Drużyna 1: Wyrzutki

Drużyna 1: Wyrzutki

Autor: John Flanagan

Pierwszy tom nowej trylogii Johna Flanagana. autora bestsellerowych ”Zwiadowców”. Rozgrywa się w Skandii. Opisuje. jak jej młodzi mieszkańcy uczą się żeglowania i sztuki wojennej. W Skandii ludzie znają tylko jeden sposób na to. by młody mężczyzna stał się wojownikiem. Nastoletni chłopcy są dzieleni na grupy i wysyłani na trzymiesięczną wyprawę. Uczą się żeglarstwa. walki. taktyki. sztuki przetrwania… Drużyna przeciwko drużynie. wyzwanie za wyzwaniem. Tylko jedna grupa odniesie zwycięstwo. Hal Mikkelson. syn uznanego skandyjskiego wojownika i aralueńskiej matki. musi bardzo się postarać. by udowodnić swą wartość. Nie odziedziczył po ojcu potężnej postury i imponującej siły mięśni. Na tle współziomków wydaje się słaby. mały. niewart złamanego miedziaka… Kiedy Hal staje na czele jednej z drużyn złożonych z jemu podobnych. wyrzutków i odszczepieńców. wie. że walka o zwycięstwo będzie trudna. Zmierzy się z kwiatem skandyjskiej młodzieży. mając po swojej stronie tylko spryt. inteligencję. hart ducha oraz przyjaciół.

Wydawnictwo: Jaguar

Cena: 31


Podróże z Charleyem

Autor: John Steinbeck

Kiedy byłem bardzo młody i czułem nieprzeparte pragnienie znalezienia się gdzie indziej. ludzie dojrzali zapewniali mnie. że dojrzałość uleczy te zachcianki. Kiedy zaś lata określiły mnie jako dojrzałego. przepisanym lekarstwem miał być wiek średni. W średnim wieku zapewniano mnie. że starszy wiek uśmierzy moją gorączkę. a teraz. kiedy mam lat pięćdziesiąt osiem. może załatwi to zgrzybiałość. Nic nie poskutkowało…

Usłyszeć prawdziwy język Ameryki. sprawdzić. jacy dziś są Amerykanie. poczuć zapach trawy i drzew. przyjrzeć się kolorom i światłu – takie są główne cele Johna Steinbecka. który w wieku pięćdziesięciu ośmiu lat. w roku 1960 wyrusza

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 16


W czepku urodzone

Autor: Nawara Weronika

Kończą trudne studia. dostają niskie pensje. Frustruje je. gdy traktowane są wyłącznie jako pomocnice lekarzy – przecież wykonują ciężką i wymagającą pracę. Często też niewdzięczną. bo pacjenci potrafią dać w kość.

A jednak kochają to. co robią. Czerpią z pracy ogromną satysfakcję i chcą opiekować się chorymi. Pielęgniarstwo to coś więcej niż zawód.

Przejdź się z nimi po szpitalnym korytarzu. a dowiesz się. jak naprawdę wygląda ich życie.

To były długie godziny rozmów z pracownikami różnych oddziałów i szpitali z wielu miast i placówek. Rozumiejąc ich przeżycia. analizując przemyślenia i wspominając własne doświadczenia. jeszcze głośniej mogę powtórzyć jedno z moich ulubionych pytań:

Jestem pielęgniarką. a 

:

Cena:


Dłonie śmierci

Autor: Skorupski Grzegorz

Mroczne piękno zbrodni

Jest rok 1920. Gostyniem wstrząsa fala perwersyjnych morderstw. Czy kryje się za nią seryjny morderca? A może klucz do zagadki znajduje się w twórczości genialnego poety samobójcy? Adam Karski staje przed niezwykle trudnym zadaniem.

„Dłonie śmierci” to druga część serii mrocznych kryminałów o prokuratorze Adamie Karskim. który staje w szranki z okrutnymi i inteligentnymi mordercami. by wciąż przekonywać się. że zło czynione przez człowieka nie zna granic i może przybierać niejedną maskę.

Grzegorz Skorupski – autor artykułów oraz książek historycznych i beletrystycznych. między innymi „Smaku błękitu”. Mieszka w Gostyniu. Pasjonat historii i powieści kryminalnych. Właściciel owczarka niemieckiego i dwóch kotów. Człowiek tak nieje

29.9: https://woblink.com/ebook/szostka-erica-spindler-180168u

Cena:psychologia polityczna, laureaci orderu uśmiechu, nieetyczne zachowanie psychologa, córka gliniarza kristen ashley, trzy kroki od siebie książka pdf, piekni bogaci, administracja zespolona i niezespolona pdf, plask mała krówka, lato muminków pdf, czytaj online, myszka hania, korona śniegu i krwi pdf, darmowa biblioteka online, książki pdf za darmo do pobrania, dzikie serce eldredge, szybcy jak diabli, epos ludovica ariosta…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin