ISBN

ISBN

9788380833616: Wydawnictwo

Format

27: https://woblink.com/ebook/zakrety-losu-nowe-pokolenie-agnieszka-lingas-loniewska-26520u

Cena:


Stramer

Autor: Mikołaj Łoziński

Nowa. długo oczekiwana książka laureata Paszportu „Polityki”.

Osobiste dramaty. miłości. zdrady i rozstania. świecące pustkami kieszenie i marzenia o fortunie. Nadzieja na sprawiedliwy świat. do którego nieuchronnie wdziera się Zagłada.

Zwyczajna rodzina. Nathan tęskni za Nowym Jorkiem. Rywka marzy o wycieczce nad morze. Wychowują szóstkę dzieci. które szybko dorastają: Rena zakochuje się ze wzajemnością w żonatym mężczyźnie. Rudek idzie na filologię klasyczną. ale jest realistą. więc znajduje pracę w Syndykacie Świec. Hesio i Salek ulegają fascynacji ideą komunizmu i grozi im aresztowanie. a Wela i Nusek nie mogą się już doczekać tej wymarzonej dorosłości.

Poznajemy każdego z bohaterów osobno. zaprzyjaźniamy się z nimi. odkrywamy ich słabości. sekrety i najskrytsze pragnienia. wchodzimy w ich świat. pełen kolorów. smaków. zapachów.

Czy domyślają się. co przed nimi? Kiedy konflikty narodowe zaczynają narastać. do świata Stramerów powoli wkrada się coś. czego jeszcze nie rozumieją. Choć już przeczuwają.

„Ta historia. opowieść o biednej. żydowskiej rodzinie mieszkającej w latach międzywojennych w Tarnowie. jest. zdawałoby się. skazana na nieuleczalny smutek i wiadome zakończenie. A jednak Mikołajowi Łozińskiemu udało się wymazać czerń. którą nasza pamięć zabarwia tamte lata. Bohaterowie nie wiedzą. co ich czeka. my wiemy aż za dobrze. Autor pozwala swoim postaciom mylić się. popełniać niezliczone głupstwa; ofiarowuje im życie. niekiedy trywialne. niekiedy pełne sensu. czasem groteskowe. wesołe i tragiczne”.

Adam Zagajewski

Sugestywna. wielogłosowa opowieść o losach żydowskiej rodziny

w międzywojennym Tarnowie. Książka. której nie da się zapomnieć.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 23.73


Pokora

Autor: Szczepan Twardoch

Pożądanie. Władza. Uległość.

Co stracisz. walcząc o godność?

Epicka powieść o rewolucji. wojnie i miłości.

11 listopada 1918. Leutnant Alois Pokora wychodzi ze szpitala na ulice zrewoltowanego Berlina. Stary świat się skończył.

La Belle Époque umarła w okopach I wojny światowej. Nowy świat rodzi się w bólach: na froncie zachodnim i podczas rewolucji. przetaczającej się przez pokonane Niemcy.

Alois nie należał do starego świata. nie należy też do nowego. Syn górnika z Górnego Śląska. zrządzeniem losu wyrwany z proletariackiej rodziny. wszędzie spotyka się z pogardą i odrzuceniem. Samotny i prześladowany. wierzy tylko w erotyczną relację z perwersyjną. dominującą Agnes. Jednak w świecie. który się skończył. nic nie jest prawdziwe.

Pokora to porywająca powieść o miłości. wojnie i rewolucji. Epicka historia o Berlinie i Śląsku. o Niemcach i Polakach. o podziałach społecznych i etnicznych. O pożądaniu. władzy. uległości i cenie. jaką płaci się w walce o godność.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 24.48


Poziom śmierci

Autor: Lee Child

W Margrave. sennym miasteczku w Georgii. wszystko wygląda idealnie. Tak idealnie. że aż budzi grozę. Zero problemów. zero przemocy. Jack Reacher zamierza spędzić tu leniwy weekend. ale ledwie przekracza granice miasta. zostaje aresztowany. Właśnie popełniono morderstwo. a że Reacher jest jedynym obcym. automatycznie staje się głównym podejrzanym.

Kilkadziesiąt godzin spędzonych w więzieniu wśród najbardziej niebezpiecznych kryminalistów to dopiero początek jego kłopotów. Nie ma pojęcia. że wdepnął w aferę. która sięga Waszyngtonu. a w Margrave zrobi się naprawdę gorąco.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 31.9


ISBN

9788381252928: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/sekret-listu-lucinda-riley-125232u

Cena:


ISBN

9788365743107: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/metoda-czarnej-skrzynki-matthew-syed-28588u

Cena:


ISBN

9788393463060: Wydawnictwo

Format

11.9: https://woblink.com/ebook/warszawa-miasto-grzechu-prostytucja-w-ii-rp-pawel-rzewuski-15153u

Cena: 15.54ken kesey lot nad kukułczym gniazdem, antonim honoru, grazyna jagielska, przystanek bieszczady online za darmo, przystępnej, dawca przysięgi 2 audiobook chomikuj, obietnica następcy, strony z ebookami, przygody dobrego wojaka szwejka audiobook, ciężkie czasy dickens, psychologiczny test osobowości, tomasz bonek, ewa stefańska, geologia regionalna polski, krime story audiobook, aleksandra zaprutko janicka…