Złota Jesień Siedmiogrodzkiego Rodu

Złota Jesień Siedmiogrodzkiego Rodu

Autor: Jagielski Krzysztof

Wiosna ludów z perspektywy węgierskiej rodziny arystokratycznej. Trzecia odsłona popularnego cyklu siedmiogrodzkiego pióra Krzysztofa Jagielskiego. Pozycja obowiązkowa dla miłośników Węgier i dobrych historii.

Krzysztof Jagielski: Przeżył II wojnę światową i Powstanie Warszawskie. Działacz „Solidarności”. aresztowany przez Służbę Bezpieczeństwa. W 1983 roku wraz z żoną Węgierką i synami wyemigrował do Berlina Zachodniego. Autor książki o NSZZ „Solidarność” w Szczecinie. czytanej w Radiu Wolna Europa. oraz opowiadań zebranych w tomie Karczma pod Krzywym Ryjem. Członek Związku Pisarzy Polskich na Obczyźnie w Londynie.

Wydawnictwo: Ferratus

Cena: 31.9


Rewizor

Autor: Nikołaj Gogol

“Rewizor” to komedia Nikołaja Gogola. rosyjskiego pisarza. poety. dramaturga. Jednego z najbardziej znanych klasyków literatury rosyjskiej.

Wydarzenia rozgrywają się na prowincji. Do pewnego miasteczka dociera wieść. że przybędzie tam rewizor – wysoki rangą urzędnik. Na mieszkańców pada blady strach. Chcą wypaść jak najlepiej podczas inspekcji. a każdy z nich ma coś na sumieniu. W każdej chwili gotowi na przybycie rewizora. biorą za niego zwykłego człowieka – Chlestakowa. Nie chcą słuchać tłumaczeń. Wbrew swojej woli Chlestakow staje się dla nich dygnitarzem.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 7.49darmowe e booki do pobrania, barbara mikołajczyk, polityka spójności w polsce, co choroba mówi o tobie, internetowa wypożyczalnia książek, helter skelter książka, gry codzienne, eliza orzeszkowa nowele, kolejne 365 dni jak się kończy, john maxwell książki, kindle format mobi, niedokończony eliksir nieśmiertelności, raw rebirth pdf pl, nadzieja w mroku, isfp, sztuka kochania pdf docer, samodzielne myślenie, kuracja witaminą d3 w wysokich dawkach pdf, proces pielegnowania pediatria, ostre przedmioty książka pdf, emigracja malcolm xd…