Format

Format

EPUB.MOBI: 197512

https://woblink.com/ebook/bekarty-panszczyzny-przemyslaw-wielgosz-marcin-fabijanski-tomasz-zajbt-marcin-mrowiec-aleksandra-zdan-anna-wojczynska-marta-stochmialek-michal-rauszer-agata-muszalska-197512u

:

Cena:


: Patrick Modiano

Decyzja została podjęta. Wyboru dokonał los. Bóg albo historia. To nie jest ważne. Ważne. jak zachowa się człowiek w samym środku okupacyjnego piekła. Może być zdrajcą. bohaterem albo nikim. Rozdarty między dwoma światami. zawieszony na granicy między świadomością a szaleństwem. współpracuje jednocześnie z francuskim Gestapo i ruchem oporu i nie potrafi wyzwolić się z objęć obłąkanej historii. Modiano z czułością i odrobiną okrucieństwa przygląda się swoim bohaterom. Ze śladów. zapachów i dźwięków próbuje wyczarować przeszłość i wyłuskać z niej prawdę o świecie.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99


https://woblink.com/product-publication/download/7908/epub

1:

:

Cena:


RuRu

Autor: Joanna Rudniańska

„Historie rodzinne opowiadane najczęściej z perspektywy dziewczynki. W RuRu historia jest scenografią kameralnych obrazków. Gułag w końcówce lat 50.. antysemickie nagonki na uniwersytecie i rok 1968 są krajobrazem adopcji. romansów i rozwodów. aresztowań i prób samobójczych. 

Autorka Bajki o wojnie dobrze czuje się w narracjach prowadzonych z perspektywy dziewczynki. konfrontując oczekiwania i nadzieje młodości z gorzkimi rozczarowaniami dorosłości. Wyraźnie zarysowuje w swoich tekstach międzypokoleniowy konflikt. Rodzicielstwo służy dopieszczeniu własnego wizerunku w mediach społecznościowych. a dzieciom trudno jest nawiązać z rodzicami prawdziwą relację. żyją pod presją ich oczekiwań albo z ciężarem powodowanej ich występkami traumy. Co ciekawe. porozumienie możliwe jest często dopiero w drugim po

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Klin

Autor: Scott Carney

W najnowszej książce. będącej wciągającą opowieścią o przesuwaniu granic ludzkiej wytrzymałości. wielokrotnie nagradzany dziennikarz Scott Carney pokazuje. jak w punkcie styku między bodźcem a naturalną reakcją organizmu można wbić klin umożliwiający przejęcie kontroli nad automatycznymi reakcjami fizjologicznymi. Pozwoli to na ponowne odkrycie i wykorzystanie potencjałów danych nam w procesie ewolucji. a także na zwiększenie własnych możliwości w niemal każdej sytuacji.

W bestsellerze Co nas nie zabije Carney zanurzał się w lodowatej wodzie i uczył technik oddychania według metody opracowanej przez Wima Hofa. Dało mu to nieprawdopodobną wytrzymałość i przyniosło ulgę w cierpieniu spowodowanym uporczywym schorzeniem autoimmunologicznym. Tym razem Carney. podróżując po całym świecie. szuka ludzi. którzy rozumieją subtelny język reakcji ciała na otoczenie. Wszystko po to. by przekonać się. do czego jesteśmy naprawdę zdolni i co możemy osiągnąć w świecie pozbawionym typowych ludzkich ograniczeń.

Niesamowicie dobra lektura.

Wim Hof

Scott Carney porusza ważne tematy – stres. odporność oraz związek między fizycznością a duchowością – i po raz kolejny okazuje gotowość do pokonywania utartych schematów.

Brad Stulberg. autor bestsellera Peak Performance

Przygotuj się na intrygującą podróż do świata samodoskonalenia oraz sprawności fizycznej i psychicznej. o jaką byś się nie podejrzewał. Scott Carney po raz kolejny elegancko połączył dynamiczny styl i wciągające dziennikarstwo z lekkim w odbiorze podejściem edukacyjnym. by pomóc ci żyć lepiej i dłużej.

Ben Greenfield. autor bestsellera „New York Timesa” Beyond Training

W książce Klin Scott Carney pogłębia doświadczenia opisane w bestsellerze Co nas nie zabije. Na nowo bada granice własnych możliwości i nieustannie je przesuwa. Czasem niebezpiecznie daleko.

Tytułowy klin to przestrzeń pomiędzy bodźcem a reakcją ciała i umysłu. Jest tym. co może zainicjować w nas głębokie zmiany. Eksplorując przestrzeń pomiędzy znanym. a nieznanym. autor na własnej skórze doświadcza tego. co tajemnicze. pociągające i niezwykłe.

To NIE jest książka dla każdego. Wymaga dystansu i otwartości. Polecam ją wszystkim. których interesuje poznanie tego. co znajduje się na krańcu króliczej nory.

Marcin Osman. autor książki Sprzedawaj więcej

Kluczem do sukcesu w moich pierwszych zawodach World’s Toughest Mudder. o czym nie miałam wtedy pojęcia. był klin – zdolność oddzielenia logicznej ludzkiej reakcji („daj sobie spokój z tą bzdurą i zmykaj stąd”) od bodźca (doskwierający ból i ziąb lodowatej wody). Potrafiłam stworzyć pewien bufor między tym. co działo się wokół mnie. a tym. co działo się we mnie. Odbierałam płynące ze środowiska bodźce. lecz nadawałam im własne znaczenie. Dzięki temu byłam w stanie znaleźć szczęście w nieszczęściu. a w rezultacie kontynuować zmagania. gdy inni już się poddali. Nie jest to umiejętność wrodzona. dostępna tylko nielicznym. Każdy z nas posługuje się tą techniką – w jakimś zakresie. Ja używam klina nie tylko podczas wyścigów. ale też w każdej innej życiowej sytuacji. W ubiegłym roku nakleiłam na lustrze w łazience kartkę z napisem:

Jeśli sądzisz. że będziesz nieszczęśliwa. będziesz nieszczęśliwa.

Jeśli sądzisz. że będziesz cierpieć. będziesz cierpieć.

Jeśli powiesz sobie: ‚To jest zajebiste i nigdy wcześniej tak mocno nie czułam. że żyję’ – nie uwierzysz. ile radości i sensu będziesz mogła odnaleźć w dowolnej sytuacji.

Umysł jest wielki. Klin jest wielki. Naucz się używać ich mądrze. a nauczysz się żyć.

Amelia Boone. czterokrotna mistrzyni świata w biegach przeszkodowych

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9wielkie pytania psychologii, mały książe mobi, ryder la casey pdf, upaniszady pdf, życie stewardesy, ker dukey, rycerze w literaturze, granica zofia nałkowska, serce w skowronkach, anna rychter, lingam co to, kamil mroczka, chyłka rewizja, koszmarny karolek u fryzjera, poradnik nastolatki, opowieści z narnii koń i jego chłopiec, brudna piłka. z archiwum football leaks, lunchbox na każdy dzień pdf chomikuj, spóźnieni kochankowie pdf…