Lituma w Andach

Lituma w Andach

Autor: Mario Vargas Llosa

‚W małej indiańskiej wiosce położonej w Andach gwałt jest czymś codziennym. Porwania. zbrodnie i terror Świetlistego Szlaku rujnują kraj. choć rzekomo mają zbudować nowy. sprawiedliwy świat. Policjant Lituma wraz ze swoim pomocnikiem Tomasitem przebywają na posterunku w andyjskiej wiosce Naccos. stale zagrożeni napadem maoistowskich bojowników Świetlistego Szlaku. Usilnie starają się znaleźć odpowiedzialnych za śmierć trzech zaginionych w kopalni osób. konfrontując się z wrogo nastawionymi i nieufnymi mieszkańcami okolic oraz bywalcami knajpy Dionisia i jego żony Adriany. uznawanej za czarownicę. Jako kontrapunkt dla brutalnej rzeczywistości pojawia się opowiadana podczas bezsennych nocy historia o starej miłości Tomasita do Mercedes. dziwki. którą wybawił od tortur swego szefa. Indiańskie wierzenia. wróżby z liści koki. pojawiający się groźny pishtaco i duch muki. dodają kolorytu i komplikują śledztwo policjantów. Lituma ma cechy reportażu. odkrywa nędzę peruwiańskiej prowincji. gdzie nie dociera demokracja. prawa człowieka nie istnieją. gdzie panuje zwyrodnienie i przemoc. a jedynym rozwiązaniem jest karabin maszynowy. Tylko mistrzostwo Mario Vargasa Llosy jest w stanie udźwignąć dramatyzm tematów zaangażowanych. ‚  

Wydawnictwo: Znak

Cena: 25.99


ISBN

9788381510059: Wydawnictwo

Format

39.99: https://woblink.com/ebook/pokonaj-nadcisnienie-dieta-dash-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-miroslawa-szymanska-tomasz-zajbt-agata-lewandowska–202580u

Cena:


Supercepcja. Sekret ulicy Ciemnej

Autor: Gacek Katarzyna

Julka. Klara. Tymon. Zosia i Janek muszą uratować Fionę. ukochaną buldożkę pana Zacharego. która zaginęła w tajemniczy sposób wraz z innymi suczkami z okolicy. Trafiają też na trop niebezpiecznego mężczyzny z blizną. a wokół ich szkół krąży podejrzana czarna furgonetka. Ekipa bezwzględnych naukowców śledzi każdy krok nastolatków i wprowadza w życie swój podły plan.

Robi się naprawdę niebezpiecznie!

Zwyczajne nastolatki z niezwykłymi zdolnościami:

‒ doskonały wzrok.

‒ perfekcyjny słuch.

‒ superczuły dotyk.

‒ idealny smak

‒ niezawodny węch.

Czy nadzwyczajne umiejętności wystarczą. żeby uniknąć katastrofy?

Co czai się na ulicy Ciemnej? Przekonaj się. czy niezwykłym bohaterom uda się rozwiązać tajemnicę. zanim

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


Podróże na drugi kraniec świata

Autor: David Attenborough

Po sukcesie wcześniejszych wypraw przedstawionych w programach ‚Zoo Quest’ młody David Attenborough pod koniec lat 50. XX wieku wyruszał w dalsze podróże do bardzo różnych regionów świata.
Były to niezwykłe podróże – od wyspy Pentecost z ‚lądowymi nurkami’ i Nowej Gwinei ze świętami sing-sing przez wyspy Tonga z Królewską Ceremonią Picia Kavy aż po Terytorium Północne Australii i jego starożytne dzieła sztuki. Oprócz owych egzotycznych kultur podróżnik spotykał rajskie ptaki. kameleony. sifaki oraz wiele innych zwierząt żyjących w najbardziej niepowtarzalnych środowiskach na naszej planecie.
‚Podróże na drugi kraniec świata’. napisane z charakterystycznym dla sir Davida Attenborough humorem. czarem oraz wielką serdecznością. są niezrównaną relacją z przygód wśród ludzi. miejsc i zadziwiających dziko żyjących stworzeń.

