Dziennik upadku

Dziennik upadku

Autor: Michel Laub

Wbrew pozorom głupi żart na dziecięcym przyjęciu urodzinowym może odmienić czyjś los. Tego dnia solenizant João staje się ofiarą. ale to oprawca opowiada nam. jak potoczyło się dalsze życie obu chłopców po tym sądnym dniu. Na przykładzie swojego ocalałego z Auschwitz dziadka. powoli pogrążającego się w chorobie Alzheimera ojca oraz na podstawie własnych trudnych doświadczeń życiowych narrator tej opowieści snuje rozważania o sile pamięci. poczuciu sprawczości. kontroli nad własną egzystencją i o tym. co nas tak silnie łączy. choćby niewidzialną nitką. z rodziną.

Poczucie winy. ciągnące się za nami konsekwencje wydarzeń i decyzji z przeszłości. odpowiedzialność za siebie i bliskich – Michel Laub z niezwykłą delikatnością pokazuje nam przemyślenia wrażliwego człowieka w śred

:

Cena:


Niania lekkich obyczajów

Autor: Zuzanna Arczyńska

Patrycja. Gośka. Iza i Agnieszka cztery kobiety. matki i sąsiadki – każda z innymi problemami dnia codziennego. ale wszystkie pragnące miłości i męskiej bliskości.

Mieszkają w jednej kamienicy z Eweliną – młodą. atrakcyjną. tajemniczą i trochę zbyt. jak na ich gust. wyzwoloną panią do towarzystwa.

Jednak to właśnie Ewelina w obliczu pandemii wykazuje się przytomnością umysłu i doskonałą organizacją. niosąc sąsiadkom pomoc w opiece nad dziećmi mieszkającymi w kamienicy.

Niedługo jednak okazuje się. że wsparcie Eweliny nie ogranicza się jedynie do zapewnienia maluchom zajęć.

Czy dzięki jej radom kobietom uda się ułożyć życie ?

Czy tajemnice krążące wokół Eweliny zostaną rozwiązane?

Wydawnictwo: Dlac

Cena:


180012

20.99: https://woblink.com/ebook/podejrzany-fiona-barton-180012u

1

:

Cena:jedzenie które leczy, anna seretny, fantazmatyczny, streszczenie ania z zielonego wzgorza, naga góra, dorota losiewicz, dobre zycie, charli i cyferki, dziad i baba kraszewski, hanna kowalewska, psy domowe, kasacja chyłka, awaryjna miłość, czerwona jaskółka peb, motyw ukryty bonda, logika zadania, wszyscy moi mężczyźni chomikuj, zygmunt kowalski, technologie informatyczne w logistyce, cyberiada lem, haratischwili nino, dom nad kanałem, ja żem jej powiedziała…