Kto zabił Kopciuszka?

Kto zabił Kopciuszka?

Autor: Alek Rogoziński

Jeden bal.

Jeden martwy Kopciuszek.

I dziesięć osób. które miały powód. by zabić.

Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny. gdzie spotyka kilka postaci znanych z pierwszych stron gazet. Kiedy w czasie imprezy dochodzi do morderstwa. okazuje się. że każdy z gości miał powód. aby go dokonać. W tym i znany bloger Mario. przyjaciel Róży. która. aby oczyścić go z podejrzeń. zaczyna własne śledztwo…

Wydawnictwo: Filia

Cena: 26.9


Coś tu nie gra

Autor: Joanna Szarańska

Teatr w Lipówce? Tego jeszcze nie grali! 

Gdy Zojka zabiera się do pisania artykułu o amatorskiej grupie teatralnej. to musi oznaczać kłopoty. Już podczas castingu dochodzi do awantury. a wkrótce potem aktorka obsadzona w głównej roli ulega wypadkowi. Komu zależało na tym. żeby wykluczyć ją z przedstawienia? Zojka postanawia to sprawdzić i zastąpić ją na scenie.

Tymczasem aspirant Chochołek bardziej niż śledztwem jest zainteresowany własnym życiem osobistym. By wejść na wyższy poziom związku. musi zostać przedstawiony mamie swojej wybranki. Przyszła teściowa najwyraźniej chce się przekonać. czy policjant sprawdzi się w roli męża. Tylko jak Chochołek ma się jej przypodobać. gdy zachowuje się jak słoń w składzie porcelany?

Czy ta komedia może nie skończyć się dramatem? https://woblink.com/product-publication/download/2979/epub: 1

Cena:


Drzewa szumiące nadzieją

Autor: Edyta Świętek

Edyta Świętek z właściwą sobie lekkością nakreśliła przejmujący obraz nowohuckiej społeczności żyjącej w trudnych czasach ważnych przemian dziejowych. Czytelnik nie znajdzie tu lukrowanych opisów. lecz twardą. często okrutną rzeczywistość. A jednak z tej niepięknej. brudnej szarości co jakiś czas wyłania się jasne światło. dające nadzieję na lepsze jutro. Serdecznie polecam!

Hanna Greń. pisarka

Autorka poczytnych powieści w brawurowy sposób serwuje osadzoną w realiach wczesnego PRL-u historię rodzinną ze zbrodnią i zemstą w tle.

Drzewa szumiące nadzieją to trzeci już tom nowohuckiej sagi Spacer Aleją Róż. Tym razem autorka zabiera nas do najmłodszej dzielnicy Krakowa u schyłku lat 50.. kiedy to doprowadzeni do ostateczności antykościelnymi działaniami władzy robotnicy podejmują desperacką walkę w obronie krzyża będącego symbolem nie tylko wiary. ale także wolności. Coraz częściej buntują się przeciw ograniczeniom narzucanym przez władzę ludową. Wychowani w chrześcijańskich tradycjach. podejmują bezpardonową walkę o zgodę na budowę kościoła. W mieście dochodzi do krwawych starć z jednostkami Milicji Obywatelskiej wspieranymi przez oddziały ZOMO. Na tle historycznych wydarzeń rodzina Szymczaków powiększa się. przeżywa wzloty i upadki. a za zryw w obronie wiary i samostanowienia będzie musiała zapłacić wysoką cenę.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Dzieła (niemal) wszystkie. Tom II

Autor: Jeremi Przybora

W kawiarence „Sułtan” czy Ballada z trupem? Nie jesteśmy zmuszeni wybierać. obie piosenki znalazły się w jednym tomie. Oprócz tego cały cykl Divertimento. sztuka Balladyna ’68 i Autoportret z piosenką. Te dzieła dopełniają literacki portret mistrza polszczyzny. twórcy nieprawdopodobnych światów. które swoją elegancją nawiązywały do czasów przedwojennych. Wszystkie jednak komentowały rzeczywistość powojenną – tak dalece powojenną. że pozostają w mocy do dzisiaj.

W tej odsłonie Dzieła (niemal) wszystkie gromadzą (niemal) wszystkie utwory teatralne Przybory. (niemal) wszystkie teksty prozatorskie (w tym jedyną powieść!). nieznane piosenki. a do tego cenną i celną summę jego twórczości pióra K.T. Toeplitza.

Dzieła Mistrza zilustrowali wybitni polscy graficy

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


ISBN

9788365613028: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/smierc-w-la-fenice-donna-leon-22905u

Cena:chirurgia repetytorium, prosty układ pdf, e-biblioteka, trup w sanatorium, głowa pełna duchów, dzikie serce tęsknoty męskiej duszy pdf, mathilde aloha, naomi alderman, nieosiągalna, wydawnictwo dygresje, mateusz gosztyła, strategia nato, gołąb anatomia, niewidzialna transfuzja, słowik kristin hannah pdf, katherine pancol, wojciech hadaj…