Od naszego powrotu z ostatniej z tych podróży upłynęło przeszło sześćdziesiąt lat. Trudno się zatem dziwić. że bardzo wiele się zmieniło. Wschodnia połowa Nowej Gwinei. wówczas pozostająca pod zarządem Australii. stała się niepodległym państwem. podobnie Nowe Hebrydy. niegdyś kondominium angielsko-francuskie. dziś Vanuatu. Australijskie miasteczko Darwin przeobraziło się w ponad stutysięczne miasto. a tereny wokół góry Nourlangie – w Park Narodowy Kakadu z odpowiednimi do tej roli hotelami i drogami. Azjatyckie bawoły wodne. w czasach naszej wizyty nadal licznie cwałujące po dzikich terenach. zostały wybite. a malowidła naskalne na Nourlangie. które sfotografowaliśmy jako pierwsi. zasłynęły w całym świecie i znalazły się na australijskich znaczkach pocztowych. Eukaliptusy namalowane przez Maganiego weszły w skład zbiorów Australian National Gallery. a ludzi malujących na skałach nieopodal Yuendumu zastąpili artyści używający w istocie nowoczesnych farb. ich płótna zaś sprzedają się obecnie za setki tysięcy. jeśli nie za miliony dolarów. (…)

Technika telewizyjna zmieniła się nie do poznania. Urządzenia do rejestrowania dźwięku nie zapisują go już na taśmie i nie odmawiają posłuszeństwa w tropikalnym słońcu. Kamery telewizyjne są elektroniczne i niewielkie w porównaniu z używanymi przez nas olbrzymami. co więcej. mogą teraz natychmiast odtwarzać zapisany obraz. dzięki czemu nie musimy już czekać całymi miesiącami. aby się dowiedzieć. czy dysponujemy zdjęciami. na które tak bardzo liczyliśmy. czy nie.
(ze wstępu autora)

Pisarz operujący eleganckim i lekkim humorystycznym stylem.
‚The Times’

To wspaniała książka dla każdego. kto chce w pośredni sposób podróżować niczym staromodny łowca przygód i stara się zrozumieć. jak zmieniła się nasza postawa wobec dzikiej przyrody.
‚New York Times’

Attenborough jest wspaniałym pisarzem i gawędziarzem.
‚Irish Times’

Sir David Attenborough jest przyrodnikiem i prezenterem telewizyjnym. którego kariera trwa już siódmą dekadę. Po studiach przyrodniczych w Cambridge i krótkim okresie pracy w wydawnictwie zatrudnił się w BBC. Od rozpoczęcia w 1954 roku słynnej serii filmów ‚Zoo Quest’ zbadał niemal każdy aspekt życia na Ziemi i przedstawił go telewidzom. Jego programy od lat cieszą się niezmiennym powodzeniem. a cykl ‚Planeta Ziemia’ jest najbardziej popularną przyrodniczą produkcją dokumentalną w historii telewizji. Pierwszy tom wspomnień podróżnika ukazał się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w 2018 roku.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 24.64akademia pana kleksa książka do słuchania za darmo, neonatologia książka, brzydal ws, feliks net i nika oraz gang niewidzialnych ludzi film, streszczenie karolci szczegółowe, księga urody czarownicy, pielęgniarstwo anestezjologiczne i intensywnej opieki, historia bezpieczeństwa wewnętrznego w polsce pdf, przyroda klasa 4 sprawdziany dla ucznia pdf, przodek inaczej, zarządzanie szkołą, emilcin 1978 w poszukiwaniu prawdy, rachunkowość i sprawozdawczość finansowa, krzysztof cedro, formy i normy czyli poprawna polszczyzna w praktyce pdf, tomasz brzózka, żuk grabarz, streszczenie szczegółowe edyp, disaster artist książka…