Akuszerka z Sensburga

Akuszerka z Sensburga

Autor: Katarzyna Enerlich

Stanisława. młoda kobieta z Mystkówca Starego w samym sercu Puszczy Białej. zbiera zioła i marzy o tym. by zostać pielęgniarką. Niestety. życie nie układa jej się tak. jak by tego chciała. Kiedy nagle umiera ukochany mąż Edmund. a na świat przychodzi córeczka Marianna. młoda kobieta musi stawić czoła nowym wyzwaniom i zapomnieć o marzeniach.

Niespodziewanie dla samej siebie zostaje akuszerką i pod okiem wiejskiej „babki” doskonali umiejętności lecząc ziołami. We wsi pojawiają się nowi sąsiedzi. przybyli z Prus Wschodnich i opowiadają jej o tej nieznanej krainie a w niej niewielkim mieście Sensburg (obecne Mrągowo). gdzie ludzie żyją zupełnie inaczej. Stanisława postanawia wyjechać z rodzinnej wsi i osiąść właśnie tam. Akurat w nieodległej od Sensburga wsi Eckertsdorf (dzisiejs

:

Cena:


Indygo

Autor: Michał Chmielewski

Nikt prócz Kusaka. Sadystycznego seryjnego mordercy. który je porywa i w bestialski sposób morduje. Równie wiele przyjemności jak torturowanie ofiar sprawia mu gra jaką prowadzi z lokalną społecznością i policją. Psychopata na co dzień przybiera różne maski: wzorowego obywatela. sympatycznego sąsiada. wolontariusza zaangażowanego w pomoc rodzinom ofiar. Karmi swoje ego ich cierpieniem. bezradnością i łatwowiernością. Czuje się bezkarny.

Los stawia jednak na jego drodze nietypowych przeciwników. Dwoje nastolatków połączonych tragedią i wspólnymi tajemnicami odkrywa. jaki los spotyka zaginione dzieci.

Nieprzygotowani wkraczają w świat dorosłych. Odnajdują prawdę. przyjaźni i miłość. Płacą za to wysoką cenę. Być może zbyt wysoką?

Michał Chmielewski zabiera nas ponowni

:

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 769

Autor: autor zbiorowy

4 czerwca obchodzimy 30-lecie wyborów parlamentarnych zakończonych spektakularnym zwycięstwem solidarnościowej opozycji. To kres PRL-u i symboliczny początek nowego państwa – III Rzeczypospolitej Polskiej. Świętowanie w tym właśnie dniu – podobnie jak niegdyś wybór 11 listopada 1918 r. jako momentu odzyskania niepodległości – jest konsekwencją decyzji z zakresu polityki historycznej. określającej nasze myślenie o przeszłości i wartości. którymi kierujemy się w bieżącym życiu publicznym. Dlatego chcemy z tej okazji przyjrzeć się nie tylko ostatnim trzem dekadom. ale także temu. jak w szerszej perspektywie czasowej zmieniało się nasze postrzeganie polskich dziejów. Co zapamiętamy z 30 lat III RP? Jak możemy mądrzej uczyć historii? Dlaczego żołnierze wyklęci stali się tak popularni? Czy nowe technologie są zagrożeniem dla naszej pamięci historycznej? Jakie są relacje między pamięcią. historią i prawdą?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 12.9sztuka kochania download, trening poznawczy, brejdygant rysa, smak życia agnieszka maciąg, bruce lipton biologia przekonań, zaginione laleczki pdf, mirosław szymański, pedagogika definicja śliwerski, napraw mnie anna langner pdf, jak mniej myśleć. dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych pdf, wowa wołodia władimir, obrona królewsko indyjska, major hubal historia prawdziwa, tomasz palka, akademia pana kleksa torrent…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin