Wrona

Wrona

Autor: Owen Margaret

POZWÓL SIĘ ZABRAĆ W PODRÓŻ DO ŚWIATA PEŁNEGO LEGEND. GDZIE MAGIA JEST CZYMŚ TAK OCZYWISTYM JAK ODDYCHANIE Wyobraź sobie. że musisz żyć w społeczeństwie podzielonym na kasty… Że to. do której z nich należysz. ma wpływ na całe twoje życie i określa twoją wartość w oczach innych. Gdyby przyszło ci należeć do królewskich Feniksów. twoje życie byłoby pełne przepychu. jako wojowniczy Sokół brałbyś udział w walkach. będąc uczoną Sową. zgłębiałbyś wiedzę. Jeśli jednak. tak jak Fe i jej stado. wywodziłbyś się z kasty Wron. twoje zadanie polegałoby na paleniu zwłok ofiar trawiącej kraj zarazy. a społeczeństwo odnosiłoby się do ciebie z pogardą. Mimo że Wronom Litości przypadła w udziale najgorsza robota. to podczas stanowiącej treść ich życia niekończącej się podróży po królestwie Saboru wspólnie stawiają czoła napotkanym trudnościom. wspierając się nawzajem. Nie są też zupełnie bezbronne – część z nich potrafi czerpać magię z zębów i kości członków innych kast. a dzięki temu unikalnemu darowi są w stanie korzystać z ich przyrodzonych talentów. Fe. tak jak inne Wrony. jest w pełni oddana swojemu stadu. a jako czarownica przygotowuje się do przyszłej roli wodza. Pewnego dnia staje na czele nieoczekiwanej misji. w której stawką jest los jej kasty i… całe królestwo. Czy uprzedzenia i nienawiść okażą się silniejsze niż dobro Saboru? Czy w obliczu niewyobrażalnego zła bohaterowie znajdą w sobie dość siły. żeby się zjednoczyć? Oto fascynująca opowieść o trawiącej świat zarazie. Przekonaj się. ile współczesności jest w tym magicznym uniwersum…

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 39.9


ISBN

9788324057764: Wydawnictwo

Format

31.99: https://woblink.com/ebook/scigani-jak-dobra-zmiana-niszczyla-polskie-sluzby-specjalne-robert-zielinski-189944u

Cena:


My

Autor: Jewgienij Zamiatin

Jedna z najsłynniejszych dystopii w literaturze. pierwowzór Nowego wspaniałego świata Huxleya i 1984 Orwella.

Najlepsze dzieło science fiction. jakie dotąd napisano – Ursula K. Le Guin.

Niech żyje Państwo Jedyne! Jego obywatele poddani są nieustannej inwigilacji. Wolność i indywidualizm są z założenia złe. gdyż wprowadzają tylko chaos i anarchię. Domy mają szklane ściany. by wszyscy żyli na widoku. a seks jest na kartki. Najgorsza z chorób to wyobraźnia. W Państwie Jedynym każdy traktowany jest jednakowo. pozbawiony nazwiska. oznaczony numerem. Wszystko. czego człowiek potrzebuje do życia. dostaje od Państwa. gwaranta porządku. harmonii i szczęścia. Narrator Δ-503 to matematyk. który zapada na nieuleczalną chorobę – wytwarza się w nim dusza. zakochuje się.

Powieść Zamiatina to iście prorocza wizja – opisuje przerażającą i groteskową rzeczywistość. do której współczesne społeczeństwa zaczynają się niepokojąco zbliżać. Za sprawą inwigilacji w stylu chińskich Punktów Oceny Obywateli świat raźnym krokiem zmierza ku totalitarnemu koszmarowi. Czytajcie Zamiatina. póki nie jest za późno…

Dzięki intuicyjnemu zrozumieniu irracjonalnej strony totalitaryzmu (…) powieść Zamiatina przewyższa Nowy wspaniały świat Huxleya. – George Orwell.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Droga Smoka

Autor: Monika Lech

Alex Fitzwilliam swoją rasę. Zmiennych. zna jak zły szeląg. Jest w końcu jednym z najlepszych Inkwizytorów. jakich ma PBI.To pewnie dlatego ktoś na niego poluje i przeprowadza dobrze zorganizowane ataki.

Yi Hyeon Ju. zwierzchnik Alexa. wysyła go do Krakowa. Dlaczego do Krakowa?

Ponieważ Kraków jest nudny. daleki od politycznego zamieszania świata i właśnie tam Alex będzie miał najlepszą ochronę. jaką Hyeon Ju może mu w tej sytuacji. zapewnić.

Ochrona ma na imię Andrea i nie należy do najmilszych kobiet na świecie. nawet. jak na niewysokie standardy 2052 roku. W dodatku. jest Człowiekiem.

Zarówno życie Aleksa. jego śledztwo. jak i jego rehabilitacja wydają się proste i pozbawione dramatów. jednak tylko do momentu. kiedy Zmienni mocniej wkraczają w życie Andrei.

Jakby tego było mało.

:

Cena:


Jak rozmawiać z furiatami

Autor: Mark Goulston

Nie oszukujmy się – wszyscy znamy ludzi. którzy często lub tylko czasami zachowują się irracjonalnie. Niezależnie od tego. jak bardzo staramy. nic nie działa.

Co więc można zrobić? Jak rozmawiać z kimś. kto sam się nie kontroluje? Co zrobić ze współmałżonkiem. który wrzeszczy. nastolatkiem. który trzaska drzwiami i zamyka się w pokoju. szefem. który cię upokarza. albo mądralą. który doprowadza cię do białej gorączki za każdym razem. gdy otworzy usta?

Małżeństwa. rodziny. przyjaźnie. kariery. firmy – osoby nieracjonalne potrafią pociągnąć je na dno manipulacjami. rozchwianiem emocjonalnym i niezdolnością do zdroworozsądkowego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość. Nie da się z nimi wygrać. ignorując ich albo próbując z nimi polemizować. Można jednak spróbować sobie z

27.45: https://woblink.com/ebook/sport-w-polsce-miedzywojennej-kedzia-piotr-208235u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/193617/epub

1: Autor

:

Cena:natalia hofman, prawa i obowiązki dzieci, magda mieśnik, neuroanatomia kliniczna young, niszczący sekret pdf, quo vadis omówienie, piękna ciemność, tomasz jakubiak kucharz żona, zbrodni i kara wolne lektury, peter watts ślepowidzenie, rzeka kłamstw online, katarzyna miller książki pdf, mity pdf, dziedzictwo von becków pdf, zapowiedzi wydawnicze 2020…