Zgodnie z planem

Zgodnie z planem

Autor: Lee Child

Reacher jak zwykle podróżuje autobusem – przemierza Stany Zjednoczone bez konkretnego celu. usiłując nie wpakować się w kłopoty. Przerywa jednak podróż. by pomóc starszemu mężczyźnie. który pozostawiony samemu sobie bez wątpienia padłby ofiarą przestępstwa. Wiecie. co mówią o dobrych uczynkach… Teraz Reacher musi doprowadzić sprawę nowego znajomego do końca i wszystko naprawić. A zdarzyło się całkiem dużo.

Para starszych ludzi popełniła kilka poważnych błędów – w ich wyniku jest dłużna spore pieniądze grupie niebezpiecznych ludzi. Reacher szybko orientuje się. że właśnie stał się wrogiem numer jeden dwóch walczących o terytorium gangów – ukraińskiego i albańskiego.

Będzie musiał stawić czoło bandzie lichwiarzy. złodziei i zabójców. Pomoże mu w tym znudzona kelnerka. która wie

https://woblink.com/ebook/swit-ktory-nie-nadejdzie-remigiusz-mroz-25560u: https://woblink.com/product-publication/download/25560/epub

Cena:


33.9

https://woblink.com/ebook/era-supernowej-andrzej-jankowski-cixin-liu-147492u: https://woblink.com/product-publication/download/147492/epub

:

Cena:


Tu mówi Polska

Autor: Cezary Łazarewicz

Osoby dramatu: nagrodzony policjant. który zakatował trzynastolatka. bezduszny komornik. opętana manią regulaminową dyrektorka szkoły. przez którą jedna z nauczycielek popełnia samobójstwo. seryjny gwałciciel zidentyfikowany na podstawie próbki DNA. strażacy. którzy zamiast gasić – podpalają. księża i rodzice. którzy minęli się z powołaniem. i emerytowani strażnicy więzienni oskarżeni o zbrodnie przeciwko ludzkości. Miejsca: poligon NATO. z którego okolica nie ma żadnych korzyści. sanatoria w Kołobrzegu uwielbiane przez Szwedów. Sprawy: zwłoki topielca. którego nikt nie chce pochować. wojny kibiców z policją. podejrzane układy w mieście. rolnicze protesty. Słowem: Polska po ’89 widziana z Pomorza.

Stąd kraj wygląda zupełnie inaczej niż z perspektywy błyskawicznie rozwijającej się stolicy. a splot zdarzeń i ludzkich losów to materiał na niejeden film . „Biliśmy się za swoje wiejskie krzywdy. oni – za swoje. Za bezrobocie. Za upadłe PGR-y. Za brak zasiłków. Za biedę” – mówi jeden z bohaterów. streszczając historię wielu mieszkańców Polski B. która gorzej niż reszta kraju zareagowała na transformację ustrojowo-ekonomiczną.

Większość tekstów zamieszczonych w tomie powstała pod koniec lat dziewięćdziesiątych. a mimo to ma się wrażenie. że czytamy o sprawach. które dzieją się na naszych oczach. To zasługa znakomitego pióra autora. żywiołowo nakreślonych portretów. ale także porażającej aktualności tematów. Część spraw wciąż odbija się echem. a prawo i instytucje nadal są niewydolne lub bezsilne wobec ludzkich problemów.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 17.55


Dziennik Cwaniaczka

Autor: Jeff Kinney

Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley. rzucony przez los do gimnazjum. gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami. które są wyższe. wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku. w którym pojawiają się i takie wpisy:

Chciałbym ogłosić oficjalnie. że moim zdaniem gimnazjum to najgłupszy pomysł na świecie.

Na szczęście Greg całkiem nieźle sobie radzi. nie tylko w szkole…

Przekonuje do czytania nawet najbardziej opornych.

‚USA TODAY’

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 22.9


33.9

https://woblink.com/ebook/era-supernowej-andrzej-jankowski-cixin-liu-147492u: https://woblink.com/product-publication/download/147492/epub

:

Cena:logistyka pdf, aleksandra kapała, zespół aspergera kompletny przewodnik, manipulacja książki, bezpieczeństwo i technika pożarnicza, urszula zbrzeźniak, pobudzeni, kamienie na szaniec ebook do pobrania za darmo, ebooki za darmo po polsku, macierewicz biografia nieautoryzowana, kozioł janusz, sztumski j, konflikty zbrojne, babcia rabuś audiobook chomikuj, udreka i ekstaza, wszystko za k2, o czym lekarze ci nie powiedzą pdf, przekład audiowizualny, piotr ćwiek, ida peb.pl, ph kotler…