARZY

WRÓG BEZ TWARZY

Autor: Lee Child

Prywatny detektyw. który na zlecenie pewnej kobiety miał znaleźć Jacka Reachera. zostaje zamordowany. Klientką okazuje się córka niedawno zmarłego generała. z którą kiedyś Reacher miał romans. Jej ojciec zamierzał powierzyć mu zbadanie zagadkowych losów amerykańskiego żołnierza oficjalnie zaginionego w Wietnamie. Jest jednak ktoś. komu bardzo zależy na tym. by prawda o tej starej historii nigdy nie ujrzała światła dziennego. I wyeliminuje każdego. kto będzie chciał ją odkryć.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 32


Przewodnik po Polskim Państwie Podziemnym 1939-45

Autor: Daria Czarnecka

Wydarzeniem. które zapoczątkowało proces tworzenia i działalności tajnych struktur państwa było powołanie do życia Służby Zwycięstwu Polski 27 września 1939 roku.

Jak nie pogubić się w gąszczu struktur i organizacji podziemnych? Jakie stosowano metody walki i oporu? Czym charakteryzowały się akcje likwidacyjne przeprowadzane przez polskie podziemie? Czy syn Cyryla Ratajskiego. Delegata Rządu na Kraj był niemieckim agentem?

Daria Czarnecka prowadzi nas po zawiłościach działalności polskiego podziemia niepodległościowego. ale także oddaje należny hołd jego uczestnikom i przywraca pamięć o zapomnianych uczestnikach walk o wolność. Nie unika przy tym kontrowersyjnych tematów. „Przewodnik po Polskim Państwie Podziemnym” to lektura obowi

:

Cena:


ISBN

9788381954433: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/znow-nadejdzie-swit-anna-j-szepielak-206109u

Cena:


George i tajny klucz do wszechświata

Autor: Stephen Hawking

Znany fizyk i bestsellerowy autor Stephen Hawking i jego córka Lucy w swojej fascynującej książce wyjaśniają czytelnikom w każdym wieku. czym jest wszechświat.

Ucieczka Freddy’ego. niesfornej świnki George’a. staje się początkiem niezwykłej przygody. Chłopiec poznaje swoich sąsiadów. Annie i jej ojca Erica. a dzięki nim i superinteligentnemu komputerowi Kosmosowi tajemnice wszechświata. począwszy od atomów. poprzez planety i ich księżyce. gwiazdy. galaktyki. na czarnych dziurach skończywszy. Wyrusza w podróż do najodleglejszych zakątków wszechświata.

Co by się jednak stało. gdyby Kosmos dostał się w nieodpowiednie ręce? George. Annie i Eric nie zamierzają się o tym przekonywać. Wynika z tego wspaniała przygoda. która w prosty sposób wyjaśnia tajemnice nauki.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36mateusz jurczyk, polskie społeczeństwo, papierowy mag, pan tadeusz mobi, tajna wojna, zaburzenia emocjonalne i behawioralne u dzieci, kubuś puchatek do słuchania, integracja oddechem, góry żmijowe, jarosław sochacki, język niemowląt tracy hogg, stanisław lem szpital przemienienia, bogna tyrmanda, cixin liu, neofici polscy, zadania na logike…