Czarna Owca

Czarna Owca

Format: EPUB.MOBI

31.99

1:

Cena:


Sprawy sercowe

Autor: Thomas Morris

Serce – najgłębsza tajemnica. dom duszy. esencja życia i źródło sił duchowych. Przez tysiące lat pozostawało niedostępne dla medyków zarówno ze względu na kulturowe i religijne tabu. jak i ze względów praktycznych: skoro pacjent miał pozostać żywy. serce nie mogło przestać bić – a jak operować organ pozostający w ciągłym ruchu?

Thomas Morris. ceniony dziennikarz BBC. relacjonując jedenaście przełomowych operacji. opowiada historię kardiochirurgii – dzieje porażek i triumfów. brawury. zazdrości i rywalizacji.

Od 1872 roku i zabiegu wyjęcia igły wbitej przypadkiem w pierś londyńskiego blacharza. poprzez historyczną operację usunięcia odłamka szrapnela z serca żołnierza rannego w Normandii. po hodowlę organów w bioreaktorze i protezy z drukarki 3D – opowiadana przez Thomasa Morrisa historia ludzkiego geniuszu nie jest zamknięta. a ludzkie serce wciąż kryje tajemnice i co najmniej kilka przełomów w kardiochirurgii jest jeszcze przed nami.

Przyprawiające o zawrót głowy dzieje chirurgii serca są równie ważne jak rozwój fizyki jądrowej. komputerów czy rakiet. Thomas Morris nareszcie opowiedział tę historię. jak należy – „Sunday Times”

Czytając Sprawy sercowe. czytelnik dosłownie zagląda chirurgom przez ramię. więc czasami jest to lektura dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Symboliczność i interpretacja

Autor: Todorov Tzvetan

Symbolizowanie i interpretowanie – dwa nierozłączne działania. Stwierdzamy dziwność jakiejś wypowiedzi – trzeba ją interpretować. Ale jak? Na podstawie struktury językowej i logicznej. uwzględniając ukierunkowanie przywołania oraz stopnie określoności sensu. Będąca drugą częścią dyptyku (pierwszą są Teorie symbolu). książka Symboliczność i interpretacja nie oddziela teorii od historii: ogólna „symboliczność języka” zostaje w niej zweryfikowana i dopełniona „strategiami interpretacji”. przy czym uprzywilejowanymi źródłami przykładów są egzegeza patrystyczna i filologia klasyczna.

Symboliczność i interpretacja jest w zamierzeniu syntetycznym spojrzeniem na to. co stanowi jedno z najważniejszych ludzkich działań – na interpretowanie symboli.

37: https://woblink.com/ebook/siedemdziesiat-siedem-sloni-piotr-biedrzycki-141803u

Cena:


Gdańsk jako wspólnota

Autor: Adamowicz Paweł

‚Po dziesięciu latach od napisania książki Gdańsk jako wyzwanie i dwadzieścia osiem lat od rozpoczęcia najpiękniejszej przygody życia – samorządowej pracy dla Gdańska – podejmuję ryzyko napisania drugiej książki. Czy moja wizja Gdańska Anno Domini 2008 się spełniła? Co w moim myśleniu było dostatecznie dojrzałe. a co naiwne? Czy i jak zmieniłem się jako człowiek. obywatel. prezydent miasta? Jakimi doświadczeniami i przemyśleniami o naszym mieście mogę się podzielić z gdańszczankami i gdańszczanami?

Ta książka nie ma być jednak prostym rozrachunkiem ze zrealizowanych programów wyborczych. Gdańsk jako wspólnota jest raczej podziękowaniem dla mieszkańców Gdańska. którzy aż siedmiokrotnie mi zaufali. wybierając mnie na radnego i prezydenta m

31.3: https://woblink.com/ebook/odcinanie-wiezow-energetycznych-jak-uwolnic-sie-od-ograniczen-i-odzyskac-swoja-naturalna-sile-i-energie-pdf-linn-denise-142123u

Cena:zły czas haner pdf, david neenan, grek byłem gangsterem, angry birds heroes, anna burzynska, pielęgniarstwo ratunkowe, książki za darmo do pobrania, zadie smith widzi mi się, depresja poporodowa pdf, matka aniołów, mimetyczne, typ osobowości logik, finanse międzynarodowe pdf, to nie jest hip-hop, rozprawka zdążyć przed panem bogiem, suplementy diety a zdrowie jarosz pdf, dziki romans christina lauren, chico xavier książki…