Walcz. protestuj. zmieniaj świat!

Walcz. protestuj. zmieniaj świat!

Autor: Tomasz Besta

Aktywizm społeczny lub polityczny to sposób działania mający na celu doprowadzenie do określonych zmian. Samo słowo „aktywizm” zawiera w sobie działalność lub działanie jako formę wyrażania swojego sprzeciwu. Aktywizm jest zatem podejmowaniem bezpośredniego działania.

W książce Walcz. protestuj. zmieniaj świat zjawisko aktywizmu analizują młodzi polscy naukowcy. którzy temu zagadnieniu poświęcili również część swoich badań.

W rezultacie otrzymujemy przystępnie napisany przewodnik poruszający ważne tematy związane z aktywizmem.

„Ta książka ma przybliżyć wam świat działań wspólnotowych. To przewodnik po działaniach zmieniających rzeczywistość. który napisaliśmy na podstawie wniosków z badań naukowych oraz doświadczeń aktywistów i aktywistek. Jeśli chcecie działać razem z innymi. dokonywać zmiany społecznej w swojej klasie. dzielnicy. kraju – ta książka jest dla was. Jeśli chcecie budować grupy. kierować zespołem. kontrolować tych. którzy wami kierują. zerknijcie do niej. Jeśli chcecie zrozumieć. dlaczego ludzie nie podążają za waszymi pomysłami i nie przychodzą na protesty – przeczytajcie to. co mamy wam do powiedzenia. Czytajcie. jeśli działacie w ruchu walczącym o to. aby na świecie było choć trochę lepiej”.

(fragment Wprowadzenia)

‚Książka Walcz. protestuj. zmieniaj świat jest niezbędnym dla współczesnego aktywisty kompendium wiedzy o protestowaniu. demonstrowaniu. budowaniu ruchu społecznego i radzeniu sobie z przeciwnościami. jakie towarzyszą takiej działalności. A wszystko to połączone z porządnym wykładem psychologii działania zbiorowego – jednego z najdynamiczniej rozwijających się obszarów badań psychologii społecznej.

Omawiając przykłady z całego świata – od baskijskich bębniarzy maszerujących w czasie festiwalu Tamborrada. przez holenderskich związkowców. działaczy Solidarności Walczącej. aż po terrorystów z ISIS. Czarnych Panter czy Tamilskich Tygrysów – autorzy książki przekazują czytelnikowi podstawową wiedzę o głównych motywacjach działania zbiorowego. o ich radykalizacji. o poczuciu skuteczności uczestników takich działań. o roli przywództwa. a w końcu o wypaleniu i kryzysach dotykających te ruchy. Analizują też działania zbiorowe na rzecz innych grup. czyli osób hetero działających na rzecz LGBT czy mieszkańców bogatej Północy walczących o poprawę sytuacji bytowej w dawnych koloniach. Ponadto analizują problematyczne kwestie związane z działaniami za pośrednictwem Internetu. gdzie aktywizm nieraz może się przerodzić w „slaktywizm”. czyli działania pozorne w rzeczywistości wirtualnej”.

Z recenzji Michała Bilewicza

To książka jakiej jeszcze nie było! Jako działaczka od zawsze szukałam odpowiedzi na pytania: jak mam działać? Jak angażować innych? Jak nie zatracić siebie w tym działaniu? Boleśnie przeżywałam porażki i własne wypalenie. I w końcu ktoś przełożył setki badań naukowych na ludzki język i dzięki temu mogę skorzystać z tej wiedzy. Polecam!

Anna Strzałkowska. współprzewodnicząca Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i przedstawicielka Tolerado

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 29.9


ISBN

9788380751811: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/pracownia-dobrych-mysli-magdalena-witkiewicz-24923u

Cena:


Tygodnik Powszechny 85.BONIECKI

Autor: Opracowanie zbiorowe

„Chciałbym zaapelować do przełożonych Adama. żeby – broń Boże – nie znosili zakazu jego wypowiedzi w mediach. To zaszczyt mieć na niego monopol!’ – napisał Piotr Mucharski. redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego”.

Jubileuszowe wydanie „Tygodnika Powszechnego Historia” poświęcone jest w całości byłemu redaktorowi naczelnemu „Tygodnika Powszechnego”. a obecnie redaktorowi seniorowi. ks. Adamowi Bonieckiemu. Przygotowaliśmy je z okazji Jego 85. urodzin.

„TP Historia – 85. BONIECKI” – to wybór najlepszych i najważniejszych tekstów ks. Bonieckiego. który dla wielu Czytelników jest autorytetem i „znakiem jakości” polskiego Kościoła otwartego.

Czytelnik „TP Historia” dowie się. jak doszło do tego. że ks. Boniecki został dziennikarzem. co oznacz

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 29.9oczy ciemności dean koontz pdf, chemia nieorganiczna pdf, jak zostać czołgistą, mapa anny, cherezińska nowa książka, wstęp do metod i technik badań społecznych, antyk mity, arabski mąż pdf, cherezińska gra w kości, kasacja chyłka, zaśpiewaj mi, angielski wszystkie czasy pdf, mr.president, ebook free, piękny drań christina lauren pdf, miasto archipelag: polska mniejszych miast, muza burton, bogać się kiedy śpisz, wiedźmin 3 róża pamięci, adam kuchta…