Studia regionalne. Społeczeństwo – region – miejsce. Wybór prac Katedry Geografii Regionalnej i Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego

Studia regionalne. Społeczeństwo – region – miejsce. Wybór prac Katedry Geografii Regionalnej i Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego

Autor: Marcin Wójcik

Praca zbiorowa obejmuje badania empiryczne w następujących grupach zagadnień:

– procesy integracji i dezintegracji społeczności lokalnych na różnych poziomach organizacji regionalnej osadnictwa.

– tożsamość terytorialna mieszkańców regionu łódzkiego oraz kształtowanie się regionalnych i lokalnych więzi społecznych. a także terytorialnych.

– percepcja procesu transformacji systemowej oraz jej konsekwencji społecznych. kulturowych i gospodarczych widocznych w krajobrazie kulturowym.

– mechanizmy przemiany struktur społeczno-osadniczych na obszarach wiejskich i ich uwarunkowania systemowe. społeczno-k

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Format

PDF: 147413

https://woblink.com/ebook/segregacja-spoleczna-w-miescie-postsocjalistycznym-bukareszt-warszawa-i-tallin-na-poczatku-xxi-wieku-szymon-marcinczak-147413u

:

Cena:


Polscy bogowie wojny

Autor: autor zbiorowy

„Policzym ich. jak ich pobijem” – stwierdził Chodkiewicz na widok trzy razy silniejszej szwedzkiej armii pod Kircholmem. Jak powiedział. tak zrobił. Gdy polska jazda uderzyła we wrogie szeregi. nie było co zbierać.

„Bijcie się twardo. ale po rycersku” – instruował żołnierzy generał Maczek. I tak pokierował pancerną kawalerią. by zamknąć Niemców w morderczym potrzasku. a aliantom otworzyć drogę do Europy.

„Mieczów ci u nas dostatek” – drwił z Krzyżaków Władysław Jagiełło. Oni myśleli. że mają przeciw sobie prostaka i barbarzyńcę. On – za jednym mistrzowskim pociągnięciem złamał największą potęgę militarną kontynentu.

Geniusze. którzy na zawsze odmienili sztukę wojny. Wielcy generałowie. zdolni kreować dzieje

25.52: https://woblink.com/ebook/shadow-raptors-tom-1-kurs-na-kolizje-niesciur-slawomir-147350u

Cena:


Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń

Autor: Bożena Pęśko

Publikacja omawia najważniejsze zagadnienia dotyczące dokonywania potrąceń z wynagrodzeń i wierzytelności przysługujących pracownikom i innym zatrudnionym osobom. Porusza praktyczne kwestie współpracy pracodawcy z komornikiem i administracyjnym organem egzekucyjnym w zakresie sporządzania pism i innych dokumentów niezbędnych przy potrąceniach. Charakteryzuje szczegółowo obowiązki pracodawców dotyczące egzekucji i ustalania wysokości potrącenia. Uwzględnia przy tym zmiany wprowadzone tzw. pakietem alimentacyjnym oraz w zakresie wierzytelności przysługujących osobom wykonującym umowy cywilnoprawne.

Pracodawcy i zleceniodawcy muszą m.in. wiedzieć:

● jakie są granice potrąceń i kwoty wolne od potrąceń;

● w j

9.9: https://woblink.com/ebook/autorskie-koszty-uzyskania-przychodu-problemy-praktyczne-tomasz-krywan-147380u

Cena:


Rajd Katyński

Autor: Katarzyna Wróblewska

Pierwszy swój rajd przejechałam maszyną Suzuki Intruder C 1800 R. Motocykl. bagaże. kierowca i pasażer – w sumie ponad 640 kilogramów. Wtedy się nauczyłam. że enduro. to nie motocykl. tylko styl jazdy. Na następne dwa rajdy wybrałam się motocyklem turystycznym – BMW R 1100 RT. Bardzo zwinny. łatwy w prowadzeniu i po wzmocnieniu ramy wręcz pancerny. Bo prawda jest bezlitosna: do rajdu przygotować się nie da.
Jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez codziennej porannej kąpieli albo wygodnego łóżeczka. to na rajdzie raczej się umęczysz. Najczęściej warunki są polowe. harcerskie. Powiedzmy uczciwie: z tego bardzo starego harcerstwa…

Długodystansowy rajd dla prawdziwych twardzieli. Pomysłodawcą i twórcą rajdu był Wiktor Węgrzyn. który w 2000 roku zaproponował wyprawę motocyklową do miejsc związanych ze zbrodnią katyńską.
Od tego czasu w siedemnastu dotychczasowych edycjach Rajdu Katyńskiego uczestniczyło już prawie siedemset pięćdziesiąt osób. Wśród uczestników przewinęło się sto pięć kobiet. z tego za kierownicą motocykla piętnaście. Reszta to „plecaki”. czyli pasażerki.
Trasa rajdu w każdym roku jest nieco inna. lecz zawsze obejmuje miejsca związane ze zbrodnią katyńską i historią Polski na Kresach Wschodnich. a także kontakt z Polakami mieszkającymi na tych terenach.

Katarzyna Wróblewska – zapalona motocyklistka. w „cywilu” właścicielka kancelarii finansowej. Ukończyła 10 Rajdów. jeden raz pełniła rolę komandora i raz komandora trasy standard. Autorska relacja z rajdów jest jej debiutem książkowym.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 24.99


ISBN

9788381374118: Wydawnictwo

Format

23.92: https://woblink.com/ebook/kasy-fiskalne-2019-praca-zbiorowa-147374u

Cena:miron białoszewski pamiętnik z powstania warszawskiego pdf, raz do roku w skiroławkach pdf, infor wydawnictwo, rodzina borgiów audiobook, pożegnanie jesieni pdf, wehikuł czasu (powieść), wolters kluwert, onkologia kordek pdf, książki historyczne ii wojna światowa, anna zamojska, siostra burzy pdf, arma 2 poradnik, joanna jax zanim nadejdzie jutro, trzej muszkieterowie pdf, diabelskie nasienie książka, książka na rzucenie palenia, szewczyk dratewka pdf za darmo, cyfrowe przetwarzanie sygnałów zieliński pdf, darmowe-ebooki, stary człowiek i morze książka pdf…