W kręgu upiorów i wilkołaków

W kręgu upiorów i wilkołaków

Autor: Bohdan Baranowski

Jedna z najważniejszych książek na temat słowiańskiej demonologii!

Strzygonie. zmory. południce. latawce. kikimory. leśne duchy. wąpierze. przypadki polowań na czarownice w kraju nad Wisłą – zostały tu opisane szczegółowo. okiem prawdziwego znawcy tematu.

Autor w sposób rzetelny i przejrzysty poddaje analizie demoniczne istoty. występujące w mitologii słowiańskiej. a także opisuje wierzenia. które przywędrowały do miast za sprawą zabobonnych mieszkańców wsi.

Ta książka to wyjątkowe i kompletne źródło wiedzy na temat słowiańskich wierzeń i podań. stanowiące inspiracje zarówno dla badaczy tematu. jak i twórców gier. filmów czy fanów fantastyki.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 35.9


1

:

:

Cena:


Jezioro szczęścia

Autor: Agnieszka Krawczyk

Do doliny mgieł i róż zawitała jesień. Przyroda odpoczywa po długim i gorącym lecie. za chwilę zaczną się przygotowania do Świąt i spadnie śnieg. Sabina Dolecka jest szczęśliwa w swym ślicznym domu. w otoczeniu bliskich. ale wciąż ma jedno niezrealizowane pragnienie – marzy o dziecku. Piękny sen może się jednak nie ziścić – pisarka ma problem z zajściem w ciążę. W Idzie pojawia się telewizyjna scenarzystka. Katarzyna Wimmer. która będzie wspólnie z Sabiną pisała serial według cyklu jej powieści. Niezależna i dumna Katarzyna od razu wpadnie komuś w oko. ale sprawy bardzo się skomplikują. Przeszłość dogoni też hrabinę Teklę Tyczyńską – odezwą się straszne wojenne wspomnienia. echa rodzinnej tragedii z okresu okupacji. Poplątane uczucia. silne emocje i tajemnica sprzed lat – tej zimy w Idzie rozwiąże się wiele problemów. choć niektóre z nich. nie tak. jakby sobie tego życzyli bohaterowie. Lecz najważniejsze jest to. by zawsze iść za swą szczęśliwą gwiazdą. w nadziei. że nie ma przeszkody. której nie mogłaby pokonać miłość.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 26.9lubieżny, zintegrowany mózg zintegrowane dziecko, tomasz lem, anna rey konstantowa potocka, istp zawody, zadania logika, audiobook ogniem i mieczem, zdrowie człowieka w niezdrowym świecie pdf, złowrogi cień marszałka audiobook, kwestionariusz badania mowy, niebo ze stali. opowieści z meekhańskiego pogranicza, wojownicy cisza przed burzą, książki o aktorstwie, tańcząca w ogniu pdf…